Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepiej ocenianych gier na konsolę Wii U wg Metacritic

Wii U to konsola do gier wideo wyprodukowana przez firmę Nintendo, będąca bezpośrednim następcą konsoli Wii. Konsola została wydana 18 listopada 2012 w Ameryce Północnej, 30 listopada 2012 w Europie i Australii, oraz 8 grudnia 2012 w Japonii – tak więc pojawiła się na rynku na kilka miesięcy przed konkurencyjnymi konsolami ósmej generacji, PlayStation 4 i Xbox'em One.

Chociaż konsola Wii U nie cieszy się w Polsce dużą popularnością, to na całym świecie znalazła więcej nabywców niż Xbox One. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej konsoli Nintendo na Święta Bożego Narodzenia, poniżej znajdziesz listę najlepszych gier na Wii U wg ocen z portalu Metacritic.

1. Super Mario 3D World.
Aktualnie najlepiej oceniana gra na konsoli Wii U. Jak kształtują się jej oceny? Średnia 93/100 do 82 krytyków, oraz ocena 9/10 od 949 graczy na Metacritic. Super Mario 3D World to gra platformowa z serii Super Mario wydana w dniu 22 listopada 2013 roku. Graz zyskała uznanie krytyków dzięki oprawie audio-wizualnej oraz wysokiej grywalności.

2. Super Smash Bros. for Wii U.
Drugą najlepiej ocenianą grą na nowej konsoli Nintendo jest „Super Smash Bros. for Wii U", która może się pochwalić średnią oceną 92/100 od 59 krytyków oraz 9/10 od 611 graczy. Jest to bijatyka w której może uczestniczyć maksymalnie 4 graczy, sterujących bohaterami znanych gier ze stajni Nintendo. Oto zwiastun tytułu.

3. Rayman Legends.
Rayman Legends to kolejna gra, która może cię przekonać do zakupu Wii U przed nadchodzącymi świętami. Jest to piąty tytuł główny z serii Rayman, oraz bezpośredni następca gry gry Rayman Origins. Tytuł doczekał się wielu pozytywnych ocen od krytyków i graczy – na Metacirtic ci pierwsi wystawili mu ocena 92/100, zaś drudzy 8,6/10.

4. Bayonetta 2.
Bayonetta 2 to gra akcji hack&slash stworzona przez Platinum Games i wydana przez Nintendo wyłącznie na konsoli Wii U. Gra została wydana we wrześniu 2014 roku w Japonii, oraz 24 października w Ameryce Północnej i Europie. Aktualnie ocenę wystawiło jej 78 krytyków, którzy dawali średnią notę rzędu 91/100 punktów.

5. The Legend of Zelda: The Wind Waker HD.
Odnowiona wersja gry „The Legend of Zelda: The Wind Waker", która w 2002 roku ukazała się na konsoli Nintendo GameCube. Nowa wersja klasycznej gry przynosi z sobą grafikę w rozdzielczości 1080p, alternatywny silnik oświetlenia, nowe funkcje rozgrywki i modyfikacje. Jak prezentuje się gra zobaczycie na poniższym filmiku.

6. Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut.
Trzecia odsłona serii Deux Ex, zebrała wysokie noty na wszystkich platformach na jakich się ukazała, w tym na konsoli Wii U. Trzydziestu krytyków wystawiło jej średnią ocenę 88/100, zaś aktualna ocena od graczy wynosi 8,1/10. Akcja gry została osadzona w 2027 roku, 25 lat przed wydarzeniami z pierwszej gry i 45 lat przed wydarzeniami z drugiej.

7. Mario Kart 8.
Mario Kart to seria, która od wielu lat trzyma wysoki poziom na konsolach Nintendo, nie inaczej jest z Mario Kart 8. Gra może się pochwalić średnią oceną 88/100 od krytyków, oraz 9,1/10 od graczy. Jest to najszybciej sprzedająca się gra na konsoli Wii U, ze sprzedażą 1,2 miliona egzemplarzy w zaledwie cztery dni od premiery.

8. Shovel Knight.
Shovel Knight to połączenie gry platformowej i przygodowej gry akcji. Gra została opracowana i opublikowana przez niezależne studio deweloperów Yacht Club Games. Tytuł cechuje się 8-bitową grafiką, mającą przypominać klasyczne gry, oraz kolorystyką pasującą do gier wydawanych na systemach do gier Nintendo. Jej ocena na Metacritic to 88/100 punktów.

9. Pikmin 3.
Pikmin 3 to strategia czasu rzeczywistego stworzona i wydana przez Nintendo wyłącznie na konsolę do gier Wii U. W grze sterujemy poczynaniami kosmitów, którzy eksplorują powierzchnię planety PNF-404 w poszukiwaniu nasion roślin uprawnych, które pomogą im przezwyciężyć klęskę głodu na ich rodzimej planecie. Jej ocena wynosi 87/100 punktów.

10. Bayonetta.
Chociaż pierwsza część Bayonetty miała swoją premierę na PS3 w październiku 2009 roku, to dopiero w tym roku gra pojawiła się na konsoli Wii U. Wersja na konsolę Nintendo zawiera ekskluzywne stroje tematyczne i jest dołączona do każdego egzemplarza gry Bayonetta 2 w sprzedaży detalicznej. Jej ocena od krytyków wynosi 86/100, zaś od graczy 9,1/10.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane