Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najmłodszych miliarderek świata

Dawno, dawno temu, zdobycie miliona i wejście do grona milionerów było nie lada wyzwaniem. Dziś nie jest już z tym tak trudno, co udowadnia wielu milionerów, którzy dorobili się majątku chociażby na kręceniu własnych filmów na YouTube. Dziś trudności sprawia dostanie się do grona miliarderów, których na świecie jest 1826.

Tak, obecnie na świecie jest 1826 miliarderów, z czego tylko w ciągu ostatniego roku przybyło nam 290 nowych miliarderów. Jeżeli zastanawiasz się kim są i jak wyglądają najmłodsze miliarderki świata, to w rozwinięciu rankingu przedstawiamy ich sylwetki wraz z przybliżonym majątkiem. Najmłodsza ma tylko 24 lata.

1. Perenna Kei – 24 lata i 1,3 miliarda dolarów.

Perenna Kei to obecnie najmłodsza miliarderka świata. Kei jest właścicielką 85% akcji Property Holdings oraz wielu innych firm. Zdobyła tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii na Uniwersytecie Londyńskim.

Perenna Kei

2. Elizabeth Holmes – 31 lat i 4,6 miliarda dolarów.

Elizabeth Holmes jest najmłodszą miliarderką, która swoja fortunę zbudowała samodzielnie. Rzuciła Stanford University i założyła firmę Theranos, która dziś jest liderem w produkcji testów krwi.

Elizabeth Holmes

3. Yang Huiyan – 33 lata i 6,7 miliarda dolarów.

Yang Huiyan ukończyła studia z tytułem licencjata w dziedzinie marketingu i logistyki w Ohio State University. Jest córką twórcy firmy deweloperskiej Country Garden Holding, która buduje wysokiej klasy rezydencje.

Yang Huiyan

4. Marie Besnier Beauvalot – 34 lata i 2,6 miliarda dolarów.

Przemysł mleczarski może przynieść wiele pieniędzy, dobrze o tym wie Marie Besnier Beauvalot, która wraz z rodzeństwem odziedziczyła francuską firmę Lactalis. To właśnie ta firma produkuje słynny ser President.

Marie Besnier Beauvalot

5. Yvonne Bauer – 38 lat i 3,1 miliarda dolarów.

Yvonne Bauer jest członkinią rodziny do której należy słynny holding medialny Bauer Media Group. Do holdingu należy około 600 magazynów. W Polsce wydaje Twój Styl, Kobieta i Życie, Chwila dla Ciebie, Bravo, PC Format i Tele Tydzień.

Yvonne Bauer

6. Serra Sabanci – 39 lat i 1,02 miliarda dolarów.

Serra Sabanci jest członkiem zarządu i udziałowcem Sabanci Holdings – największego konglomeratu przemysłowo-finansowego z Turcji. Zasiada również w zarządzie fundacji charytatywnej Sabanci Foundation.

Serra Sabanci

7. Ana Lucia de Mattos Barretto Villela – 41 lat i 1,7 miliarda dolarów.

Ana Lucia swój majątek zawdzięcza pradziadkowi, który założył jeden z największych banków w Brazylii, Banco Itaú. Obecnie Banco Itaú obejmuje swoim zasięgiem około 11% usług finansowych w Brazylii.

Ana Lucia de Mattos Barretto Villela

8. Lee Seo-Hyun – 41 lat i 2,3 miliarda dolarów.

Druga córka prezesa Samsunga, jest prezesem Cheil Industries. Firma zaczynała jako producent wyrobów włókienniczych, a następnie rozszerzyła działalność na chemikalia i branżę mody.

Lee Seo-Hyun

9. Laurene Powell Jobs – 51 lat i 20,4 miliarda dolarów.

Żona zmarłego Steve'a Jobsa, Laurene Powell Jobs to nie tylko jedna z najmłodszych miliarderek, ale również jedna z najbogatszych kobiet świata. Obecnie coraz mocniej angażuje się w politykę i działalność społeczną.

Laurene Powell Jobs

10. Margarita Louis-Dreyfus – 52 lata i 9,1 miliarda dolarów.

Margarita odziedziczyła swój majątek po mężu, który zmarł po długiej walce z białaczką. Jest właścicielką Louis Dreyfus Group, konglomeratu działającego w branży rolniczej, energii, surowców i żeglugi morskiej.

Margarita Louis-Dreyfus

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane