Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 gier wideo nowej generacji, na które warto czekać

Kolejna generacja gier, wyróżniających się przede wszystkim większą szczegółowością grafiki, zaczęła wychodzić na światło dzienne wraz z pojawieniem się konsol nowej generacji, w szczególności PlayStation 4 oraz Xbox'a One. Niestety tytuły takie jak „Infamous: Second Son", „Titanfall" czy też odświeżona wersja „Grand Theft Auto V" to wciąż rzadkość na nowych maszynkach. Oczywiście jest jeszcze „Dragon Age: Inkwizycja" czy „Śródziemie: Cień Mordoru", ale to wciąż mało.

Na szczęście na horyzoncie widać już wiele tytułów, które na nowo powinny zdefiniować pojęcie gier nowej generacji – wśród nich nawet jedna gra z Polski. Jaki jej tytuł? Więcej informacji znajdziesz w rozwinięciu artykułu.

1. Uncharted 4: A Thief's End.
Każda gra z serii Uncharted otrzymywała bardzo wysokie oceny za grafikę, efekty audio, grywalność oraz fabułę, dlatego równie wysokie oczekiwania mamy względem czwartej odsłony serii. Gra „Uncharted 4: A Thief's End" powinna zadebiutować na konsoli PlayStation 4 jeszcze w 2015 roku. Nie ulega wątpliwości, że tytuł taki jak ten, nakręci trochę sprzedaż nowej maszynki Sony. Jest już nawet pierwszy zwiastun z Nathanem Drake'm.

2. Mass Effect 4.
Seria Mass Effect to jedna z najlepiej ocenianych serii gier na komputerach i konsolach. Grafika każdej części robiła duże wrażenia a fabuła wgniatała w fotel. Wraz z nadejściem konsol nowej generacji producenci mogą sobie pozwolić na jeszcze więcej, wiec oczekiwania wobec tego tytułu rosną z każdym kolejnym newsem. Pewne jest w czwartej części serii zobaczymy kilka nowych gatunków obcych i ich planet. Gra powinna zadebiutować w okolicach 2016 roku.

3. Halo 5: Guardians.
Chociaż początkowo seria Halo pojawiała się zarówno na komputerach jak i konsolach Xbox, to już trzecia część była wyłącznie tytułem ekskluzywnym na konsolę Xbox 360. W 2015 roku na Xbox One ma pojawić się piąta odsłona bestselerowego cyklu FPS-ów, która przynieść graczom jeszcze więcej rozrywki. W czasie oczekiwania na grę pozostaje nam cieszyć oczy kolejnymi zwiastunami i gameplay'ami udostępnianymi na Youtube.

4. No Man's Sky.
Oczywiście gra next-gen to nie tylko sama grafika, ale również grywalność i otwarty świat. Jeżeli jesteś fanem Minecrafta, którego pokochałeś za swobodę działania i losowo generowany świat, to znajdziesz to również w No Man's Sky. Jest to gra akcji w klimacie sci-fi z proceduralnie generowanym światem. Generowane są galaktyki, układy gwiezdne, planety a nawet wszystko co żyje na planetach i artefakty obcych cywilizacji. Premiera na PC i PlayStation 4 już w 2015.

5. Metal Gear Solid V: Phantom Pain.
Już w lutym 2015 na komputerach i konsolach najnowszej generacji zadebiutuje gra Metal Gear Solid V: Phantom Pain. W nowej części gry głos głównemu bohaterowi będzie podkładał aktor Kiefer Sutherland, znany między innymi z serialu 24 godziny. Nowością w serii będzie otwarty świat, który będziemy mogli przemierzać koniem, motocyklem, helikopterem i innymi pojazdami. Gracze będą mieli pełną swobodę wyboru w jakiej kolejności chcą wykonywać misje fabularne.

6. Evolve.
Również w lutym 2015 zadebiutuje gra Evolve od twórców serii Left 4 Dead. Tytuł ma zawitać na komputery oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Zdaniem ekspertów gra ma spory potencjał i może być jednym z czarnych koni rynku gier komputerowych w nadchodzącym roku. Jest to gra nastawiona na rozgrywkę sieciową, w której czterech graczy poluje na potwora wykazującego się zdolnością do ewolucji w nowe formy. Co ciekawe w rolę potwora wciela się piąty gracz.

7. Rise of Tomb Raider.
Rise of Tomb Raider to następca Tomb Raidera z 2013 roku. Jednocześnie jest to pierwsza odsłona serii przygotowywana przede wszystkim z myślą o najnowszych komputerach i konsolach nowej generacji. Wiemy, że tytuł ma kontynuować historię poprzedniej części gry, jednak szczegóły dotyczące fabuły wciąż owiane są tajemnicą. Zwiastun przedstawia nam bohaterkę podczas sesji u psychologa. Gra najpewniej zadebiutuje w 2015 roku.

8. Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Z dumą możemy napisać, że wśród gier next-gen jest również gra produkcji polskiej, Wiedźmin 3: Dziki Gon. Konsole nowej generacji i nowe komputery pozwoliły zespołowi CD Projekt RED osadzić grę w otwartym świecie – pierwszy raz w historii serii. Oczywiście znacznej poprawie uległa warstwa audio-wizualna, a dzięki sporej ilości zadań głównych i pobocznych nowy Wiedźmin powinien zapewnić graczom około 100 godzin zabawy. Premiera już w pierwszym kwartale 2015.

9. Bloodborne.
Luty przyszłego roku przyniesie nam sporo ciekawych gier kolejnej generacji, a jedną z nich jest Bloodborne studia From Software. Jest to RPG akcji, które zadebiutuje wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Gracz zostaje przeniesiony do mrocznego gotyckiego świata fantasy, który dzięki nowemu silnikowi graficznemu i możliwościom nowej konsoli jest niezwykle rozległy i szczegółowy. Więcej o grze dowiecie się z licznych filmów na YouTube.

10. Batman: Arkham Knight.
Jedną z gier następnej generacji, w którą będziecie mogli zagrać już w przyszłe wakacje, jest Batman: Arkham Knight, która zadebiutuje na PC, PS4 i XOne już 2 czerwca 2015 roku. Czwarta odsłona serii została przygotowana w oparciu o technologię Unreal Engine, dzięki czemu grafika, fizyka i efekty wizualne uległy znacznej poprawie. W sieci są już dostępne pierwsze zwiastuny i gameplaye, które pozwalają zobaczyć nowego Batmana w akcji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane