Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych gier wideo 2014 roku wg Metacritic

Rok 2014 powoli zbliża się ku końcowi. Można powiedzieć, że dla fanów gier wideo był to rok wyjątkowy, rok w którym wreszcie doczekaliśmy się kilku naprawdę dobrych gier wydanych na konsole najnowszej generacji PlayStation 4 oraz Xbox One. Oczywiście gier o imponującej grafice i grywalności nie zabrakło również na komputerach, które mogą się także pochwalić całkiem pokaźnym wachlarzem gier niezależnych.

Jeżeli podczas Świąt Bożego Narodzenia planujesz nadrobić zaległości w grach, poniżej mamy dla ciebie listę dziesięciu najlepiej ocenianych gier na opiniotwórczym portalu Metacritic. Znajdziesz tu zarówno gry na konsole, jak i na komputery.

1. The Last of Us Remastered (PlayStation 4) / Metascore: 95.
Gra „The Last of Us" przez wiele czasopism branżowych została uznana najlepszą gra 2013 roku. Nie więc dziwnego, że kiedy w tym roku pojawiła się wersja „Remastered" na konsolę PlayStation 4, również ona zebrała bardzo wysokie noty – aż 95 punktów na 100, co jest średnią oceną od 69 krytyków. Wersja na konsolę PS4 została przygotowana w rozdzielczości 1080p. Ulepszeniu uległy też modele postaci, cienie, oświetlenie i inne elementy.

2. Super Smash Bros. (Wii U) / Metascore: 92.
Super Smash Bros. to kolejna odsłona bijatyki w niezwykle cukierkowej oprawie, w której wcielamy się w postacie znane z innych gier Nintendo. Gra zadebiutowała stosunkowo niedawno, bowiem 21 listopada 2014, jednak już doczekała się 44 recenzji krytyków, którzy wystawili jej średnią notę 92/100. Również gracze oceniają tytuł bardzo wysoko. Średnia ocena od ponad 500 graczy wynosi 9/10. Poniżej znajdziesz zwiastun produkcji.

3. Shadowrun: Dragonfall - Directors Cut (PC) / Metascore: 92.
Shadowrun: Dragonfall – Director's Cut to samodzielne wydanie kampanii Dragonfall. Oznacza to, że do zagrania w Shadowrun: Dragonfall nie potrzebujesz podstawki. Dodatkowo wersja Directors Cut przynosi kilka poprawek zwiększających przyjemność z gry, w tym: wiele nowych treści i akcesoriów, 5 nowych misji, alternatywne zakończenia, nową muzykę, przeprojektowany interfejs, odnowiony system walki itd.

4. Dark Souls II (PC, PlayStation 3, Xbox 360) / Metascore: 91.
Dark Souls II na komputery i konsole może się pochwalić średnią oceną 91/100 pochodzącą od kilkudziesięciu krytyków. Jest to fabularna gra akcji (tak zwane action-RPG ) wyprodukowana przez studio From Software. Gra wyróżnia się rozbudowanym systemem walki, który jest niezwykle satysfakcjonujący i wciągający. Już zapowiedziano, że w 2015 roku pojawi się podrasowana wersja gry na konsole nowej generacji.

5. Rayman Legends (Xbox One, PlayStation 4) / Metascore: 91.
Światowa data premiery Rayman Legends miała miejsce 29 sierpnia 2013 roku, zaś 18 lutego 2014 odświeżona wersja gry zawitała na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Wersja na najnowsze konsole poprawiła doświadczenia graczy w kilku aspektach – przede wszystkim oferuje krótszy czas ładowania poziomów oraz lepsze tekstury. Jeżeli szukasz platformówki na konsole nowej generacji, to kup sobie Rayman Legends pod choinkę.

6. Bayonetta 2 (Wii U) / Metascore: 91.
Posiadacze konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3 – na które wyszła pierwsza część gry Bayonetta – mają czego zazdrościć osobom grającym na Wii U. Druga odsłona serii Bayonetta pojawiła się wyłącznie na konsoli Nintendo i została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków. Ocena 91/100 od 76 krytyków, oraz ocena 9,1/10 od 547 graczy mówią same za siebie. W tej części Bayonetta wyrusza na ratunek duszy swojej przyjaciółki.

7. Diablo III: Ultimate Evil Edition (PlayStation 4, Xbox One, X360 i PS3) / Metascore: 90.
Ultimate Evil Edition to wersja gry Diablo III zawierająca podstawową wersję oraz dodatek Reaper of Souls, wydana na konsole aktualnej i nowej generacji 19 sierpnia 2014 roku. Podobnie jak na komputerach gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Recenzenci wystawili jej średnią ocenę 91/100, zaś gracze ocenili tytuł na 8,1/10. Gra zapewnia nieograniczona ilość godzin czystej rozrywki w trybie solo i multiplayerze.

8. Metro 2033 Redux (PC, PS4, Xbox One) / Metascore: 90.
Metro 2033 Redux to ulepszona wersja wysoko cenionej gry Metro 2033 z 2010 roku. Tym razem autorzy postanowili wydać tytuł na konsolach nowej generacji, jednocześnie nie zapominając o osobach grających na komputerach. Tym razem otrzymaliśmy tytuł zbudowany w oparciu o najnowszą wersję silnika 4A Engine, dzięki czemu możemy się cieszy lepszym oświetleniem, dynamiczną pogodą i poprawioną grafiką.

9. Dragon Age: Inkwizycja (PS4, XOne, PS3, X360 i PC) / Metascore: 89.
Dragon Age: Inkwizycja to trzecia osłona niezwykle popularnej serii cRPG, po raz pierwszy przygotowywana również z myślą o konsolach najnowszej generacji. Tytuł jest najlepiej oceniany na konsoli PlayStation 4, gdzie 35 krytyków wystawiło jej średnią ocenę wynoszącą 89/100. Na komputerach gra radzi sobie trochę gorzej – tutaj ocena wynosi 87/100 od 29 krytyków. Oceny mogą jeszcze ulec nieznacznej zmianie, bowiem premiera gry miała miejsce w połowie listopada 2014.

10. Mario Kart 8 (Wii U) / Metascore: 88.
Trzeba przyznać, że konsola Wii U ma niezwykle mocną reprezentację w rankingu najlepszych gier 2014 roku. Najpierw Super Smash Bros. z miejsca drugiego, następnie Bayonetta 2 z miejsc szóstego, a teraz gra Mario Kart 8 kończąca toplistę Metacritic. Mario Kart 8 to kolejna odsłona zręcznościowych wyścigów od Nintendo, która tym razem po raz pierwszy zawitała na konsoli Wii U. Gra posiada średnią ocenę 88/100 pochodzącą od 82 krytyków.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane