Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 bardzo dobrych darmowych gier MMORPG

MMORPG (Massively multiplayer online role-playing game) to rodzaj gier komputerowych, w których duża liczba graczy gra ze sobą w dużym wirtualnym świecie. Głównymi cechami tego typu gier są zadania do wypełniania, wrogowie do pokonania, rozwój postaci, zdobywanie coraz lepszego ekwipunku, system gildii i wewnętrzna ekonomia oparta na handlu z innymi graczami i NPC.

Na rynku działają setki mniejszych i większych, gorszych i lepszych gier MMO. Początkujący gracze mają spory ból głowy z wyborem gry przy której spędzą wolny czas. Jeżeli i Ty masz z tym problem, chcielibyśmy pokazać ci dziesięć najlepszych gier MMORPG dostępnych za darmo. W komentarzach możesz zarekomendować inne gry.

1. Rift.
Rift to aktualnie jedna z najlepszych darmowych gier MMORPG. Gra została wydana 1 marca 2011, zaś 13 czerwca 2013 roku wprowadzono możliwość rozgrywki free-to-play. Akcja gry rozgrywa się w przepięknym świecie Telara, który możesz zwiedzać wraz ze swoimi przyjaciółmi. Razem przyjdzie walczyć wam z potworami, zdobywać sławę i chwałę.

2. ArcheAge.
ArcheAge to jedna z najnowszych darmowych gier MMORPG, która swoją światową premierę miała 16 września 2014. Gracz rozpoczyna swoją przygodę w ogromnym świecie fantasy, na jednym z dwóch kontynentów: Nuia lub Harihara. Ten pierwszy zamieszkiwany jest przez Elfy oraz Nuian, zaś drugi jest domem dla rasy Firran i Harani.

3. TERA.
TERA to gra MMORPG, która już na pierwszy rzut oka zachwyca przepiękną grafiką. Gracz zostaje przeniesiony do świata fantasy, wyróżniającego się bardzo intensywnymi i satysfakcjonującymi walkami, w których znaczenie mają umiejętności, ustawianie się a nawet czas w którym wykonamy dany atak. Oczywiście nie mogło zabraknąć klasycznego rozwoju postaci.

4. SWTOR.
Star Wars: The Old Republic to gra MMORPG z opcją free-to-play, która pozwala tysiącom graczy jednocześnie na zwiedzanie, wykonywanie zadań i walki – zarówno pomiędzy graczami, jak również z komputerowymi przeciwnikami. Jeżeli zawsze chciałeś spróbować swoich sił w świecie gry MMORPG w realiach Gwiezdnych Wojen, to tytuł dla ciebie.

5. Neverwinter.
Neverwinter to darmowa gra MMORPG wyprodukowana przez Cryptic Studios, której mechanika opiera się na czwartej edycji Dungeons & Dragons. Epicka historia oraz wciągające walki czekają na graczy chcących przemierzać ogromny świat Neverwinter. Z naszej perspektywy gra jest na tyle ciekawa, ponieważ została wydana również w języku polskim.

6. Swordsman Online.
Swordsman to gra MMORPG w modelu free-to-play wydana przez firmę Perfect World Entertainment. Closed Beta Swordsman'a rozpoczęła się 16 czerwca 2014 roku, zaś już 1 lipca 2014 gra przeszła do etapu Open Beta. Gra jest oparta na powieści „Szermierz" (Xiao Ao Jiang Hu) autorstwa chińskiego pisarza Louis'a Cha. Gracz mają możliwość wyboru jednej z 10 szkół walki.

7. Aion.
Aion to gra MMORPG której światowa data premiery miała miejsce 25 listopada 2008, zaś premiera w Polsce nastąpiła 25 września 2009. Od ponad roku tytuł jest dostępny z polskimi napisami, więc wszyscy rodzimi gracze mogą chłonąć fabularne smaczki Aion'a. Ładna grafika, szybkie tempo walki i tysiące zadań to kilka największych atutów gry.

8. Star Trek Online.
Była już gra bazująca na uniwersum Gwiezdnych wojen, pora na grę opartą na uniwersum Star Trek. STO, czyli Star Trek Online, to gra MMORPG której akcja rozgrywa się w 2409 roku, zaś fabuła odnosi się do wcześniejszych filmów i seriali serii. W grze zostajesz kapitanem własnego statku kosmicznego, walczącego dla Imperium Klingońskiego lub Zjednoczonej Federacji Planet.

9. EverQuest II.
EverQuest II (EQ2) to gra komputerowa z gatunku MMORPG, będąca kontynuacją pierwszej części EverQuest. Na każdego gracza czeka tu wspaniała przygoda. Jako mieszkaniec świata Norrath możesz wypełniać misje, zwiedzać ogromny świat, zabijać potwory, zdobywać skarby i doświadczenie potrzebne w rozwoju postaci. Wszystko to możesz robić wraz z przyjaciółmi.

10. Defiance.
Defiance to darmowa gra MMO, której historia nawiązuje do serialu amerykańskiej stacji SyFy pod tym samym tytułem. Bardzo ciekawe jest to, że zarówno gra jak i sam serial mają wzajemny wpływ na wydarzenia w wykreowanym uniwersum. Gra miała premierę 2 kwietnia 2013, zaś 4 czerwca 2014 przeszła na model free-to-play. Poniżej znajdziecie zwiastun gry.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane