Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 nastoletnich milionerów, zawdzięczających sukces samemu sobie

Każdy nastolatek marzy o tym, by w przyszłości zarabiać duże pieniądze a nawet zostać milionerem. Jeżeli nastolatek ma duży zapał i już jako dziecko wykazuje talent w jakiejś szczególnej dziedzinie, to bardzo prawdopodobne, że może odnieść sukces jeszcze przed ukończeniem 20-go roku życia.

Większość ludzi, zanim rozpocznie tworzyć swój własny biznes, kończy szkołę podstawową, średnią oraz studia. W takim przypadku ciężko zarobić duże pieniądze przed skończeniem życia nastolatka. Nawet jeżeli młody człowiek wcześnie zacznie przygodę w świecie biznesu, to musi mieć na uwadze, że tylko nielicznym udaje się zarobić pierwszy milion przed 20 rokiem życia. Na szczęście są wyjątki od reguły, o których poczytacie niżej.

1. Sean Belnick.
Kiedy Sean Belnick miał 14 lat zainwestował 500 dolarów we własną firmę zajmującą się wysyłką mebli biurowych o nazwie bizchair.com. Początkowo firma mieściła się w jego pokoju, jednak bardzo szybko zaczęła przynosić milionowe zyski, dzięki czemu już po trzech latach Sean przeniósł siedzibę do olbrzymiej hali w Canton. Ciekawe w tej historii jest również to, że początkowe 500 dolarów zarobił kosząc trawniki i sprzedając swoje karty Pokemon.

2. Chris Phillips.
Chris Phillips to jeden z przykładów nastolatków, którzy swój majątek zbili przy pomocy Internetu. W 2002 roku Chris zauważył, że w Internecie drzemie ogromny potencjał rozwojowy. Jako, że w sieci pojawiało się coraz więcej i więcej stron Internetowych, nietrudno było wywnioskować, że rośnie zapotrzebowanie na hosting. W wieku 17 lat Phillips założył dot5hosting, firmę hostingową, która w ciągu kolejnych dwóch lat przyniosła mu ponad milion dolarów.

3. Adam Hildreth.
Kiedy Adam Hildreth miał tylko 14 lat założył Dubit Limited, portal społecznościowy dla młodzieży, który bardzo szybko stał się jednym z największych serwisów społecznościowych używanych przez nastolatków w Wielkiej Brytanii. Idąc dalej, Hildreth postanowił założyć firmę Crisp Thinking, która skupia się na rozwijaniu technologii chroniących dzieci w Internecie. To właśnie ta firma opracowała aplikację NetModerator, która zintegrowana z grą monitoruje rozmowy graczy w poszukiwaniu wyrazów związanych z wyzwiskami lub seksem.

4. Robert Nay.
Pomyśleć, że jeszcze w wieku 13 lat Robert Nay nie miał doświadczenia w kodowaniu, którego nauczył się w staromodny sposób: z książek w bibliotece. W wieku 14 lat Nay stworzył swoją pierwszą grę Bubble Ball, którą umieścił za darmo w Apple Store. Gra w dwa tygodnie została pobrana ponad milion razy i zdetronizowała szalenie popularne Angry Birds. Później Nay wydał jeszcze wersję Pro tej samej gry (w cenie 99 centów) oraz założył firmę Nay Games.

5. Jon Koon.
Jon Koon to człowiek, który sukces zawdzięcza wyłącznie sobie. Pierwszy milion dolarów zarobił zanim skończył 16 lat, zaś pierwszy miliard dolarów przed ukończeniem trzydziestki. Koon urodził się w 1983 roku w Queens, w Nowym Jorku , jako jedyne dziecko rodziców-imigrantów z Hongkongu. Już jako nastolatek otworzył firmę Extreme Performance Motorsports, która zajmowała się importem i sprzedażą akcesoriów do tuningu samochodów. Ostatecznie przeszedł do branży odzieżowej kupując markę 8732 od Jay-Z.

6. Cameron Johnson.
Wygląda na to, że Cameron Johnson miał zawsze talent do biznesu. Już w wieku 5 lat chodził od drzwi do drzwi swoich sąsiadów i sprzedawał warzywa. W wieku 9 lat założył pierwszą firmę, którą nazwał „Cheers and Tears" a która zajmowała się sprzedażą kartek z życzeniami. W wieku 12 lat zaczął kupować i sprzedawać pluszaki Beanie Babies. Kiedy biznes z misiami zwolnił założył „My EZ Mail", zaś w wieku 15 lat założył SurfingPrizes, dzięki czemu zarabiał 400 tysięcy dolarów na miesiąc. Dziś możecie go znaleźć na stronie CameronJohnson.com.

7. Ashley Qualls.
Ashley Qualls już w wieku 9 lat zaczęła uczyć się HTML, by w wieku 14 lat stworzyć stronę o nazwie WhateverLife.com, na której prezentowała swoje prace. Początkowo nie cieszyły się one popularnością, jednak wszystko się zmieniło z chwilą kiedy Ashley zaczęła tworzyć szablony do personalizacji profili na portalu społecznościowym MySpace.com. Kiedy jej strona stała się popularna pojawiły się na niej reklamy oraz możliwość ściągnięcia płatnych szablonów. W ten sposób Ashley zarobiła swój pierwszy milion dolarów.

Zobacz: 10+ dzieci będących prezesami firm.

8. Fraser Doherty.
Fraser Doherty udowadnia, że nie trzeba działać w Internecie, by jako nastolatek zarobić pierwszy milion dolarów. Ten chłopak cały swój majątek zbił na robieniu dżemów, czym „zaraził się" od swojej babci. Już w wieku 14 lat robił tyle dżemów, że wkrótce zaczął je sprzedawać swoim sąsiadom oraz znajomym rodziny. Smak tradycyjnych dżemów tak przypadł do gustu lokalnym konsumentom, że w wieku 16 lat Fraser rzucił szkołę i zajął się biznesem na poważnie.

9. Nick D'Aloisio.
Nick jest programistą samoukiem, który rozpoczął swoją edukację od książki „Język C dla opornych" oraz poradników wideo dostępnych na YouTube. Już w rok od rozpoczęcia nauki stał się biegły w programowaniu i rozpoczął pracę nad swoją pierwszą aplikacją. Ostatecznie w wieku 15 lat opracował aplikację, która skraca długie artykuły do krótkich podsumowań. Ostatecznie jego aplikację newsową Summly kupiła firma Yahoo!, która podobno zapłaciła za nią 30 milionów dolarów.

10. Jordan Maron.
Jordan Maron, znany szerzej jako Captain Sparklez, to jeden z tych szczęśliwców, którym udało się przemienić swoje hobby w dochodowy biznes. Aktualnie jest to jeden z najbardziej znanych YouTuberów. Jego kanał „Captain Sparklez" ma około 8 milionów widzów i ponad 1 800 filmów! Na jego kanale możemy oglądać główni filmy i parodie dotyczące gry Minecraft. Stworzył nawet kilka parodii znanych utworów muzycznych, które mają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane