Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najmłodszych miliarderów w 2015 roku

Większość osób w wieku 20-30 lat wciąż studiuje i podnosi swoje kwalifikacje. W najlepszym przypadku niektórzy z nich mają już za sobą kilka lat pracy, w najgorszym nic nie robią i wciąż mieszkają z rodzicami.

Większość z nas jest szczęśliwa posiadając pracę w godzinach od 8:00 do 16:00, dobrze płatną, wraz z wolnymi weekendami. Jeżeli masz szczęście, właśnie tak będzie wyglądać twoje życie zawodowe. Jednakże na świecie są osoby posiadające jeszcze większe szczęście, 20 i 30-latkowie, którzy już teraz mogą się pochwalić miliardowymi majątkami. Poniżej znajdziesz dziesięciu najmłodszych miliarderów, wraz z kilkoma podstawowymi informacjami.

1. Evan Spiegel (24 lata).
Evan Spiegel to 24-latek, współtwórca znanej na całym świecie aplikacji Snapchat. Chociaż trudno to sobie wyobrazić, to Spiegel studiował i właśnie na studiach poznał swojego wspólnika. Obecnie jego majątek jest wyceniany na 1,5 miliarda dolarów.

Evan Spiegel

2. Bobby Murphy (26 lat).
Również Bobby Murphy może się pochwalić majątkiem szacowanym na 1,5 miliarda dolarów, także za sprawą aplikacji Snapchat. Murphy poznał Evana Spiegela na Uniwersytecie Stanforda, w bractwie Kappa Sigma. Następnie razem stworzyli Snapchat.

Bobby Murphy

3. Julio Mario Santo Domingo III (29 lat).
Julio Mario Santo Domingo III swój majątek zawdzięcza biznesowi piwnemu zapoczątkowanemu przez jego dziadka. Szacuje się, że ten młody mężczyzna posiada aktualnie majątek wynoszący około 2,2 miliarda dolarów.

Julio Mario Santo Domingo III

4. Mark Zuckerberg (30 lat).
Ta lista nie była by kompletna, gdyby nie znalazł się na niej Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka. Aktualnie Mark jest jednym z najbogatszych ludzi świata. W wieku 30 lat jego majątek wynosi około 33,4 miliarda dolarów i wciąż rośnie.

Mark Zuckerberg

5. Dustin Moskovitz (30 lat).
Dustin Moskovitz to współzałożyciel portalu Facebook, a także jeden z jego głównych programistów. Obecnie jest właścicielem firmy Asana, działającej w branży oprogramowania. Jednakże wciąż posiada udziały w Facebooku, dzięki czemu jego majątek wynosi około 7,9 miliarda dolarów.

Dustin Moskovitz

6. Tom Persson (30 lat).
Z trzydziestką na karku, Tom Persson to jeden z najmłodszych miliarderów na świecie. Persson jest najmłodszym spadkobiercą fortuny H&M, szwedzkiej firmy odzieżowej prowadzącej 2300 sklepów w 38 krajach. Jego majątek wynosi około 3 miliardy dolarów.

Tom Persson

7. Anton Kathrein, Jr. (30 lat).
Anton Kathrein swoją fortune zawdzięcza dziadkowi, który założył firmę Kathrein-Werke. Być może ta nazwa nic ci nie mówi, ale firma Antona produkuje kable, anteny i odbiorniki, które są niezbędne do funkcjonowania sieci komórkowych. Jego majątek wynosi 1,7 miliarda dolarów.

Anton Kathrein, Jr.

8. Elizabeth Holmes (31 lat).
Elizabeth Holmes już w wieku 19 lat porzuciła Uniwersytet Stanforda, bo uważała, że to strata czasu i pieniędzy. Ta młoda kobieta założyła następnie firmę Theranos, która dziś jest jednym ze światowych liderów w produkcji testów krwi. Wartość firmy szacuje się na 9 miliardów, zaś Holmes ma 50% udziałów.

Elizabeth Holmes

9. Tatiana Casiraghi (31 lat).
Tatiana Casiraghi to kolejna miliarderka, która swój majątek zawdzięcza branży piwnej. Aktualnie jej majątek szacuje się na około 2,2 miliarda dolarów. Ciekawe jest również to, że wżeniła się w rodzinę królewską Księstwa Monako.

Tatiana Casiraghi

10. Nathan Blecharczyk (31 lat).
Podobnie jak wielu innych miliarderów na tej liście Nathan Blecharczyk zawdzięcza swoje pieniądze Internetowi. Jeżeli podróżujesz po świecie istnieje duża szansa, że słyszałeś o stronie Airbnb. To właśnie jej współzałożycielem jest Nathan, którego majątek wynosi aktualnie około 1,9 miliarda dolarów.

Nathan Blecharczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane