Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najlepszych horrorów 2014 roku

W 2013, w kategorii horrorów, mieliśmy jednego wyraźnego faworyta, a był nim horror „Obecność", który zyskał wysokie oceny w najpopularniejszych serwisach filmowych. W 2014 roku takiego faworyta brakuje, a najwyższe oceny widzów zyskał niskobudżetowy horror komediowy „Co robimy w ukryciu", który wejdzie na ekrany naszych kin dopiero 27 lutego 2015.

Jeżeli horror to twój ulubiony gatunek, to dziś przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie najlepszych horrorów 2014 roku. Ranking był tworzony w oparciu o średnią ocenę wyciągniętą z serwisów Filmweb.pl oraz IMDb.com. Pamiętaj, że komentarzach możesz zamieścić swoje propozycje do listy.

1. Co robimy w ukryciu / What We Do in the Shadows.
Nowozelandzki horror komediowy o grupie wampirów mieszkających razem w Wellington w Nowej Zelandii zdobył wysokie oceny na serwisach filmowych i został ciepło przyjęty na festiwalach filmowych. Film będzie miał swoją premierę w Polsce dopiero rok po światowym debiucie. Poniżej znajdziecie zwiastun horroru.

2. Død Snø 2.
19 stycznia 2014 roku miała miejsce światowa premiera drugiej części filmu Zombie SS – islandzko-norweskiego horroru komediowego w reżyserii Tommy'ego Wirkoli. W bezpośredniej kontynuacji ponownie zobaczymy bohatera pierwszej części, który tym razem budzi się w szpitalu i stwierdza, że przyszyto mu rękę zombie.

3. Housebound.
Kolejny wysoko oceniany horror z Nowej Zelandii to Housebound. Film miał swoją premierę na festiwalu South by Southwest w dniu 11 marca 2014 roku. Główną bohaterką filmu jest Kylie, na którą sąd nakłada areszt domowy. Dziewczyna jest zmuszona zamieszkać z matką, która wierzy w duchy.

4. Zbaw nas ode złego / Deliver Us from Evil.
Horror w reżyserii Scotta Derricksona, opowiadający o policjancie z Nowego Jorku, badającego sprawę nietypowych morderstw. Wkrótce po rozpoczęciu śledztwa z policjantem kontaktuje się ksiądz, który twierdzi, że w sprawę mogą być zamieszane nadprzyrodzone siły. Więcej światła na film rzuca zwiastun.

5. Dracula Historia Nieznana / Dracula Untold.
Dracula Historia Nieznana to mieszanka horroru z filmem fantasy, przy czym drugiego składnika jest dużo więcej. Jest to historia Vlada Tepesa, księcia który w ochronie swoich najbliższych i poddanych został najbardziej znanym wampirem w historii – Hrabią Draculą. Trailer horroru znajdziecie niżej.

6. Noc oczyszczenia: Anarchia / The Purge: Anarchy.
W 2013 roku wysokie oceny widzów zyskał nakręcony za 3 miliony dolarów horror „Noc oczyszczenia". Producenci postanowili kuć żelazo póki gorące, zwiększyli budżet trzykrotnie i nakręcili drugą część filmu, o podtytule „Anarchia". Również kontynuacja spotkała się z dobrym przyjęciem.

7. Babadook.
Babadook to australijski horror psychologiczny w reżyserii i według scenariusza Jennifer Kent. Sześcioletniego chłopca zaczyna nawiedzać tajemniczy stwór. Matka która początkowo jest sceptyczna, wkrótce sama staje się celem potwora imieniem Babadook. Zdjęcia do filmu wykonał polski operator Radek Ładczuk.

8. Jako w piekle, tak i na Ziemi / As Above, So Below.
Niewiele osób wie, że pod tak romantycznym miastem jak Paryż znajdują się katakumby zajmujące obszar około 770 hektarów. To właśnie do tej sieci korytarzy zejdzie grupa archeologów poszukująca zaginionego skarbu. Niestety zamiast skarbu czeka tam na nich coś zupełnie innego. Sami zobaczcie co ma do powiedzenia zwiastun.

9. The Possession of Michael King.
Po śmierci ukochanej żony, ateista Michael postanawia nakręcić film, który zaprzeczy istnieniu Boga i Diabła. Aby udowodnić, że zjawiska nadprzyrodzone to mit, odwiedza różne osoby, które wykonują na nim dziwne rytuały. Jeden z rytuałów sprowadza na ten świat moc, która da się we znaki Michaelowi.

10. Annabelle.
Pamiętacie laleczkę Annabelle przedstawioną w horrorze Obecność? Tak się składa, że jednym z najlepiej ocenianych horrorów 2014 roku jest film opowiadający historię tej niezwykłej zabawki. Film został nakręcony tylko za 6,5 miliona dolarów, jednak zarobił na całym świecie aż 255 milionów dolarów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze