Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 powodów dla których Dubaj jest świetnym miejscem dla biznesu

W przeciągu ostatniej dekady Dubaj stał się świetnym miejscem dla biznesu, inwestycji i wypoczynku. Każdy kto dziś odwiedza to miasto znajdzie tam wiele luksusowych hoteli, krystalicznie czystą wodę, egzotyczne super-samochody, zapierające dech w piersiach drapacze chmur oraz wiele innych ciekawych, wręcz zwalających z nóg atrakcji.

To niesamowite miasto jest wyjątkowe nie tylko dla turystów, ale również dla biznesu. Dynamicznie rozwijająca się metropolia daje wiele możliwości inwestycji, a jej położenie, klimat i bogactwo tylko dodają mu dodatkowego prestiżu. Tylko spójrz dlaczego uważamy, że Dubaj to doskonałe miejsce do robienia biznesu.

1. Stabilność polityczna i ekonomiczna.

Pogarszająca się stabilność polityczna i gospodarcza to jedne z głównych przyczyn odpływu kapitału z mało stabilnych państw. Na szczęście Dubaj może się pochwalić niezachwianą stabilnością, dzięki czemu każdego roku przyciąga nowych inwestorów. To jedne z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.

2. Expo 2020.

W 2013 roku Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych ogłosiło, że przyznaje Dubajowi prawo organizacji światowej wystawy EXPO 2020. Co to oznacza dla firm? Dubaj stanie się jeszcze sławniejszy, a to równa się większym zyskom i pojawieniu się wyjątkowych perspektyw do robienia biznesu.

3. Gospodarka wolna od podatków.

Tak! Dubaj jest gospodarką wolną od podatków, co oznacza, że majątek i wszelkie dochody nie są opodatkowane przez rząd. To daje firmom i zagranicznym inwestorom pełną swobodę w planowaniu kolejnych działań. Wyobraź sobie prowadzenie działalności gospodarczej w której 100% zysku zostaje w twojej kieszeni.

4. Prężnie działający sektor budowlany.

Sektor budowlany w Dubaju jest bardzo zajęty przez cały rok. Tutaj wciąż powstają nowe biurowce, budynki mieszkalne, centra handlowe, sklepy, atrakcje turystyczne i wiele więcej. Tutaj wciąż pojawiają się nowe miejsca w które można inwestować swoje pieniądze.

5. Wyjątkowy zwrot z inwestycji w nieruchomości.

Wiele osób wybiera się do Dubaju tylko po to by zainwestować swoje pieniądze w nieruchomości. Dubaj zapewnia najlepszą stopę zwrotu z inwestycji w nieruchomości ze wszystkich miast świata. To niesamowite móc kupić nieruchomość, którą już po 2020 roku sprzeda się dużo, dużo drożej.

6. Bogactwo i luksusowy styl życia.

Ludzie w Dubaju lubią żyć luksusowo i wydawać pieniądze na różne zachcianki. Bogactwo pozwala im być impulsywnymi w zakupach, co z kolei pozytywnie odbija się na handlu. Firmy prowadzące tu działalność gospodarcza nie mogą narzekać na brak klientów.

7. Parki tematyczne i plaże.

Parki tematyczne i plaże to jedne z głównych atrakcji turystycznych Dubaju. Tutaj wciąż powstają nowe parki rozrywki, co z każdym rokiem przyciąga do miasta coraz większą ilość zwiedzających. A więcej zwiedzających to kolejna okazja do zarobku – zwłaszcza dla firm działających w branży turystycznej.

8. Port.

Dubaj jest jednym z najbardziej efektywnych i najlepiej wyposażonych portów na świecie. Bez większych problemów może obsłużyć rocznie miliony ton ładunku, a jego funkcjonalność i przepustowość wciąż jest rozbudowywana. Giganci towarowi chętnie wybierają ten port jako miejsce przeładunku kontenerów.

9. Infrastruktura.

Infrastruktura drogowa i morska Dubaju należy do ścisłej czołówki na świecie. Nie można zapomnieć również o tym , że Dubaj oferuje jedne z najtańszych środków transportu w regionie – autobusy, taksówki, metro, linie tramwajowe i kolej dużej prędkości. Wszystko to wciąż jest udoskonalane i rozbudowywane.

10. Strategiczne położenie.

Dzięki strategicznemu położeniu Dubaj ma wszystko by stać się mostem pomiędzy wschodem i zachodem, północą i południem. Ponadto tutejszy gorący klimat i atrakcje turystyczne sprawiają, że do miasta udaje się wielu turystów z bogatych krajów Europy – a to okazja dla inwestorów do robienia świetnego biznesu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze