Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 krajów o największym imporcie

Nawet najbogatsze państwa świata nie mają wszystkiego. Może im brakować surowców, produktów i innych towarów. Na szczęście mogą wykorzystać swoje pieniądze i importować towary z zagranicy. Dziś mamy dla was 10 krajów o największej wartości importu. Miejsce pierwsze?

1. Stany Zjednoczone: 2,314 biliona dolarów.

Stany Zjednoczone mogą się pochwalić największą gospodarką świata. Importują dobra konsumpcyjne, dobra inwestycyjne, ropę naftową, pojazdy samochodowe, ubrania, komputery i akcesoria. Największy import z Chin, Kanady oraz Meksyku. Handel z Chinami stanowi około 18,7% całego importu.

 

2. Chiny: 1,743 biliona dolarów.

Chociaż chiny mogą się pochwalić ogromnym eksportem to również wartość importu jest tu bardzo duża. Chiny importują głównie sprzęt medyczny, ropę naftową, rudy metali, tworzywa sztuczne i inne towary dzięki którym mogą utrzymać prężny rozwój gospodarki. Najwięcej na handlu z Chinami zarabia Japonia.

3. Niemcy: 1,339 biliona dolarów.

Niemcy, pomimo ubogich złóż surowców, dysponują bardzo dobrze rozwiniętą gospodarką. Niektóre z najczęściej importowanych towarów to urządzenia do przetwarzania danych, pojazdy, chemikalia, ropa i gaz, sprzęt elektroniczny. Głównym partnerem są Chiny, Holandia, Francja i Stany Zjednoczone.

4. Japonia: 795 miliardów dolarów.

Japonia nie została obdarzona bogactwem zasobów naturalnych, przez co bardzo wiele z nich musi po prostu importować. To jeden z największych importerów ropy naftowej na świecie. Jest również największym importerem ryb i produktów rybnych. Japonia najwięcej importuje z Chin, Stanów Zjednoczonych i Australii.

5. Francja: 684 miliardy dolarów.

Francja posiada jedną z największych gospodarek w Europie i na świecie. Do najczęściej importowanych produktów należą: maszyny i urządzenia, środki transportu, ropa naftowa, samoloty, tworzywa sztuczne i chemikalia. Francja najwięcej importuje z krajów Europejskich: Niemic, Belgii, Włoch, Holandii i Hiszpanii.

6. Wielka Brytania: 655 miliardów dolarów.

Wielka Brytania posiada jedną z najbardziej zglobalizowanych gospodarek świata, zaś Londyn –stolica kraju – jest jednym z najważniejszych centrów finansowych świata. Wielka Brytania importuje towary przemysłowe, maszyny, paliwa i produkty spożywcze. Towary importowane pochodzą głównie z Niemic, Chin i Holandii.

7. Włochy: 541 miliardów dolarów.

Włochy posiadają bardzo zróżnicowaną gospodarkę, o dobrze rozwiniętym przemyśle i infrastrukturze. Kraj importuje głównie produkty inżynierii, chemię, sprzęt transportowy, wyroby energetyczne, minerały i wyroby tytoniowe. Głównymi partnerami biznesowymi są Niemcy, Francja, Chiny, Holandia oraz Hiszpania.

8. Korea Południowa: 525 miliardów dolarów.

Korea Południowa to jeden z nielicznych krajów świata które z globalnego kryzysu gospodarczego wyszły obronną ręką. Korea Południowa importuje między innymi maszyny, elektronikę, ropę naftową, stal, środki transportu, tworzywa sztuczne i chemię. Import pochodzi głównie z Chin, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

9. Holandia: 514 miliardów dolarów.

Holandia, założyciel Unii Europejskiej, jest jednym z najbogatszych krajów świata. Niektórymi z importowanych towarów są maszyny, sprzęt transportowy, środki chemiczne, odzież, artykuły żywnościowe i paliwo. Holandia najwięcej importuje z Niemiec, Chin, Belgii, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

10. Indie: 488 miliardów dolarów.

Indie to jedna z największych gospodarek świata, państwo będące drugim na świecie krajem pod względem liczby ludności. Do najczęściej importowanych towarów możemy zaliczyć ropę naftową, maszyny, nawozy, żelazo, stal i chemikalia. Importowane towary pochodzą głównie z Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze