Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbogatszych narodów według średniej wartości majątku

W połowie 2014 roku Credit Suisse Research Institute wydał swój piąty coroczny raport dotyczący światowego bogactwa. Z raportu możemy wyczytać, że zamożność gospodarstw domowych wzrosła o około 8,3% w ciągu roku, i to mimo trwającego kryzysu gospodarczego.

Raport CSRI jest również dobrym źródłem informacji na temat średniej wartości majątku osób dorosłych w poszczególnych krajach. Według Credit Suisse Research Institute statystyczny dorosły Polak posiada majątek szacowany na 20,8 tysiąca dolarów, co po dzisiejszym kursie dolara daje około 77 800 złotych. Poniżej możecie znaleźć narody posiadające największy średni majątek, przypadający na głowę dorosłego mieszkańca.

1. Szwajcarzy: 407 224 dolarów.
Najlepiej żyje się Szwajcarom, bowiem statystyczny mieszkaniec Szwajcarii posiada majątek wynoszący 407 tysięcy dolarów – niemal dwudziestokrotnie większy od statystycznego Polaka.

Bogaci Szwajcarzy

2. Australijczycy: 301 739 dolarów.
Według Credit Suisse Research Institute typowy mieszkaniec Australii posiada majątek wynoszący około 301 tysięcy dolarów, czyli ponad 1 milion złotych.

Bogaci Australijczycy

3. Norwegowie: 285 875 dolarów.
Bardzo dobrze żyje się również w Norwegii. Tutaj statystyczny dorosły obywatel kraju posiada majątek szacowany na około 286 tysięcy dolarów.

Bogaci Norwegowie

4. Luksemburczycy: 241 695 dolarów.
Luksemburczycy również nie narzekają na swoje zarobki, z których są w stanie odłożyć coś na koncie i zainwestować. Majątek typowego mieszkańca wynosi ponad 241 tysięcy dolarów.

Bogaci Luksemburczycy

5. Szwedzi: 232 106 dolarów.
Kraje skandynawskie są znane z wysokiego poziomu życia, dlatego nie powinno dziwić wysokie miejsce Szwedów. Według CSRI średni majątek na głowę wynosi w Szwecji 232 tysiące dolarów.

Bogaci Szwedzi

6. Francuzi: 224 523 dolarów.
Francuzi mogą się pochwalić średnim majątkiem wynoszącym 224 tysiące dolarów na głowę. W majątek wlicza się między innymi oszczędności zgromadzone w bankach.

Bogaci Francuzi

7. Singapurczycy: 222 978 dolarów.
Duże możliwości odłożenia pieniędzy i inwestowania w przyszłość daje Singapur, w którym statystyczny mieszkaniec posiada majątek wynoszący niemal 223 tysiące dolarów.

Bogaci Singapurczycy

8. Amerykanie: 220 677 dolarów.
Mówi się, że Stany Zjednoczone to kraj milionerów i miliarderów. Potwierdzeniem tego jest wysoka wartość średniego majątku będącego w posiadaniu statystycznego Amerykanina: 220 tysięcy dolarów.

Bogaci Amerykanie

9. Belgowie: 198 253 dolarów.
Szukając dobrego miejsca do życia warto rozważyć zamieszkanie w Belgii, bowiem tutaj średni majątek przypadający na dorosłego obywatela wynosi 198 tysięcy dolarów.

Bogaci Belgowie

10. Włosi: 195 925 dolarów.
Chociaż Włosi w ostatnich latach zmagają się z wysokim bezrobociem, to dorosły mieszkaniec Włoch posiada majątek wynoszący około 196 tysięcy dolarów.

Bogaci Włosi

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane