Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych gier wideo ostatnich lat

Każdego roku producenci gier wideo wydają coraz większe pieniądze na swoje produkcje, starając się uczynić je piękniejszymi i bardziej grywalnymi od tytułów konkurencji. Dzisiaj budżety najdroższych gier, drepczą już po piętach najdroższym filmom – dla przykładu gra Destiny, wydana we wrześniu tego roku, kosztowała 500 milionów dolarów.

Oczywiście w branży gier wideo pieniądze to nie wszystko, ale pomagają stworzyć grę która będzie się charakteryzowała odpowiednią długością, grywalnością i oprawą audio-wizualną, grę która zdobędzie uznanie krytyków i graczy. Poniżej możecie zobaczyć tytuły 10 gier, które w ostatnich latach były bardzo często uznawane przez strony i czasopisma branżowe za najlepsze.

1. The Last of Us (2013).
The Last of Us przez wielu krytyków i graczy uznawane jest najlepszą grą 2013 roku. Gra miała swoją premierę 14 czerwca 2013 wyłącznie na konsoli PlayStation 3, zaś 29 lipca 2014 zadebiutował na PlayStation 4. Jeżeli szukasz przygodowej gry akcji z elementami survival horroru, to śmiało sięgnij po ten tytuł. Poniżej znajdziesz zwiastun.

2. BioShock Infinite (2013).
Bardzo dobrze oceniana w 2013 była również gra BioShock Infinite, wydana na komputery osobiste oraz konsole PS3 i Xbox 360. Według agregatora Metacritic to jedna z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat. Gra zdobyła 42 nagrody dla najlepszej gry roku, w tym od Associated Press, CNN, GameTrailers, IGN i wielu więcej.

3. Podróż / Journey (2012).
Jednym z największych zaskoczeń 2012 roku była niezależna gra komputerowa Podróż (oryginalnie Journey), wyprodukowana przez amerykańskie studio Thatgamecompany. Tytuł zdobył szereg nagród dla gry roku, w tym nagrodę Grammy, GameSpy, GameTrailers, 1UP.com, IGN i GameSpot. W rodzimym CD-Action zdobyła ocenę 9+/10.

4. The Walking Dead: Season One (2012).
Jeżeli jesteś fanem serialu The Walking Dead, to również gra umieszczona w tym uniwersum powinna przypaść ci do gustu. Gra została wydana na komputery i konsole, składa się z 5 epizodów, tak zwanych odcinków. Gra zdobyła ponad 80 nagród dla gry roku, pochodzących od ważnych serwisów i czasopism dla graczy. Obecnie wydawany jest drugi sezon.

5. The Elder Scrolls V: Skyrim (2011).
Jeżeli zapytasz fana RPG o najlepszą grę ostatnich lat, ten bez wahania wskaże na The Elder Scrolls V: Skyrim. Na pewno, tytuł ten to jedna z najbardziej rozbudowanych i dopracowanych gier fabularnych w historii. Gracza wskazują, że średni czas ukończenia tej gry to około 340 godzin. Mógłbyś w nią grać godzinę dziennie przez niemal cały rok.

6. Batman: Arkham City (2011).
Skoro jesteśmy już przy długości gry, warto wspomnieć, że przejście Batman: Arkham City zajmuje około 22-24 godzin. Mimo tego, że pod względem długości jest to średniak, to otrzymał wiele wyróżnień za fabułę, oprawę i wykonanie. Tytuł został uznany grą roku przez serwis Metacritic, a także europejską grą roku festiwalu Digital Dragons.

7. Super Mario Galaxy 2 (2010).
Super Mario Galaxy 2 to gra na wyłączność wydana na konsoli Wii 23 maja 2010 roku. Platformówka stworzona przez Nintendo spotkała się z powszechnym uznaniem krytyków, i jest jedną z najlepiej ocenianych gier wszech czasów na serwisach Metacritic i GameRankings. Jednocześnie jest to jedna z najczęściej kupowanych gier na Wii.

8. Red Dead Redemption (2010).
Red Dead Redemption to konsolowa przygodowa gra akcji w realiach Dzikiego Zachodu, wydana na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3 w maju 2010 roku. Gra zyskała bardzo wysokie noty od najpoczytniejszych portali i pism. CD-Action wystawiło grze ocenę 4,5/10, zaś serwis Game Informer dał jej 9,75/10. Zwiastun dla zainteresowanych:

9. Mass Effect 2 (2010).
Gry z serii Mass Effect zawsze zbierały wysokie oceny krytyków i graczy, nie inaczej było w przypadku części drugiej, wydanej na komputery i konsole w styczniu 2010 roku. W CD-Action gra dostała ocenę 10/10 – tą samą ocenę wystawił tytułowi Eurogamer. Gra zyskała pozytywne recenzje również od GameZone, GameSpot i wielu innych.

10. Dragon Age: Początek / Dragon Age: Origins (2009).
Dragon Age: Początek to komputerowa gra fabularna (RPG) wydana w listopadzie 2009 roku na komputery osobiste i konsole do gier. Gra otrzymała nagrodę dla gry roku między innymi od prestiżowego portalu IGN. Ponadto tytuł gry roku powędrował od US PC Gamer, Giant Bomb's, Spawn Kill i innych. Na Gry-online.pl posiada ocenę 9/10.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane