Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 sposobów zarabiania na studiach

Posiadanie jakiegoś źródła dochodu jest ważne by dobrze się bawić na studiach. Pieniądze są potrzebne, aby raz na jakiś czas odwiedzić fajną restaurację, wybrać się do kina, pójść z kumplami na imprezę, czy też pojechać do innego miasta odwiedzić kumpla studenta, z którym wcześniej chodziłeś do szkoły średniej.

Poza tym pieniądze na studiach są potrzebne również do opłacenia czesnego, zapłacenia za pokój w akademiku, kupna materiałów edukacyjnych itd. Jako, że niedługo zaczną się studia, w poniższym artykule przybliżamy popularne sposoby zarabiania pieniędzy przez studentów. Jeżeli masz swój sposób na zarobek, to podziel się nim w komentarzach pod artykułem.

1. Praca lub staż.

Praca lub staż to oczywisty sposób na zarabianie pieniędzy na studiach. Jeżeli studiujesz na dziennych, to zawsze możesz podjąć pracę jako barman. Ta praca jest fajna – pracujesz z alkoholem, obracasz się wokół imprezujących ludzi, oraz masz okazję do poznania nowych osób.

2. Własna firma.

Jeżeli czujesz się na siłach, to już na studiach możesz wystartować z własną firmą. Pomocne okazują się zwłaszcza Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości dzięki, którym można otrzymać wsparcie przy założeniu i prowadzeniu firmy. Ich najważniejszą zaletą jest brak konieczności rejestrowania własnej działalności gospodarczej, dzięki czemu nie płaci się składek ZUS.

3. Freelancing.

Zanim zdecydujesz się na założenie firmy możesz dorabiać na umowach zlecenie i umowach o dzieło jako freelancer, czyli wolny strzelec. Możesz pisać artykuły dla wybranych redakcji, robić zdjęcia dla portali, pisać aplikacje na smartfony, tworzyć oprogramowanie, pracować nad stronami Internetowymi i wiele więcej.

4. Udzielanie korepetycji.

Jeżeli czujesz, że jesteś z jakiegoś przedmiotu naprawdę dobry, to możesz spróbować sił w korepetycjach. Wystaw ogłoszenia w Internecie, rozwieś trochę ogłoszeń w okolicy i poczekaj na odzew. Jeżeli dobrze się zakręcisz możesz otrzymać za godzinę korepetycji nawet 30-50 złotych.

5. Udział w badaniach klinicznych.

Również udział w badaniach klinicznych może przynieść niezłe pieniądze. Zanim lek zostanie wprowadzony na rynek, musi zostać przetestowany na ludziach, i tutaj pojawiają się ochotnicy tacy jak Ty. Zarobić można nawet do kilku tysięcy złotych na jednym badania – jeżeli uda ci się dostać na takie, które będzie prowadzone przez dłuższy okres czasu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze