Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 miliarderów, którzy nigdy nie skończyli studiów

Kiedy wybierasz się na studia, robisz to bo chcesz dowiedzieć się nowych rzeczy na tematy które cię interesują. Studia pozwalają ci zobaczyć jak działa branża w której masz zamiar kontynuować karierę, a także dają możliwość zdobycia kontaktów wśród profesorów i innych studentów.

Mimo to niektórzy z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi świata nigdy nie ukończyli studiów. Dlaczego? Można powiedzieć, że im wyższe wykształcenie nie było potrzebne, bowiem wiedzieli już to, co chcieli wiedzieć. Prawda jest taka, że każdy może odnieść sukces i studia nie są do tego potrzebne. Na potwierdzenie tego zobacz miliarderów, którzy nie potrzebowali dyplomu ukończenia studiów.

1. Bill Gates: 80,4 miliarda dolarów.
Nawet najbogatszy człowiek świata zbudował swoją pozycję od zera, bez ukończenia studiów. Już jako nastolatek interesował się programowaniem. Chociaż wybrał się na studia do Harvardu, to nigdy ich nie ukończył. Porzucił studiowanie na rzecz rozwijania Microsoftu.

Bill Gates

2. Larry Ellison: 54,9 miliarda dolarów.
Larry Ellison jest jednym z najbardziej znanych programistów i przedsiębiorców internetowych wszechczasów. Chociaż przygodę ze studiowaniem zaczynał dwukrotnie, to nigdy nie ukończył studiów. Doświadczenia nabierał pracując dla wielu firm, aż w końcu został współzałożycielem Oracle Corporation.

Larry Ellison

3. Mark Zuckerberg: 34,8 miliarda dolarów.
Mark Zuckerberg jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców internetowych. Jest współzałożycielem portalu Facebook i jego aktualnym prezesem. Studiował nawet na Harvardzie, ale ostatecznie porzucił naukę, by móc skupić się na rozwoju Facebooka.

Mark Zuckerberg

4. Sheldon Adelson: 28,7 miliarda dolarów.
Sheldon Adelson to znany filantrop i magnat, znany lepiej jako prezes imperium kasyn Las Vegas Sands. Urodził się w biedzie więc już jako nastolatek rozwoził gazety. Poszedł na studia do City College w Nowym Jorku, jednak porzucił je po dwóch latach. Po przygodzie w wojsku zajął się na poważnie biznesem.

Sheldon Adelson

5. Michael Dell: 18,7 miliarda dolarów.
Michael Dell to bardzo znany biznesmen i inwestor. Pracował już jako nastolatek, a zarobione pieniądze inwestował między innymi w metale szlachetne. Pierwszy komputer dostał w wieku 15 lat i tak zafascynowała go ta maszyna, że cztery lata później założył firmę Dell.

Michael Dell

6. Ralph Lauren: 7,1 miliarda dolarów.
Ralph Lauren jest jednym z najbardziej znanych na świecie projektantów mody, prezesem Ralph Lauren Corporation. Pieniądze zarabiał już w szkole średniej, na studia wybrał się do Baruch College, jednak porzucił je na rzecz wojska. Koniec końców założył markę Polo.

Ralph Lauren

7. Steven Spielberg: 3,6 miliarda dolarów.
Steven Spielberg jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych twórców filmowych wszech czasów, a mimo ogromnych osiągnięć nigdy nie skończył studiów. Studia porzucił bowiem studio Universal Studios zaproponowało mu 7-letni kontrakt reżyserski.

Steven Spielberg

8. Zygmunt Solorz-Żak: 3,3 miliarda dolarów.
Do tej listy warto również dodać rodzimego miliardera. Zygmunt Solorz-Żak posiada wyłącznie wykształcenie średnie techniczne, co nie przeszkodziło mu w stworzeniu wielu dobrze funkcjonujących firm na rynku mediów, telekomunikacji i finansów – w tym Cyfrowego Polsatu.

Zygmunt Solorz-Żak

9. Sean Parker: 2,7 miliarda dolarów.
Sean Parker to przedsiębiorca, najlepiej znany jako współzałożyciel Napstera – aplikacji pozwalającej na wyszukiwanie, zakup i pobieranie MP3. Już w wieku 16 lat został złapany przez FBI i skazany na prace społeczne za haking. Przez pewien moment był nawet prezesem Facebooka.

Sean Parker

10. Jack Dorsey: 2,5 miliarda dolarów.
Jack Dorsey jest obecnie jednym z najbardziej znanych programistów, a także współzałożycielem portalu społecznościowego Twitter. Pomysł na Twittera zrodził się kiedy był na studiach, dlatego rzucił naukę i w całości poświęcił się portalowi. Okazało się, że się opłaciło.

Jack Dorsey

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane