Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 gier z nagrodą BAFTA dla najlepszej gry

Nagroda BAFTA dla najlepszej gry to wyróżnienie nadawane przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, która wspiera, promuje i rozwija formy sztuki ruchomego obrazu – filmy, telewizję i gry wideo. Tytuł ten jest przyznawany najlepszej grze roku, we wszystkich gatunkach i na wszystkich platformach.

Nagroda BAFTA dla najlepszej gry to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży gier wideo. W marcu tego roku do tytułu było nominowanych 6 gier z 2013 roku, zaś samo wyróżnienie zgarnęła gra „The Last of Us". W całej historii wyróżnienie trafiło do dziesięciu gier, których tytuły znajdziesz w rozwinięciu artykułu.

1. The Last of Us.
Przygodowa gra akcji z elementami survival-horroru stworzona przez studio Naughty Dog docelowo na konsolę PlayStation 3, a w późniejszym czasie wydana na PlayStation 4. Gra otrzymała liczne wyróżnienia za scenariusz, narrację, muzykę oraz scenografię. Przez wielu krytyków uważana za jedną z najważniejszych gier wideo wszech czasów. Tytuł otrzymał ponad 200 nagród dla gry roku od pism i portali branżowych.

2. Dishonored.
Dishonored to gra która w 2012 roku trafiła na takie platformy jak komputery, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Przygodowa gra akcji z elementami skradanki stworzona przez Arkane Studios i wydana przez Bethesda Softworks. Gra otrzymała wiele pozytywnych recenzji, których autorzy chwalą tytuł za narrację, dużą ilość dróg prowadzących do ukończenia wybranych misji, oraz oprawę audio-wizualną.

3. Portal 2.
Portal 2 to łamigłówka platformowa stworzona i wydana przez Valve Corporation. Tytuł został wydany w dniu 19 kwietnia 2011 roku na PC, PlayStation 3, oraz Xbox 360. Gra zachowuje elementy rozgrywki znane z pierwszej części, jednocześnie dodając wiele nowych funkcji wpływających na przemieszczanie się po platformach. Gra została doceniona za stymulowanie graczy do myślenia oraz czarny humor.

4. Mass Effect 2.
Mass Effect 2 to RPG akcji stworzone przez studio deweloperskie BioWare i wydane przez Electronic Arts. Gra ukazała się na komputerach z systemem Windows oraz konsoli Xbox 360 26 stycznia 2010 roku, zaś posiadacze PlayStation3 musieli na nią poczekać do 18 stycznia 2011 roku. Krytycy chwalili wiele aspektów gry, w tym fabułę, sposób prowadzenia walki oraz głębokie historie kryjące się za poszczególnymi postaciami.

5. Batman: Arkham Asylum.
Batman: Arkham Asylum to przygodowa gra akcji z 2009 roku oparta na komiksach ze stajni DC Comics. Gra została stworzona przez Rocksteady Studios i wydana przez Eidos Interactive we współpracy z Warner Bros. Interactive Entertainment na PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC. Gra zdobyła liczne wyróżnienia za narrację, oraz zdobyła wiele tytułów dla najlepszej gry i najlepszej gry przygodowej.

6. Super Mario Galaxy.
Platformówka 3D stworzona przez Nintendo EAD Tokio i wydana przez Nintendo na konsolę do gier Wii. W większości regionów gra ukazała się w listopadzie 2007 roku, jednak mieszkańcy Korei Południowej musieli na nią poczekać do września 2008. Gra zyskała uznanie wielu krytyków, którzy nie bali się nadawać jej nawet tytułu najlepszej gry wszech czasów. Jedna z najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii.

7. BioShock.
First-person shooter opracowany przez studio 2K Boston (później Irrational Games), i wydany przez 2K Games w sierpniu 2007 na Windows'a oraz konsole Xbox 360. Wersja na PlayStation 3 pojawiła się dopiero w październiku 2008. Bioshock zdobył uznanie krytyków za fabułę opartą o wybory moralne, wciągające środowisko i wyjątkowo odwzorowane otoczenie. Gra otrzymała wiele tytułów gry roku od znanych mediów.

8. Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter.
Taktyczna strzelanka wydana na konsolę Xbox 360, Xbox, PlayStation 2 i Microsoft Windows w 2006 roku. Podobnie jak w poprzednich grach z serii Ghost Recon gracz dowodzi małym oddziałem żołnierzy sił specjalnych podczas neutralizacji wrogów i osiągania celów poszczególnych misji. Gra kładzie duży nacisk na efektywne wykorzystanie osłon, aby utrzymać członków oddziału przy życiu. Poniżej zwiastun gry.

9. Half-Life 2.
Half-Life 2 to first-person shooter opracowany przez Valve Corporation przy budżecie wynoszącym 40 milionów dolarów. Gra była tworzona z myślą o Steam'ie i ze względu na to była pierwszą grą jednoosobową, która wymagała aktywacji przez Internet. Podobnie jak pierwsza gra serii, tak i druga otrzymała uznanie krytyków. Chwalono między innymi zaawansowaną fizykę, animację, dźwięk, grafikę oraz narrację.

10. Call of Duty.
Call of Duty to first-person shooter z 2003 roku, stworzony przez Infinity Ward i wydany przez Activision na komputery z systemem Windows. Jak na swoje czasy gra była dość nietypowa. W kampanii gracz dołączał do komputerowo sterowanych sojuszników – w ilości od dwóch piechurów, do całego pułku czołgów. Gracz wciela się w role żołnierza, który bierze udział w walce podczas II Wojny Światowej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane