Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbogatszych aktorów świata w 2014 roku

Ludzie sceny zazwyczaj nie posiadali wysokiego statusu w społeczeństwie. W czasach Szekspira tylko garstka aktorów teatralnych mogła się poszczycić sławą i dużymi pieniędzmi. Sytuacja szybko zaczęła się zmieniać w XX wieku, wraz z gwałtownym rozwojem kinematografii. Obecnie najlepsi aktorzy filmowi i telewizyjni potrafią zarabiać po kilka milionów dolarów za jeden film, lub kilkaset tysięcy za jeden odcinek serialu.

Dziś chcielibyśmy przedstawić wam podsumowanie rankingu firmy Wealth-X, która zdecydowała się podsumować majątki najbardziej wpływowych aktorów świata. Na miejscu pierwszym znalazł się mało znany w Polsce Jerry Seinfeld, którego majątek szacuje się na 820 milionów dolarów.

1. Jerry Seinfeld: 820 milionów dolarów.

Jerry Seinfeld to amerykański satyryk i aktor kabaretowy, najbardziej znany z udziału w serialu „Kroniki Seinfelda", który był puszczany w Stanach Zjednoczonych w latach 1990-1998 i po dziś dzień jest uważany za jeden z najbardziej udanych projektów telewizyjnych w historii kina. Wieść niesie, że w planach było nakręcenie 10 sezony serialu, jednak Seinfeld odmówił 5 milionów dolarów gaży za każdy 22 minutowy odcinek. Szacuje się, że cały majątek tego pana wynosi ponad 820 milionów dolarów.

2. Shah Rukh Khan: 600 milionów dolarów.

Kim jest ten Bollywoodzki łamacz serc, który ma na swoim koncie więcej pieniędzy niż Tom Cruise? Shah Rukh Khan to aktor znany głównie z filmów indyjskiego przemysłu filmowego, dziewięciokrotny zdobywca Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora. Dotychczas pojawił się w ponad 50 filmach: romansach, filmach akcji, komediach itd. Możecie go zobaczyć w takich filmach jak: Nazywam się Khan, Chak de India, Swades i Devdas.

3. Tom Cruise: 480 milionów dolarów.

Kiedy w grę wchodzą najbardziej kasowe filmy akcji, bardzo często można w nich zobaczyć aktora Toma Cruise'a. Aktora możesz kojarzyć z takich filmów jak „Ostatni Samuraj", seria „Mission: Impossible", „Wywiad z wampirem", „Wojna światów", „Raport mniejszości" i wiele więcej. Jego filmy odnosiły duży sukces finansowy, dlatego nie należy się dziwić, że zatrudnienie tego aktora jest jedną z najbezpieczniejszych opcji w Hollywood.

4. Tyler Perry: 450 milionów dolarów.

Tyler Perry to aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy, który na swój majątek pracował od 1992 roku. Dzięki temu dwutygodnik Forbes już raz nazwał go najlepiej opłacanym człowiekiem w branży rozrywkowej. Najwięcej zarobił w latach 2010-2011 kiedy to jego projekty filmowe przyniosły mu zysk rzędu 130 milionów dolarów. Znany z ról komediowych, w takich filmach jak „Z pamiętnika wściekłej żony", „Ciotka kontra mafia" itd.

5. Johnny Depp: 450 milionów dolarów.

Johnny Depp to amerykański aktor filmowy, reżyser i muzyk znany z wielu ekscentrycznych wcieleń w wysokobudżetowych produkcjach filmowych. Obecnie jest to jeden z najlepszych aktorów w Hollywood, a swoją sławę zawdzięcza takim filmom jak „Edward Nożycoręki", seria „Piraci z Karaibów", „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" oraz „Charlie i fabryka czekolady". Wealth-X szacuje fortunę aktora na 450 milionów dolarów.

6. Jack Nicholson: 400 milionów dolarów.

Jack Nicholson to jeden z najbardziej znanych Hollywoodzkich aktorów. Trzykrotny zdobywca nagrody Oskara i sześciokrotny laureat „Złotych Globów". 22 kwietnia 2014 roku skończył 77 lat, więc miał sporo czasu na gromadzenie swojego majątku. Aktora możesz pamiętać z takich filmów jak „Lśnienie", „Lot nad kukułczym gniazdem", „Choć goni nas czas", „Batman" i „Dwóch gniewnych ludzi" w którym zagrał z Adamem Sandlerem z miejsca 10.

7. Bill Cosby: 400 milionów dolarów.

Majątek szacowany na 400 milionów dolarów posiada kolejny 77 latek, Bill Cosby (kończy 77 lat 12 lipca). Ten amerykański komik, aktor, autor i producent telewizyjny znany jest przede wszystkim z występów w serialu Bill Cosby Show, który był kręcony w latach 1984-1992. Swoje pieniądze zawdzięcza nie tylko aktorstwu filmowemu, ale również udziałom w kampaniach reklamowych takich firm jak Kodak, Coca-Cola i innych.

8. Tom Hanks: 390 milionów dolarów.

Tom Hanks to jeden z najlepiej ocenianych aktorów i producentów filmowych. Ostatnio było o nim głośno głównie za sprawą filmu „Kapitan Phillips", za rolę w którym otrzymał nominację do nagrody Złoty Glob oraz 5 innych nominacji. Oczywiście aktor ma na swoim koncie wiele więcej znakomitych filmów, które na stałe zapisały się w historii kina: „Zielona mila", „Forrest Gump", „Szeregowiec Ryan" i „Cast Away - poza światem".

9. Clint Eastwood: 370 milionów dolarów.

Clinton Eastwood to amerykański aktor, reżyser, producent i kompozytor filmowy, urodzony 31 maja 1930 w San Francisco. Aktor który kilka dni temu skończył 84 lata może się pochwalić majątkiem szacowanym na 370 milionów dolarów. Jednym z jego ostatnich wielkich filmów był „Gran Torino". Obraz opowiadający o Amerykaninie polskiego pochodzenia zarobił w kinach całego świata 270 milionów dolarów, przy 33 milionowym budżecie.

10. Adam Sandler: 340 milionów dolarów.

Adam Sandler to amerykański aktor, komik, producent filmowy oraz właściciel firmy Happy Madison Productions, zajmującej się produkcją filmową i telewizyjną, głównie filmów komediowych. Chociaż z punktu widzenia krytyków aktor występuje głównie z słabej jakości komediach, to według widzów jest zupełnie inaczej. Każdy film z Adamem Sandlerem odnosi spory sukces finansowy, walnie przyczyniając się do budowania majątku aktora.

Komentarze   

 
-1 #1 szybki 2014-06-26 12:55
I co oni zrobią z takimi kwotami ? Po takich informacjach nawet spokojne ulicą nie mogą przejść. Same kłopoty.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane