Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 krajów w których żyją i grają najlepsi gracze

Obecnie branża gier wideo jest jedną z najbardziej dochodowych na świecie, nic więc dziwnego, że producenci wydają coraz więcej pieniędzy na produkcję gier komputerowych, konsolowych i mobilnych. Jeden z największych hitów ostatnich laty, gra „Grand Theft Auto V" kosztowała 265 milionów dolarów. Tytuł ten zwrócił się producentom chwilę po wydaniu, zarabiając 1 miliard dolarów w zaledwie 3 dni.

Na grach zarabiają nie tylko producenci, ale również gracze biorący udział w turniejach e-sportowych. Na ten przykład Polacy zarobili w aktualnym sezonie 1,7 miliona dolarów, dzięki czemu plasujemy się na 13 pozycji na świecie. Zobacz jakie kraje reprezentują najlepsi gracze na świecie.

1. Korea Południowa: 23,86 miliona dolarów.
Jeżeli jest na świecie kraj, który gracze mogą wskazać za „swój", będzie to Korea Południowa. Ten kraj ma wiele do powiedzenia w świecie e-sportu, a najlepsi gracze są tu prawdziwymi celebrytami. Tutaj główne turnieje gier są transmitowane przez telewizję, gromadząc miliony widzów. Szacuje się, że południowokoreańscy e-sportowcy zarobili w aktualnym sezonie niemal 24 miliony dolarów.

2. Chiny: 16,98 miliona dolarów.
Jako kraj o największej populacji graczy na świecie, trudno się dziwić, że Chiny zajęły czołowe miejsce w rankingu najlepszych graczy/najlepiej zarabiających graczy. Chińscy e-sportowcy zarobili w kończącym się sezonie niemal 17 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę rosnące znaczenie e-sportu w Państwie Środka, niedługo powinni wejść na szczyt tej listy.

3. Stany Zjednoczone: 15,47 miliona dolarów.
E-sportowcy ze Stanów Zjednoczonych zajmują trzecią pozycję na liście najlepiej zarabiających graczy. Aż 34 amerykańskich graczy wygrało w ubiegłym sezonie przynajmniej 100 tysięcy dolarów! Amerykanie swoje pieniądze zawdzięczają turniejom w takie gry jak Dota 2, Halo 4 , Madden NFL a nawet Painkiller (gra polskiego studia People Can Fly).

4. Szwecja: 8,34 miliona dolarów.
Daleko za pierwszą trójką plasują się gracze ze Szwecji, którzy zarobili 8,34 miliona dolarów dzięki udziałom w licznych turniejach gier. W kończącym się roku Szwedzi wystawili około 750 zawodników w turniejach e-sportowych, więc średni zarobek na gracza wynosi około 11 tysięcy dolarów. Najwięcej zarobił Jonathan Berg, na którego konto wpłynęło ponad 400 tysięcy dolarów.

5. Niemcy: 3,71 miliona dolarów.
Co jest pierwszą rzeczą kiedy myślisz o Niemcach? Ich solidność i dobrze wykonana praca? Tak się składa, że również gracze reprezentujący barwy naszego zachodniego sąsiada są bardzo solidni w tym co robią, co pozwoliło im zarobić około 3,71 miliona dolarów na turniejach e-sportowych. Zarobione pieniądze pochodzą między innymi z turniejów Dota 2, League of Legends i StarCraft II.

6. Kanada: 3,11 miliona dolarów.
Kanada słynąca z syropu klonowego i łosi również plasuje się bardzo wysoko w rankingu najlepiej zarabiających graczy. Reprezentanci tego kraju zarobili w licznych turniejach około 3,11 miliona dolarów. Kanadyjczycy brali udział w turniejach takich gier jak Dota 2, Call of Duty, StarCraft II, i oczywiście League of Legends. Ponad 300 tysięcy dolarów zarobił Artour Babaev.

7. Ukraina: 3,1 miliona dolarów.
Ukraińcy zarobili na turniejach e-sportowych około 3,1 miliona dolarów, dzięki czemu plasują się na siódmym miejscu rankingu najlepszych graczy. Najwięcej zarobili Danil Ishutin i Oleksandr Dashkevych – na konto każdego z nich wpłynęło ponad 580 tysięcy dolarów. Największe pieniądze Ukraińcy zarobili na takich grach jak Dota 2, Counter-Strike i StarCraft II.

8. Rosja: 2,59 miliona dolarów.
W minionym sezonie Rosjanie zarobili ponad 2,5 miliona dolarów na międzynarodowych konkursach gier. Wyróżniającym się e-sportowcem z Rosji był Dmitriy Kupriyanov, który w pojedynkę zarobił 10% tej kwoty, biorąc udział w 17 turniejach gier Dota 2. Mimo, że najlepiej zarabiający e-sportowiec z tego kraju gra w Dota 2, reszta swoje pieniądze zawdzięcza głównie League of Legends.

9. Francja: 2,54 miliona dolarów.
Francuzi są znani światu jaki wielbiciele sera i wina, oraz romantycy. Po tym ile zarobili w ubiegłym sezonie ich e-sportowcy, możecie uważać Francuzów również za bardzo dobrych graczy. Najlepiej zarabiającymi e-sportowcami z tego kraju są Ilyes Satouri, Yoan Merlo oraz Paul Boyer. Zawdzięczają swoje pieniądze turniejom w StarCraft II, WarCraft III i League of Legends.

10. Tajwan: 2,04 miliona dolarów.
Tajwan jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata. To właśnie z tego kraju pochodzi firma Acer, zajmująca się produkcją sprzętu komputerowego. Tajwańscy e-sportowcy największe pieniądze zarobili biorąc udział w międzynarodowych turniejach League of Legends. Najwięcej zarobili Bo Wei Cheng, June Tsan Wang, Sung Kuan-Po, Hui Chung Chen, oraz Chia Cheng Yang.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane