Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 dziwnych sposobów, dzięki którym ludzie zostali milionerami

W dzisiejszych czasach wszyscy chcemy jak najszybciej zarobić duże pieniądze, jednakże wielu ludzi nie chce do tego dochodzić ciężką pracą dla kogoś. Zamiast tego wolą pomyśleć jak można zarobić pieniądze pracując na własny rachunek, najchętniej w jakich niekonwencjonalny sposób.

Być może nawet Ty w przeszłości wpadłeś na pomysł nietypowego biznesu, ale ostatecznie zdecydowałeś się go porzucić bowiem nie wydawał ci się najlepszy. Błąd! Popatrz na dzisiejszy ranking i zobacz kilka dziwnych pomysłów, dzięki którym ludzie zostali milionerami. Być może ten artykuł doda ci odwagi, by wcielić swoje dawne pomysły w życie i dołączyć do grona ludzi sukcesu.

1. Million Dollar Homepage.

Million Dollar Homepage to strona internetowa o której wciąż głośno w internecie. Strona została stworzona przez angielskiego studenta Alexa Tewa i składała się z miliona pikseli. Alex zaczął sprzedawać powierzchnię reklamową na stronie w cenie 100 dolarów za 10x10 pikseli (dolara za piksel). Powierzchnię reklamową sprzedał w kilka miesięcy i stał się milionerem. Mimo wielu ludzi próbujących to naśladować, nikomu więcej nie udało się osiągnąć sukcesu.

Pomysł za milion dolarów: Million Dollar Homepage

2. Wieczne Rafy koralowe.

Jeszcze w latach 80-tych dwaj studenci postanowili udać się do archipelagu Florida Keys, gdzie na własne oczy przekonali się o pogarszającej się kondycji tutejszych raf koralowych. Ci sami studenci założyli później firmę Eternal Reefs, która dziś oferuje nietypowe pochówki. Za trzy tysiące dolarów twoje skremowane zwłoki mogą zostać zmieszane z betonem a następnie przemienione w betonową kulę która przysłuży się rafie koralowej. Pomysł przyniósł im miliony dolarów.

Pomysł za milion dolarów: Wieczne Rafy koralowe

3. Skalne zwierzątko.

Jak zarobić miliony dolarów? Możesz to zrobić sprzedając ludziom kamienie jak zwierzątka. Na taki pomysł wpadł Gary Dahl w kwietniu 1975 roku. Siedząc w barze i słuchając jak jego znajomi narzekają na zwierzęta, Gary wpadł na pomysł zwierzaka z kamienia. Takiego pupila nie trzeba karmić, wyprowadzać i kąpać. Kamienne zwierzaki nigdy nie zachorują ani nie umrą. Te nietypowe zwierzaki są ponownie dostępne w sprzedaży od września 2012 roku.

Pomysł za milion dolarów: Skalne zwierzątko

4. Poduszka do mikrofali.

W 2002 roku gospodyni domowa Kim Lavine zaprojektowała poduszkę do mikrofali, która całkowicie odmieniła jej sytuację finansową. Kim rozpoczęła produkcję poduszek Wuvit i w zaledwie dwa miesiące zarobiła pierwsze ćwierć miliona dolarów. Po tym jak jej pomysłem zainteresowały się domy handlowe, na jej konto zaczynało wpadać coraz więcej pieniędzy, z czasem robiąc z niej milionerkę. Pomysł na taką poduszkę jest w zasadzie dość prosty: materiał wypełniony kukurydzą, która po nagrzaniu w mikrofali służy jak termofor.

Pomysł za milion dolarów: Poduszka do mikrofali

5. Okulary dla psów.

Okulary dla psa, znane pod nazwą handlową Doggles, zostały wymyślone przez Roni Di Lullo, która zauważyła jak jest pies mruży oczy w słońcu podczas gry we frisbee. W pierwszej kolejności zrobiła parę okularów tylko dla swojego psa, ale wkrótce zaczęli do niej podchodzić rozbawieni ludzie, którzy twierdzili, że chętnie kupili by takie okulary swojemu psu. Wkrótce kobieta zaczęła masową produkcję okularów, które pozwoliły jej zarobić miliony dolarów – jak na złość dziennikowi Daily Mail, który wymienia okulary dla psów wśród najbardziej bezużytecznych wynalazków w historii.

Pomysł za milion dolarów: Okulary dla psów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze