Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbogatszych ludzi świata i ich majątki

Majątki najbogatszych ludzi świata stale rosną. Forbes, który codziennie aktualizuje listę światowych miliarderów, szacuje, że rękach wszystkich miliarderów świata jest około 6,5 biliona dolarów! To mniej więcej 12x więcej niż wynosi PKB Polski.

Chociaż w ostatnich latach liczba miliarderów stale rośnie, to w czołówce roszady są bardzo niewielkie. Ta składa się głównie z osób zamieszkujących Stany Zjednoczone i niektóre kraje Europejskie. Jeżeli chcesz zobaczyć, kto jest najbogatszym człowiekiem świata oraz jaki jest jego majątek, zajrzyj do rozwinięcia artykułu. Ranking powstał w oparciu o codziennie aktualizowaną listę najbogatszych ludzi według Forbes.

1. Bill Gates 79,2 miliarda dolarów.
Założyciel firmy Microsoft jest obecnie najbogatszym człowiekiem świata. Swój majątek zawdzięcza boomowi technologicznemu, pracy jaką włożył w rozwój komputerów osobistych oraz przemyślanym inwestycjom.

2. Warren Buffett: 72,9 miliarda dolarów.
Warren Buffett - człowiek, który rozpoczął inwestowanie już w wieku 11 lat, jest drugim najbogatszym człowiekiem świata i doskonałym przykładem na to, że można dojść od zera do miliardera.

3. Carlos Slim Helu: 70,3 miliarda dolarów.
Carlos Slim Helu to potentat telekomunikacyjny, posiadający udziały w takich firmach jak America Movil and Telmex. Według Forbesa był on najbogatszym człowiekiem świata w latach 2010 – 2013.

4. Amancio Ortega: 64,3 miliarda dolarów.
Amancio Ortega to hiszpański miliarder, kryjący się za siecią sklepów Zara, zatrudniającą około 92 tysiące pracowników. Hiszpan znany jest z tego, że niechętnie dzieli się informacjami z życia prywatnego.

5. Larry Ellison: 54,3 miliarda dolarów.
Larry Ellison to założyciel i dyrektor generalny firm Oracle, producenta oprogramowania do obsługi przedsiębiorstw, a w szczególności systemów zarządzania bazą danych. Obecnie jego firma zatrudnia ponad 77 tysięcy pracowników.

6. Charles Koch i David Koch: 42,6 miliarda dolarów.
Majątek braci Koch, Charlesa i Davida, szacowany jest na około 42,6 miliarda dolarów. Obaj są właścicielami firmy Koch Industries, która działa w produkcji ropy, przemyśle chemicznym, przemyśle energetycznym i innych.

7. Christy Walton: 41,7 miliarda dolarów.
Christy Walton to wdowa po Johnie Waltonie. To właśnie swojemu mężowi oraz jego przemyślanym inwestycjom zawdzięcza tytuł najbogatszej kobiety świata. Posiada udziały w Wal-Mart.

8. Jim Walton: 40,6 miliarda dolarów.
Jim to najmłodszy syn założyciela Wal-Mart, Sama Waltona. Jego rola w firmie ojca koncentruje się na obszarze planowania strategicznego i finansach. Poza Wal-Mart, Jim jest również prezes Arvest Banku.

9. Liliane Bettencourt: 39,5 miliarda dolarów.
Jako córka założyciela L'Oreal, największej na świecie firmy kosmetycznej, Liliane Bettencourt jest jedną z najbogatszych kobiet świata. Obecnie, zgodnie z decyzją sądu, opiekę nad jej majątkiem sprawuje córka.

10. Alice Walton: 39,4 miliarda dolarów.
Alice to córką Sama Waltona, twórcy Wal-Martu. Swoje pieniądze inwestuje w sztukę, dzięki czemu jest wymieniana wśród dziesięciu największych na świecie kolekcjonerów sztuki. Uważana za bardzo hojną filantropkę.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane