Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 bardzo brutalnych gier wideo

Przemoc, krew i brutalność jest tym co napędza sprzedaż niektórych z najbardziej popularnych marek gier wideo. Jednak tak jak w przypadku innych mediów, w tym telewizji i czasopism, powstaje wiele kontrowersji kiedy temat przemocy jest eksploatowany zbyt mocno.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam dziesięć gier wideo, które wywołały sporo kontrowersji. Na liście znajdziecie tytuły gier, które w niektórych krajach zostały ocenzurowane a w jeszcze innych nie zostały wcale wydane. Jeżeli szukasz krwawych i najbardziej brutalnych gier wideo wszech czasów, oto kilka tytułów, które powinny cię zainteresować. W komentarzach możesz podawać tytuły innych gier z przemocą.

1. Dead Rising 3 (2013).
Dead Rising 3 to gra akcji z elementami survival horroru wydana pod koniec 2013 roku jako tytuł startowy konsoli Xbox One. Jako, że w grze zabijamy setki zombie jednocześnie, ten tytuł można śmiało uznać jedną z najkrwawszych i najbrutalniejszych gier wszech czasów. Niedawno gra została wydana na komputery – miało to miejsce 5 września 2014 roku – więc o brutalności gry może się teraz przekonać każdy posiadacz PC.

2. Dead Island (2011).
W gronie najbrutalniejszych gier nie mogło zabraknąć „Dead Island" zombie slashera stworzonego przez polskie studio Techland. Chociaż gra wywoływała kontrowersje, to jednocześnie doczekała się kilku nagród. Nagrodzono między innymi zwiastun gry, który został wybrany najlepszym trailerem roku 2011 przez serwis GameTrailers. W grze możemy zabijać zombie przy pomocy takich broni jak: kije golfowe, metalowe rury, łomy, siekiery i inne przedmioty.

3. Manhunt (2003).
Manhunt to gra komputerowa z gatunku third-person shooter, wydana przez Rockstar Games w 2003 roku na konsolę PlayStation 2, oraz w kwietniu 2004 roku na konsolę Xbox i komputery osobiste. Gra zyskała pozytywne opinie recenzentów gier, jednak dostało się jej od innych dziennikarzy, którzy krytykowali nadmierną i sugestywną brutalność w rozgrywce. W efekcie tego gra została zakazana w bardzo wielu krajach.

4. Mortal Kombat (2011).
Gry z serii Mortal Kombat znane są ze sporej brutalności, jednak to co pokazała najnowsza odsłona serii, która ukazała się w kwietniu 2011 roku na konsolach Xbox 360 i PS3, pozostawiła daleko w tyle wcześniejsze części Mortal Kombat. Cechą charakterystyczną tej gry są niezwykle brutalne wykończenia przeciwników. Nowością są też ataki „X-ray", którym towarzyszą rentgenowskie widoki obrażeń wewnętrznych. Poniżej macie zwiastun gry.

5. Dead Space (2008).
Dead Space to gra komputerowa typu survival horror wydana w 2008 roku przez firmę Electronic Arts na platformy Microsoft Windows, PlayStation 3 i Xbox 360. Gra rozpoczyna się, kiedy główny bohater wyrusza do jednego ze statków górniczych z zadaniem zbadania sygnału ratunkowego. Po przybyciu na miejsce odkrywa, że wszyscy członkowie załogi zostali zamordowani, a nad ich ciałami kontrolę przejęły pasożytnicze istoty.

6. Soldier of Fortune (2000).
Większość gier wojennych jest bardzo brutalnych, jednak to co przedstawiono w 2000 roku w grze „Soldier of Fortune" przeszło najśmielsze oczekiwania graczy. W grze zastosowano daleko posunięty realizm w zadawaniu obrażeń: przy postrzałach przeciwników z broni lekkiej powstawały tylko niewielkie rany, zaś strzelając z broni ciężkiej mogliśmy pozbawić przeciwników kończyn lub głowy. Strzał w brzuch z broni ciężkiej, powodował wyjście na zewnątrz wnętrzności.

7. NeverDead (2012).
NeverDead to gra wideo stworzona przez Rebellion Developments i wydana przez Konami na PlayStation 3 i Xbox 360 w pierwszym kwartale 2012 roku. Gracz kontroluje sarkastycznego łowcę demonów Bryce'a Boltzmanna, który przed pięciuset laty został przeklęty nieśmiertelnością przez króla demonów. Podczas potyczek nasz bohater może stracić kończyny a nawet głowę, jednak jego ogromne zdolności regeneracyjne są w stanie zebrać go do kupy.

8. Grand Theft Auto V (2013).
Grand Theft Auto V to gra komputerowa, będąca jedenastą częścią serii Grand Theft Auto. Gra początkowo ukazała się tylko na konsolach X360 i PS3, zaś jej premiera na komputery osobiste i konsole nowej generacji została zapowiedziana na jesień 2014. Gry z tej serii nigdy nie były grzeczne, wszak możemy tu kraść samochody, bić przechodniów i wiele więcej. W najnowszej odsłonie jest nawet scena tortur w której sami wybieramy narzędzie i znęcamy się nad nieszczęśnikiem.

9. Fallout 3 (2008).
Fallout 3 to fabularna gra akcji z 2008 roku, której akcja została osadzona w posapokaliptycznym świecie, 200 lat po wojnie o zasoby między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, zakończonej wojną atomową. W grze nie brakuje bardzo brutalnych i niezwykle krwawych akcji, podczas których możemy pozbawić przeciwników kończyn i głowy. Ponadto mamy tu niezwykle realistyczne sceny przyjmowania narkotyków, przez co gra została ocenzurowana w Australii.

10. Resident Evil (2005).
Resident Evil 4 to czwarta część serii survival horrorów Resident Evil, wyprodukowana przez japońską firmę Capcom. To jednocześnie pierwsza gra z serii, w której przeciwnikami nie są zombie, tylko wieśniacy, mnisi oraz żołnierze kontrolowani przez pasożyta. W grze nie brakuje krwawych scen, w centrum których znajduje się sam gracz. Przeciwnicy mogą zabić gracza siekierą, odciąć głowę piłą mechaniczną, zgnieść i wiele więcej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane