Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Nintendo

Nintendo pozostaje jedną z największych oraz najbardziej rozpoznawalnych firm w branży gier wideo, i są duże szanse na to, że w pewnym momencie życia firma była częścią twojego dzieciństwa.

Wielu ludzi poznało tę firmę dzięki konsoli Nintendo Entertainment System (NES), która w latach 80. XX wieku była jednym z najlepszych systemów do grania. Inni mogą kojarzyć Nintendo dzięki przenośnej konsoli Game Boy, lub konsoli Wii, która postawiła na kontrolery ruchu i odniosła dzięki temu ogromny sukces. Oczywiście historia Nintendo kryje wiele innych ciekawostek, a z niektórymi z nich zapoznasz się w rozwinięciu artykułu.

1. Najrzadsze gry Nintendo.
Najdroższym i najrzadszym kartridżem z grą na NES jest ten zawierający grę Stadium Events. Są to zawody olimpijskie, które trafiły do sprzedaży w liczbie około 200. Obecnie na świecie tylko 20 sztuk kaset jest w dobrym stanie, dlatego na aukcjach kosztują około 20-40 tysięcy dolarów.

2. Mario został nazwany imieniem właściciela nieruchomości.
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się skąd pochodzi imię Mario, prawda jest tak, że ten popularny bohater gry został nazwany imieniem właściciela magazyny Nintendo of America – Mario Segale. Dziś postać Mario jest hydraulikiem, nie właścicielem nieruchomości.

3. NES był początkowo nazywany Famicom.
Zanim NES został wydany w Stanach Zjednoczonych w 1984 roku, zadebiutował jako Famicom (Family Computer) w Japonii w roku 1983. Konsola miała obudowę w kolorze białym i czerwonym, a kontrolery miały nawet wbudowane mikrofony.

4. Najlepiej sprzedające się gry na NES.
Najlepiej sprzedającą się grą na NES jest Super Mario Bros. z ponad 40 milionami egzemplarzy. Druga na liście jest gra Super Mario Bros. 3, która sprzedała się w ponad 18 milionach egzemplarzy. Z kolei Super Mario Bros. 2 sprzedała się w 10 milionach sztuk.

5. Nie tylko gry wideo.
Firma rozpoczęła swoją działalność 23 września 1889 i co naturalne w tamtych czasach nie oferowała jeszcze gier wideo. Firma zaczynała produkując karty do gry hanafuda, oraz karty w stylu pin-up – ze skąpo ubranymi, pięknymi kobietami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze