Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 krajów o najwyższym odsetku milionerów

Kiedy kraj się rozwija, proporcjonalnie do jego rozwoju zwiększa się ilość milionerów. Czasami te proporcje wykazują mniejszą bądź większą rozbieżność. Chociaż w Stanach Zjednoczonych mieszka największa ilość milionerów, to kraj wcale nie posiada największego odsetku ludzi którzy sięgnęli po pierwszy milion. Według danych Boston Consulting Group największy odsetek milionerów posiada...

1. Singapur: 17,1% gospodarstw domowych.

Zwany domem milionerów, Singapur wykazał imponujący postęp gospodarczy w ciągu ostatnich lat. Chociaż to miast-państwo jest domem dla około 5 milionów osób, aż 17,1% gospodarstw domowych obraca milionami. Według danych BCG, posiada również największy odsetek multimilionerów. Jedno na dziesięć tysięcy gospodarstw domowych posiada majątek sięgający ponad 100 milionów dolarów.

2. Katar: 14,3% gospodarstw domowych.

Katar to niewielki kraj w znajdujący się w regionie Bliskiego Wschodu, o łącznej populacji sięgającej około 1,76 miliona osób. Jako, że kraj posiada ogromne rezerwy ropy naftowej nie dziwi fakt, że ponad 14% gospodarst domowych ma na swoim koncie przynajmniej jeden milion dolarów. W 2012 roku katarska rodzina królewska zapłaciła aż 250 milionów dolarów za obraz Paula Cezanne'a "Gracze w karty".

3. Kuwejt: 11,8% gospodarstw domowych.

Kuwejt to kolejny niewielki kraj odznaczający się bardzo dużymi rezerwami ropy naftowej. Kraj jest domem dla 2,74 miliona osób, może się pochwalić niemal dwunastoprocentowym odsetkiem milionerów. Co więcej, sześć na każde sto tysięcy gospodarstw domowych dysponuje majątkiem przekraczającym 100 milionów dolarów.

4. Szwajcaria: 9,5% gospodarstw domowych.

Wcale nie musimy wyruszać w daleką wycieczkę by odwiedzić kraj zamieszkiwany przez milionerów. Wszak niedaleko nas leży Szwajcaria, niewielkie państwo znane z rozwiniętego sektora finansowego i bankowego. Raport BCG pokazuje, ze 9,5% szwajcarskich gospodarstw domowych posiada przynajmniej jeden milion dolarów. Najbogatszym człowiekiem jest Ernesto Bertarelli, dysponujący 10 miliardami dolarów.

5. Hongkong: 8,8% gospodarstw domowych.

Hongkong, specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej, zamieszkuje około 7 milionów osób. Z tego aż 8,8% gospodarstw domowych obraca kwotami sięgającymi milionów dolarów. Raport BCG pokazuje jeszcze jedną ważną rzecz: Hongkong ma największą liczbę miliarderów niż jakikolwiek inny kraj na świecie.

6. Zjednoczone Emiraty Arabskie: 5% gospodarstw domowych.

Pomimo recesji, Zjednoczone Emiraty Arabskie posiadają bardzo dużą ilość milionerów. Aż 5% wszystkich gospodarstw domowych w tym kraju ma na koncie przynajmniej milion dolarów. Najbogatszym człowiekiem w ZEA jest Abdul Azis al Guhrair, prezes wiodących krajowych banków posiada majątek szacowany na 3 miliardy dolarów.

7. Stany Zjednoczone: 4,3% gospodarstw domowych.

Stany Zjednoczone, dom najbardziej znanych polityków i gwiazd Hollywoodu, nadal zajmują pierwsze miejsce wśród najbogatszych krajów świata. W populacji liczącej 311,6 miliona ponad 4% gospodarstw domowych dorobiło się ponad 1 miliona dolarów. Jeszcze do niedawna w społeczeństwie było 0,9% milionerów więcej. Niestety te gospodarstwa domowe dużo straciły na recesji.

8. Izrael: 3,6% gospodarstw domowych.

Izrael jest domem dla około 7,6 miliona osób, w którym 3,6% populacji mieszka w gospodarstwach domowych dysponujących przynajmniej 1 milionem dolarów. Do najbogatszych izraelitów należy Idan Ofer, którego majątek jest szacowany na około 6,5 miliarda dolarów: pierwsze miejsce w Izraelu oraz 126 miejsce na świecie.

9. Tajwan: 3,2% gospodarstw domowych.

Wiadomo, ze Tajwan jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów Azji. Dziś dowiedzieliście się jeszcze jednego: w kraju zamieszkiwanym przez 23 miliony osób, ponad 3% gospodarstw domowych dorobiła się miliona dolarów. Każde pięć spośród stu tysięcy gospodarstw domowych ma na koncie ponad 100 milionów dolarów.

10. Bahrajn: 3,2% gospodarstw domowych.

Bahrajn to niewielkie państwo położone w Azji, w zatoce Perskiej. Kraj znany jest z wydobycia ropy naftowej, rządów króla i wyścigów F1. Z populacją wynosząca około 1,26 miliona, aż 3,2% gospodarstw domowych może się nazywać milionerami. Bahrajn doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ropa naftowa i gaz kiedyś się skończą. Dlatego wszystkie zarobione pieniądze inwestowane są na miejscu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane