Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej dochodowych filmów Bollywood

Bollywood to przydomek indyjskiego przemysłu filmowego z siedzibą w Bombaju, w Indiach. Nazwa ta jest wykorzystywana również w odniesieniu do filmów fabularnych z Indii oraz całej kinematografii Indyjskiej.

Bolywood – w odniesieniu do filmów produkowanych w Bombaju – jednym z największych producentów filmowych w Indiach i jednym z największych ośrodków produkcji filmowej na świecie. Tutaj każdego roku produkuje się setki filmów, które zarabiają w kinach miliony dolarów. Poniżej znajdziesz najbardziej dochodowe filmy w historii Bollywood. Są to kwoty nie uwzględniające inflacji, więc brakuje tu filmów z XX wieku.

1. PK - 99 milionów dolarów.
PK to satyryczny komedio-dramat z 2014 roku, który zarobił w kinach całego świata 99 milionów dolarów. To duże osiągnięcie, zwłaszcza, że obraz znalazł się na 65 miejscu najbardziej kasowych filmów na całym świecie.

2. Dhoom 3 - 85 milionów dolarów.
Indyjski thriller akcji napisany i wyreżyserowany przez Vijay Krishna Acharya i wyprodukowany przez Aditya Chopra. W 2013 roku zajął 77 miejsce wśród najbardziej kasowych filmów świata. Pierwsze 63 miliony dolarów wpadły w zaledwie 10 dni po premierze.

3. Chennai Express - 66 milionów dolarów.
Film akcji z elementami komedii romantycznej w reżyserii Rohit Shetty. Fabuła filmu skupia się na czterdziestoletnim mężczyźnie, który podróżuje pociągiem w celu wypełnienia ostatniej woli zmarłego dziadka. Poniżej znajdziecie zwiastun filmu.

4. Trzej idioci / 3 Idiots - 62 miliony dolarów.
Komedia dla dorosłych będąca luźną adaptacją powieści „Five Point Someone", napisanej przez Chetan'a Bhagat'a. Narratorem filmu jest Farhan Qureshi, który opowiada historię o sobie i swoich przyjaciołach, studentów Imperial College of Engineering.

5. Happy New Year - 60 milionów dolarów.
Indyjska komedia akcji w reżyserii Farah Khan, będąca jednym z najdroższych i najbardziej kasowych filmów w Bollywood. Film opowiada historię sześciorga nieudaczników, którzy pod przykrywką uczestnictwa w konkursie tańca zamierzają ukraść diamenty.

6. Kick - 59 milionów dolarów.
Kick to indyjski film akcji z 2014 roku wyreżyserowany i wyprodukowany przez Sajid Nadiadwala. Warto wspomnieć, że film kręcony był w Polsce, zaś fabuła opowiada o trojgu ludzi z przeszłością, których losy krzyżują się w Warszawie.

7. Krrish 3 - 59 milionów dolarów.
Krrish 3 to bollywoodzki film o superbohaterach z 2013 roku. Opowieść o życiu naukowca Rohit'a Mehra, i jego syna Krishna Mehra, znanego jako Krrish. W filmie nie brakuje spektakularnych efektów specjalnych, widocznych w poniższym zwiastunie.

8. Bang Bang! - 53 miliony dolarów.
Trzymająca w napięciu indyjska komedia akcji z 2014 roku, w reżyserii Siddharth'a Anand'a, wyprodukowana przez Fox Star Studios. Obraz jest oficjalnym remakem hollywoodzkiego filmu „Wybuchowa para". Obraz zarobił na świecie 53 miliony dolarów.

9. Ek Tha Tiger - 50 milionów dolarów.
Ek Tha Tiger to indyjski thriller akcji, z elementami komedii romantycznej. Fabuła filmu skupia się na indyjskim szpiegu o kryptonimie Tiger, który zakochuje się w pięknej kobiecie, która okazuje się być pakistańskim szpiegiem.

10. Yeh Jawaani Hai Deewani - 49 milionów dolarów.
Indyjska komedia romantyczna z 2013 roku. Bohaterką filmu jest Naina, nieśmiała i drętwa studentka medycyny. Spotkanie ze starym kolegą uświadamia ją, że chce od życia czegoś więcej, niż tylko dobrych ocen.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane