Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 ciekawych informacji o wydatkach amerykańskich nastolatków

Według badania Ipsos, przeprowadzonego w 2010 roku, przeciętne kieszonkowe polskiego dziecka w wieku od 4 do 18 lat wynosi 56 złotych miesięcznie. Oczywiście kwota ta jest różna dla poszczególnych grup wiekowych i wynosi około 22 złote dla dzieci w wieku 4-6 lat, 42 złote dla dzieci w wieku 7-10 lat, 43 złote dla dzieci w wieku 11-14 lat i 82 złote dla dzieci w wieku 15-18 lat. Nasze dzieci najczęściej wydają swoje pieniądze na słodycze, napoje, gazet, czasopisma i doładowania telefonu/abonament.

Podobnie wyglądają zakupy amerykańskich nastolatków, które jednak mają do dyspozycji dużo więcej pieniędzy. Jak wygląda ich kieszonkowe, ile zarabiają amerykańskie nastolatki i ile pieniędzy na swoje pociechy wydają amerykanie? O tym przeczytasz w dzisiejszym rankingu.

1. Roczny dochód dzieci w wieku 12-14 lat: 2 767 dolarów.
Szacuje się, że amerykańskie dzieci w wieku od 12 do 14 lat mają do swojej dyspozycji 2 767 dolarów rocznie, czyli około 230 dolarów miesięcznie. Ta kwota to w zdecydowanej większości kieszonkowe otrzymane od rodziców, a w mniejszym stopniu dorabianie pieniędzy za koszenie trawy, wyprowadzanie psów i inne drobne prace. W przeciwieństwie do swoich rodziców dzieci nie muszą wydawać pieniędzy na rachunki, dlatego większość gotówki wydają na słodycze, czasopisma, przekąski, telefon, gry i inne przyjemności.

2. Roczny dochód nastolatków w wieku 15-17 lat: 4 923 dolarów.
Amerykańskie nastolatki w wieku od 15-17 lat mają do dyspozycji niemal dwa razy więcej pieniędzy niż ich kilka lat młodsi bracia i siostry. Ta grupa wiekowa ma do dyspozycjo około 4 923 dolary rocznie, czyli około 410 dolarów miesięcznie (1287 złotych wg dzisiejszego kursu dolara). Są to lata kiedy nastolatki budują swoją tożsamość, dlatego spory udział w wydatkach mają ubrania, kosmetyki, kino, książki, imprezy itd. Jednocześnie jest to grupa wiekowa, która w Stanach Zjednoczonych podejmuje pierwszą pracę w niepełnym wymiarze godzin: bary szybkiej obsługi, roznoszenie gazet, wyprowadzanie zwierząt, opieka nad dziećmi itd.

3. Roczny dochód wszystkich nastolatków w Stanach Zjednoczonych: 91,1 miliarda dolarów.
Szacuje się, że roczny dochód wszystkich nastolatków w Stanach Zjednoczonych (praca w niepełnym wymiarze godzin oraz kieszonkowe) wynosi trochę ponad 91 miliardów dolarów, czyli niemal tyle co PKB nominalne Słowacji (96 miliardów dolarów). To miliardy dolarów, które są przede wszystkim zużywane, a nie trzymane na rachunkach, oszczędzane i inwestowane. W Stanach Zjednoczonych większość pracowników w niepełnym wymiarze godzin to nastolatki. Pracują bo chcą mieć dla siebie jakieś pieniądze, a nie dla tego, że muszą – wszak średni dochód rodziny w USA wynosi ponad 53 tysiące dolarów.

4. Pieniądze wydawane na nastolatków: 157,6 miliarda dolarów rocznie.
Bardziej zdumiewające od dochodów nastolatków jest to, ile pieniędzy na ich utrzymanie wydają rodzice. Amerykanie wydają na swoje dzieci niemal 160 miliardów rocznie, to mniej więcej tyle, ile wynosi PKB nominalne Słowacji i Chorwacji razem wziętych. Najwięcej pieniędzy przeznacza się na odzież, żywność, schronienie, szkołę, rozrywki i akcesoria osobiste. Marketingowcy doskonale wiedzą, że nastolatki nie są ich jedynym celem, bowiem reklama musi dotrzeć również do rodziców, którzy dysponują ogromną gotówką.

5. Ogólne wydatki nastolatków i na nastolatków: około 250 miliardów dolarów.
Wszystkie wydatki amerykańskich nastolatków i wydatki rodziców na nastolatków są warte około 250 miliardów dolarów, czyli niemal tyle co połowa nominalnego PKB Polski. To ogromny kawałek tortu, o który walczy bardzo dużo firm. Według raportu przygotowanego przez Piper Jaffray nastolatki i ich rodzice najczęściej wydają pieniądze na ubrania, rozrywki i jedzenie. Bardzo duże pieniądze są również przeznaczane na pielęgnacje ciała (kosmetyki, zabiegi kosmetyczne), samochody, koncerty i gry wideo.

Komentarze   

 
0 #1 Przemek 2014-08-11 14:52
Ładne dochody dla nastolatków w wieku w wieku 15-17 lat. Tyle to u nas mają całe rodziny zarabiające najniższą krajową.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane