Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 wybranych graczy online i ich zarobki

Od kilku lat obserwujemy coraz dynamiczniejszy wzrost znaczenia sportu elektronicznego – dyscypliny w której zawodnicy rywalizują z sobą w grach komputerowych. Najlepsi gracze i ich zespoły zarabiają na wygranych oraz kontraktach sponsorskich setki tysięcy, a nawet miliony dolarów rocznie. To suma, która wielu ludziom nie mieści się w głowie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ci ludzie "tylko" grają w gry wideo.

Oczywiście duże zarobki osiąga tylko czołówka graczy w najpopularniejszych grach wideo, takich jak League of Legends, Dota 2 czy Call of Duty. Poniżej możesz przeczytać o kilku przykładowych graczach oraz ich przybliżonych zarobkach.

1. Carlos "Ocelote" Rodriguez.
Carlos Rodriguez, znany szerzej pod nickiem "Ocelote", to aktualnie jeden z najlepiej zarabiających graczy na świecie. Aktualnie jego roczne zarobki wynoszą około 820-950 tysięcy dolarów. Pieniądze płyną z wygranych w League of Legends, strumieniowania wideo z rozgrywek, oraz od sponsorów.

Ocelote

2. Johnathan "Fatal1ty" Wendel.
Lista najlepiej zarabiających e-sportowców nie była by kompletna bez Johnathana "Fatal1ty" Wendela. Ten mężczyzna jest znany z tego, że jako jeden z pierwszych graczy odniósł finansowy sukces. Jego roczne zarobki ciężko oszacować, ale posiada firmę Fatal1ty, której roczne przychody wynoszą kilka milionów dolarów.

Fatal1ty

3. Matt "NaDeSHoT" Haag.
Matt "NaDeSHoT" Haag to amerykański gracz, być może najlepiej opłacany gracz Call of Duty na świecie. Na wygranych zarabia około 100-200 tysięcy dolarów rocznie, zaś na publikowaniu filmów wideo i dzięki kontraktom sponsorskich zgarnia kolejne 700 tysięcy dolarów każdego roku.

NaDeSHoT

4. Lee "NaDa" Yun-Yeol.
Lee Yun-Yeol, pseudonim NaDa, to jeden z najlepszych i najbardziej znanych graczy StarCraft. Przez kilka lat udało mu się zarobić co najmniej 300 tysięcy dolarów z wygranych i około 700 tysięcy dolarów z umów sponsorskich. W 2012 roku musiał odstawić grę na bok i odbyć służbę wojskową, która w Korei Południowej trwa co najmniej 2 lata.

NaDa

5. Jang "Moon" Jae Ho.
Korea Południowa znana jest jako kraj w którym profesjonalni e-sportowcy traktowani są jak celebryci. Jednym z e-sportowców z tego kraju jest Jang "Moon" Jae Ho, który zarobił masę pieniędzy grając w Warcraft III. Szacuje się, że w ciągu całej swojej kariery zarobił około 1 miliona dolarów, na wygranych i umowach sponsorskich.

Moon

6. Clement "Puppey" Ivanov.
Clement Ivanov to estoński gracz, który aktualnie piastuje funkcję kapitana Team Secret, zespołu biorącego udział w rozgrywkach Dota 2. Szacuje się, że Klemens zarobił jako e-gracz około 600 tysięcy dolarów – co zawdzięcza sponsorom, wygranym oraz wpływom z reklam.

Puppey

7. Danil "Dendi" Ishutin.
Danil Ishutin lub "Dendi" to 25-letni ukraiński gracz Dota 2, często chwalony za swoją kreatywność i niekonwencjonalne podejście do gry. Danil rozpoczął grę w Dota 2 kilka lat temu. Wygrane oraz sponsorzy przyniosły mu ponad 600 tysięcy dolarów. Jeden z najlepszych graczy Dota 2 na świecie.

Dendi

8. Oleksandr "XBOCT" Dashkevych.
Oleksandr "XBOCT" Dashkevych to drugi najlepiej zarabiający ukraiński e-sportowiec. Jego zarobki są niewiele mniejsze od kolegi z drużyny Danila Ishutina, jednak szacuje się, że do chwili obecnej zarobił około 600 tysięcy dolarów.

XBOCT

9. Saahil "UNiVeRsE" Arora.
Saahil Arora, znany lepiej pod pseudonimem UNiVeRsE, to amerykański gracz Dota 2, który obecnie gra w zespole Evil Geniuses. Saahil rozpoczął przygodę z e-sportem w 2011 roku, a jego najlepszy rok przypadł w 2014. W ciagu kilku lat kariery e-sportowca udało mu się zarobić około 580 tysięcy dolarów.

UNiVeRsE

10. Lee "Jaedong" Jae Dong.
Lee Jae Dong, lub po prostu Jaedong, to jeden z najlepszych graczy StarCraft. Swoją przygodę z e-sportem rozpoczynał już w pierwszej części StarCraft, a następnie udanie przeszedł do StarCraft II. W ciągu kilkunastu lat zarobił ponad 500 tysięcy dolarów z samych wygranych turniejów. Ciężko powiedzieć ile dorzucili sponsorzy.

Jaedong

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane