Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 krajów z największymi rachunkami za telefon komórkowy

Czy możemy sobie wyobrazić świat bez telefonów komórkowych? Dzięki nim pozostajemy w kontakcie z przyjaciółmi i rodzina niezależnie od miejsca w którym aktualnie się znajdujemy. Telefony komórkowe podnoszą komfort naszego życia i sprawiają, że jesteśmy bezpieczniejsi. Dziś wielu z nas czuje się po prostu nago nie posiadając telefonu komórkowego.

Z wciąż rozwijającą się technologią telefony komórkowe pełnią coraz więcej funkcji. Od prostego aparatu telefonicznego służącego do rozmów i wysyłania SMS'ów, przez czasy MMS'ów i pierwszych aparatów w telefonach, po nowoczesne urządzenia wyposażone w radio, kamerę, przeglądarkę internetową, nawigację i wiele więcej.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy nie za wiele wydajecie na rachunek za telefon? Ile miesięcznie wydajecie? 50 złotych, 100 złotych a może 150 złotych i więcej? Bazując na danych Merrill Lynch przedstawiamy dziesiątkę państw w których użytkownicy komórek płacą najwięcej za rachunek telefoniczny. Jest to średnia dla wszystkich obywateli państwa biorąca pod uwagę wysokość abonamentu i samego rachunku.

1. Kanada – 176 złotych miesięcznie.

Przeciętny rachunek za telefon komórkowy w kanadzie opiewa na 176 złotych. Kanada ma trzech głównych dostawców usług mobilnych, a mianowicie Rogers Wireless z 9 400 000 abonentów, Bell Wireless z 7 710 000 abonentów, oraz Telus Mobility z 7 700 000 abonentów. Dodatkowo mamy tu kilku mniejszych dostawców usług.

2. Japonia – 173 złote miesięcznie.

Przeciętny Japończyk wydaje na telefon komórkowy 173 złote miesięcznie. Mamy tu pięciu dostawców usług telefonii komórkowej, są to NTT DoCoMo z 60 milionami abonentów, KDDI z 32 milionami abonentów, Softbank Mobile z 23 milionami abonentów, Willcom z 3,8 mln abonentów, oraz EMOBILE z 2,6 mln abonentów.

3. Stany Zjednoczone – 157 złotych miesięcznie.

Stany Zjednoczone mają szereg różnych dostawców usług bezprzewodowych. To bardzo konkurencyjny rynek na którym rywalizuje ze sobą około 30 różnych usługodawców i 50 operatorów wirtualnych. Najwięcej abonentów posiada Verizon Wireless z którego usług korzysta 118 milionów osób, na drugiej pozycji jest AT&T Mobility z 108 milionami subskrybentów, zaś na pozycji trzeciej Sprint Corporation z 53 mln abonentów.

4. Szwajcaria – 150 złotych miesięcznie.

Ile Szwajcarzy wydają na rachunki telefoniczne? Ostatnie dane pokazują, że jest to kwota około 150 złotych. Pieniądze te najczęściej wpływają do trzech głównych dostawców usług, jakimi są: Swisscom Mobile, Sunrise i Orange. Każda z tych firm dysponuje własną infrastrukturą. Ponadto długość przeciętnej umowy na telefon komórkowy wynosi 12 lub 24 miesiące.

5. Australia – 144 złote miesięcznie.

Australia ma trzech głównych dostawców usług telefonii komórkowej, a mianowicie Telstra, Optus i Vodafone. Dodatkowo istnieje kilku wirtualnych operatorów do wyboru. Pomimo, że kraj jest ogromny, z dużymi obszarami o niskim zaludnieniu, zasięg i obsługa są na zaskakująca dobrym poziomie.

6. Francja – 141 złotych miesięcznie.

We Francji działa siedmiu dużych operatorów telefonii komórkowej a mianowicie Avenir Telecom, Bouygues Telecom, Orange, Sagem Wireless, SFR, Transatel i Virgin Mobile France - choć najważniejszymi z nich są Orange, SFR i Boygues. Karty przedpłacone są rozwiązaniem często używanym przez przyjezdnych, zaś na abonament decydują się sami Francuzi.

7. Norwegia – 138 złotych miesięcznie.

Zasięg telefonów komórkowych w Norwegii jest w zdecydowanej większości bardzo dobry, z zasięgiem sieci GSM blisko 100%. Do głównych dostawców usług możemy zaliczyć Telenor Norway, TeliaSonera i Netcom. Network Norway i Tele2 są alternatywnymi dostawcami obecnymi w największych miastach, jednak oferują zasięg również poza nimi.

8. Holandia – 125 złotych.

Mimo, że Holandia nie jest największym krajem, może pochwalić się sporą konkurencją na rynku telekomunikacyjnym. Głównymi dostawcami usług są tu Hi.nl, KPN, Lebara, Online, Ortel Mobile, Telfort, T-mobile, UPC oraz Vodafone. Należy pamiętać, ze niektórzy z tych dostawców pobierają również opłaty za połączenia przychodzące.

9. Belgia – 112 złotych.

Belgia ma trzech głównych dostawców usług dla telefonów komórkowych, czyli Base, Mobistar oraz Proximus. Wszystkie trzy firmy zapewniają pozornie podobne usługi, w rzeczywistości oferując różne pakiety usług. Liczba abonentów telefonów komórkowych wzrosła tu ponad tysiąckrotnie od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku.

10. Hiszpania – 109 złotych.

Mimo iż Hiszpania została mocno dotknięta kryzysem gospodarczym, jej obywatele całkiem sporo wydają na rachunki telefoniczne. Usługi telekomunikacyjne są tu świadczone przez trzech głównych dostawców: Movistar, Vodafone i Orange. Opłaty za SMS'y i rozmowy telefoniczne do osób z tej samej sieci są dużo tańsze niźli do osób korzystających z oferty konkurencyjnego operatora.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane