Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 niesamowitych rzeczy, które mogą robić bogacze

Każdy z nas marzy czasem o tym co by zrobił gdyby był niesamowicie bogaty, gdyby tylko był milionerem, a najlepiej miliarderem. Niektórzy marzą o zakupie idealnego domu, lub wyruszeniu na wakacje życia. Inni chcieli by poprawić życie rodziny i przyjaciół, a jeszcze inni przeżyć swoje życie już nigdy nie pracując.

Każdy z nas ma wiele unikalnych pomysłów na to, co zrobiłby z niesamowitym bogactwem, niestety tylko garstka może spełniać swoje drogie marzenia. A co ty byś zrobił będąc przeraźliwie bogatym? Możesz podzielić się swoimi pomysłami w komentarzach pod artykułem. W między czasie zobacz jakie niesamowite rzeczy można robić będąc bogatym.

1. Inwestowanie w podróże kosmiczne.
Richard Branson założył firmę Virgin Galactic, która obecnie zajmuje się rozwojem lotów w kosmos dostępnych dla przeciętnych cywilów. Aktualnie firma oferuje wstępne zapisy na lot w kosmos w cenie 250 tysięcy dolarów od osoby. Chociaż nadal to spora cena, to przypominamy, że w przeszłości ludzie płacili nawet 20 milionów dolarów za lot w kosmos. Na lot w kosmos z Virgin Galactic zapisało się już ponad 600 osób.

2. Budowa parku dinozaurów.
Ekscentryczny miliarder Clive Palmer jest dobrze znany ze swoich ekstrawaganckich pomysłów, ale chyba najbardziej imponującym jest zmiana Palmer Coolum Resort w Park dinozaurów. Palmer chce po prostu wydać swoje pieniądze zanim umrze, jednocześnie robiąc coś o czym będzie mówił cały świat. Według planów w parku ma stanąć ponad 100 animatronicznych dinozaurów realnej wielkości. Palmer finansuje również prace nad sklonowaniem dinozaurów i budowę repliki Titanica.

3. Schron przeciwatomowy.
Jeżeli martwi cię konflikt atomowy na światową skalę, to będąc milionerem mógłbyś wybudować schron przeciwatomowy, który normalnie robiłby ci za dom. Pewna amerykańska firma oferuje budową schronów przeciwatomowych o ścianach grubych na 9 metrów, położonych nawet na głębokości 170 metrów po ziemią. Każdy taki schron ma kilka kondygnacji o różnym przeznaczeniu: kino, basen, pokoje, siłownia, jadalnia itd.

4. Zwiedzanie dna oceanu.
Podczas gdy James Cameron jest najbardziej znany z nakręcenia takich filmów jak Titanic czy Avatar, jest on również wielkim pasjonatem oceanów i podwodnym odkrywcą. To za sprawą Camerona został zbudowany jednoosobowy batyskaf Deepsea Challenger, którym reżyser osiągnął dno Głębi Challengera, schodząc na głębokość 10 989 metrów. Dzięki reżyserowi ludzie ujrzeli jak wygląda najbardziej niedostępne miejsce naszej planety.

5. Pomoc w uczynieniu świata lepszym.
Wielu bogaczy wykorzystuje swoje fortuny by pomóc światu stać się lepszym miejscem do życia. Niektórzy pomagają tylko lokalnie, inny prowadzą działalność charytatywną na terenie całego kraju, jeszcze inni angażują się w pomoc innym na całym świecie. Jednym z najbardziej znanych filantropów współczesnego świata jest Bill Gates oraz Warren Buffett – obaj panowie zobowiązali się oddać ponad 50 miliardów dolarów na cele charytatywne i fundacje.

6. Wynajem całego państwa.
Nie musisz być milionerem aby pozwolić sobie na wynajem całego państwa. Tak się składa, że niewielkie księstwo Lichtenstein od 2011 roku umożliwia wszystkim chętnym wynajęcie całego państwa. W jakiej cenie? 70 tysięcy dolarów za noc. W tej cenie dostajesz luksusowy pobyt dla 150 osób, możesz ustanowić znaki z twoim imieniem lub wprowadzić tymczasową walutę na swoją cześć. W cenie jest również degustacja win z głową państwa.

7. Własny zespół Formuły 1.
Aby wejść w posiadanie własnego zespołu F1 lepiej być miliarderem. O ile kupić zespół możesz za stosunkowo niewielką kwotę, to musisz się liczyć z ogromnym wydatkiem na funkcjonowanie zespołu. Na każdy zespół F1 składają się setki a nawet tysiące pracowników, trzeba prowadzić badania i płacić pensje kierowcom. Zespoły F1 potrafią wydawać na te cele nawet 100 milionów dolarów rocznie. Oczywiście zespoły F1 zarabiają za wyścigi.

8. Budowa własnego wieżowca/domu.
Jeżeli miałbyś wystarczająco dużo pieniędzy, mógłbyś zbudować własny wieżowiec, w którym mieszkałbyś tylko ty, twoja rodzina oraz służba. Na budowę takiego wieżowca/domu zdecydował się indyjski miliarder Mukesh Ambani. Jego 27-piętrowy dom zawiera takie atrakcje jak kino, wielokondygnacyjny garaż, klinika odnowy biologicznej, a nawet gabinet lekarski z prywatnym lekarzem i pielęgniarkami. Podobno budowa pochłonęła 1 miliard dolarów.

9. Wynajem słynnego wokalisty/wokalistki.
Jako, że wytwórnie zatrzymują dla siebie dużą część dochodów ze sprzedaży singli i albumów, artyści zarabiają pieniądze koncertując a nawet dając prywatne występy. Dysponując milionami mógłbyś zakontraktować wielu znanych artystów – nie wszystkich, bo nie każdy godzi się na taki występ. W przeszłości prywatne koncerty dawały już takie gwiazdy jak Amy Winehouse, Tom Jones, Beyonce i inni.

10. Własna flota pływających miast.
Peter Thiel, inwestor który zbudował swoje bogactwo na takich serwisach jak PayPal czy Facebook, zainwestował w spółkę znaną jako Seasteading Institute. Czym jest ta firma? Otóż planuje ona budowę pływających miast, które miały korzystać z rozwiązań do platform wiertniczych. Pierwsze takie miasto może powstać już około 2020 roku – a na nim palmy, luksusowe mieszkania, brak podatków i innych przepisów krępujących kreatywność. Pływające miasta mają być cumowane na wodach międzynarodowych, w pobliżu ciepłych krajów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze