Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 świetnych gier z otwartym światem

Komputery osobiste i sprzęt do gier z każdym rokiem stają się coraz mocniejsze, przez co gracze oczekują coraz lepszych gier – nie tylko pod względem grafiki czy fabuły, ważne są również rozwiązania technologiczne. Dziś wielu graczy oczekuje od gier nieliniowości, jaką można uzyskać między innymi dzięki otwartemu światowi gry.

Gry typu piaskownica lub sandbox potrafią przyciągnąć przed ekrany miliony graczy. Dobrym przykładem jest Minecraft, gra o otwartym świecie, która sprzedała się na wszystkie platformy w ponad 60 milionach egzemplarzy. To właśnie od tej gry zaczniemy nasz dzisiejszy ranking, jednocześnie przedstawiając wam kilka innych gier z otwartym światem.

1. Minecraft.
Minecraft to gra, która zbudowała swój sukces między innymi dzięki otwartemu, losowo generowanemu światu. Mimo, że grafika tego tytuły nie należy do najlepszych, to gracze cenią Minecrafta za ogromną wolność i możliwość kreowania własnego świata. Poniżej możesz zobaczyć zwiastun przedstawiający ten kanciasty świat.

2. Fallout 3.
Fallout to nie tylko niesamowite doświadczenia w otwartym świecie, to po prostu jedna z najlepszych gier w historii. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym świecie w roku 2277, dwieście lat po wojnie atomowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Grę zaczynamy już od noworodka, wybierając podstawowe cechy swojego bohatera.

3. The Elder Scrolls V: Skyrim.
Kolejna niesamowita gra cRPG o ogromnym, otwartym świecie. Można swobodnie zwiedzać całą krainę, przemierzając ją pieszo lub konno, albo z opcji szybkiej podróży – dostępnej dla wcześniej odwiedzonych miejsc. Gra została wydana w 2011 roku, zaś w 2013 premierę miał ostatni dodatek.

4. Batman: Arkham City.
Batman: Arkham City to komputerowa gra akcji wydana w listopadzie 2011 roku. Sterowanie Batmanem w otwarty świecie Gotham City, było marzeniem wielu fanów DC Comics, które ten tytuł urzeczywistnił. Świat gry możemy eksplorować pozostając przez większą część czasu w ukryciu, lub zdecydować się na bezpośrednią konfrontację z przeciwnikami.

5. Grand Theft Auto V.
Grand Theft Auto V to gra, którą wielu krytyków uznało za ideał – zwłaszcza wersje wydaną na konsole nowej generacji. Mamy tu ogromny świat, który możemy eksplorować przez setki godzin. Już 24 marca 2015 gra zadebiutuje na komputerach, więc o zaletach tytuł przekonają się również PC'towcy. Na razie pozostaje cieszyć oczy zwiastunem.

6. Assassin's Creed IV: Black Flag.
Przygodowa gra akcji stworzona przez Ubisoft Montreal, dzięki której gracz może się przenieść do XVIII-wiecznych Karaibów. Głównym bohaterem jest pirat Edward Kenway, dzięki czemu gracze mogą zwiedzać tropikalne wyspy, a nawet angażować się w bitwy morskie. Tak przedstawia się zwiastun tytułu.

7. Far Cry 4.
Skoro mowa o grach z otwartym światem, nie sposób zapomnieć o grze Far Cry 4, która była mocno reklamowana przed ubiegłorocznym Bożym Narodzeniem. Tym razem akcja gry przenosi nas do Kyratu, niewielkiego fikcyjnego kraju leżącego w Himalajach. Podczas gry możemy swobodnie przemierzać cały świat.

8. Watch Dogs.
Watch Dogs to gra akcji z otwartym światem, w której gracz może włamywać się do systemów elektronicznych, w tym systemów kontrolujących miejską infrastrukturę i urządzeń komunikacyjnych. Gra została wydana 27 maja 2014, jednak prace nad produkcją rozpoczęły się już w 2010 roku. Dla zainteresowanych zwiastun Watch Dogs.

9. Dying Light.
W rankingu znalazło się również miejsce na polską grę Dying Light, stworzona przez firmę Techland, a wydaną pod koniec stycznia 2015 roku na komputery i konsole nowej generacji. Gra oferuje otwarty świat z dynamicznym cyklem dnia i nocy. Gra chwalona za wykreowany świat, grafikę i sposób prowadzenia walki.

10. Just Cause 2.
Kolejny wielki otwarty świat znajdziemy w Just Cause 2, grze wydanej w 2010 roku. Szacuje się, że do dyspozycji gracza oddano obszar o powierzchni około 400 mil kwadratowych, który możemy zwiedzać pieszo, oraz wykorzystując jeden z wielu pojazdów naziemnych, wodnych lub powietrznych. Poniżej znajdziecie zwiastun Just Cause 2.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze