Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najbogatszych kobiet na świecie

Podczas gdy wielu z nas potrafi wymienić najbogatszych mężczyzn na świecie – np. Bill Gates, Warren Buffett – to niewielu jest w stanie podać imiona i nazwiska najbogatszych kobiet świata. To nie tak, że miliarderki nie istnieją, po prostu jest ich kilkukrotnie mniej od mężczyzn.

Według codziennie aktualizowanego rankingu najbogatszych ludzi świata Forbes, w TOP 100 miliarderów znajdziemy 12 kobiet. My przygotowaliśmy zestawienie obejmujące dziesiątkę najbogatszych kobiet rankingu Forbes. Miejcie na uwadze, że lista ta jest zmienna, w zależności od wartości akcji będących w posiadaniu wybranej kobiety i jej bieżących inwestycji.

1. Christy Walton: 41,2 miliarda dolarów.
Pierwsze miejsce na liście zajmuje Christy Walton. Christy wżeniła się w rodzinę Walton'ów i odziedziczyła majątek po swoim mężu John, który zginął w katastrofie lotniczej w 2005 roku.

Christy Walton

2. Liliane Bettencourt: 40,7 miliarda dolarów.
Drugą najbogatszą kobietą świata jest Liliane Bettencourt, która idzie niemal łeb w łeb z Alice Walton. Liliane jest córką założyciela firmy kosmetycznej L'Oreal. Pracę dla ojca rozpoczęła już w wieku 15 lat.

Liliane Bettencourt

3. Alice Walton: 39 miliardów dolarów.
Na podium znalazło się również miejsce na Alice Walton, która niedawno zajmowała drugie miejsce wśród najbogatszych kobiet świata. Alice jest córką legendarnego założyciela Wal-Mart Sama Waltona.

Alice Walton

4. Jacqueline Mars: 27,1 miliarda dolarów.
Nazwisko Mars jest dziś kojarzone z pysznymi batonami i słodyczami. Tak się składa, że ta firma została założona przez dziadka Jacqueline, a następnie była rozwijana przez jej ojca.

Jacqueline Mars

5. Laurene Powell Jobs: 19,8 miliarda dolarów.
Laurene Powell Jobs to żona współzałożyciela i byłego CEO firmy Apple Steve'a Jobs'a, więc nie powinieneś się dziwić widząc jej imię na tej liście. Steve zmarł w 2011 roku, a jego żona odziedziczyła majątek.

Laurene Powell Jobs

6. Susanne Klatten: 17,1 miliarda dolarów.
Susanne Klatten jest obecnie szóstą najbogatszą kobietą świata. Zawdzięcza to udziałom w BMW jakie odziedziczyła po swoim ojcu. Susanne inwestuje również w branży chemicznej i energetycznej.

Susanne Klatten

7. Anne Cox Chambers: 17 miliardów dolarów.
Anne Cox Chambers to kobieta dysponująca majątkiem szacowanym na około 17 miliardów dolarów. Anne zawdzięcza swój majątek ojcu, który założył Cox Enterprises. To właśnie do tej firmy należy strona AutoTrader. Com.

Anne Cox Chambers

8. Johanna Quandt: 14,2 miliarda dolarów.
Od sekretarki do miliarderki, czy to możliwe? Tak się składa, że Johanna Quandt pracowała kiedyś dla Herberta Quandt, który uratował BMW od bankructwa. Wyszła za niego za mąż, a po śmierci męża odziedziczyła majątek.

Johanna Quandt

9. Abigail Johnson: 13,5 miliarda dolarów.
Abigail Johnson to córka Edwarda Johnsona. Ta kobieta kryje się za funduszem Fidelity Investments, drugim co do wielkości funduszem wzajemnym w Stanach Zjednoczonych. Posiada około 24% udziałów w firmie.

Abigail Johnson

10. Iris Fontbona: 13,5 miliarda dolarów.
Iris Fontbona to kobieta będąca najbogatszym człowiekiem w Chile. Tytuł ten objęła po śmierci męża, miliardera Andronico Luksica. Iris wraz z rodziną posiada pakiet kontrolny firmy Antofagasta PLC.

Iris Fontbona

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane