Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 bardzo kontrowersyjnych gier wideo

Gry wideo to rozrywka dla graczy w każdym wieku i różnych upodobaniach. Fani wyścigów mogą spędzać czas w grze wyścigowej, osoby lubiące grać z innymi będą grać w gry MMO, fani militariów znajdą rozrywkę w grach wojennych i różnych strzelankach. Oczywiście istnieją również gry akcji, przygodowe, zręcznościowe, strategiczne, RPG i wiele więcej.

Rozrywkę w grach wideo odnajdą zarówno dzieci jak i dorośli. Ci drudzy mogą spróbować sił w grach od 18 lat, a tych nie brakuje i wciąż pojawiają się nowe. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć wam kilka gier wideo, które uważane są za kontrowersyjne ze względu na przemoc i inne treści dla dorosłych.

1. Hatred.
Ranking pragniemy rozpocząć od Polskiej gry Hatred, której premiera została zaplanowana na 2015 rok. Gra cechuje się bardzo dużą dawką przemocy. Wcielamy się w niej w człowieka, który pragnie zginąć zabijając przy okazji jak najwięcej osób.

Screen z Hatred

2. RapeLay.
RapeLay to jedna z najbardziej kontrowersyjnych gier w historii, przez co ciężko znaleźć jej opis na portalach z grami. Gra skupia się na człowieku, który prześladuje a następnie gwałci matkę i jej dwie córki.

Screen z RapeLay

3. Manhunt.
Manhunt to seria bardzo brutalnych gier, której tematem przewodnim jest nielegalne polowanie na ludzi. W grze zadaje się śmierć postaciom NPC na tyle sposobów, że można by temu poświęcić osobny artykuł.

Screen z Manhunt

4. Carmageddon.
Czy da się stworzyć brutalną grę wideo z samochodami w roli głównej? Jak najbardziej, można, a najlepszym przykładem takiej gry jest Carmageddon. Jednym ze sposobów na wygranie w grze było rozjeżdżanie ludzi.

Screen z Carmageddon

5. Mortal Kombat.
Całą serię Mortal Kombat można zaliczyć do gier kontrowersyjnych. Gra jest bijatyką w której walczymy na śmierć i życie. Tutaj każdą walkę kończy brutalna i niezwykle szczegółowa śmierć przeciwnika.

Screen z Mortal Kombat

6. South Park: Kijek Prawdy.
South Park: Kijek Prawdy to kontrowersyjna gra bazująca na równie kontrowersyjnym serialu. Jednym z tematów, który wzbudził niesmak zachodnich mediów była aborcja dokonywana na postaci gracza.

Screen z South Park: Kijek Prawdy

7. Custer's Revenge.
W 1982 roku duże kontrowersje wywołała gra "Custer's Revenge". Na czym polegała? Otóż gracz sterował postacią generała Georgea Armstronga Custera, który nago miał przedostać się do Indianki i ją zgwałcić.

Screen z Custer's Revenge

8. Super Columbine Massacre RPG!
Kontrowersyjna gra z 2005 roku, stworzona przy pomocy programu RPG Maker. Gra została oparta na masakrze w Columbine High School, która tutaj jest widziana oczami sprawców. Twórca udostępnił ją za darmo.

Screen z Super Columbine Massacre RPG!

9. Ethnic Cleansing.
Ethnic Cleansing to strzelanka stworzona przez amerykańską organizację nacjonalistyczną. Gracz wciela się w neonazistę, który zabija Afroamerykańskich, Latynoskich oraz Żydowskich wrogów komputerowych.

Screen z Ethnic Cleansing

10. Postal.
Brutalna gra akcji przeznaczona wyłącznie dla dorosłych graczy. Zadaniem gracza jest zabicie odpowiedniej ilości ludzi, zależnej od misji. Ze względu na taki sposób rozgrywki gra została zakazana w wielu krajach.

Screen z Postal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze