Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najlepszych filmów fantasy 2014 roku

Miniony rok był dobry dla fanów kina fantasy. Praktycznie każdego miesiąca w kinach można było oglądać filmy fantasy, wśród których było wiele produkcji wysokobudżetowych, takich jak „Czarownica", „Dracula Historia Nieznana" czy „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii".

Oczywiście nie wszystkie filmy, których światowa premiera miała miejsce w 2014 roku, zawitały do Polski – tak się stało miedzy innymi z japońskim „Kuroshitsuji" oraz francuskim „La Belle & la bête", uwzględnionymi w dzisiejszym rankingu, jednak nie wyświetlanymi w polskich kinach. Być może jeden z takich mniej znanych filmów fantasy przypadł ci do gustu. Jeżeli tak, to opisz go w komentarzach pod artykułem.

1. Czarownica / Maleficent.
Jaka była nieznana historia Diaboliny ze „Śpiącej królewny"? Tytułowa czarownica była kiedyś piękną dziewczyną, która zraniona przez mężczyznę postanowiła odegrać się na nim rzucając urok na jego nowo narodzoną córkę.

2. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii / The Hobbit: The Battle of the Five Armies.
Zdaniem wielu widzów najbardziej widowiskowa część Hobbita. Tym razem przyjdzie nam zobaczyć jak poradzono sobie z groźnym smokiem Smaugiem, oraz jak przebiegała tytułowa Bitwa Pięciu Armii.

Przeczytaj również: Top 10 najlepszych filmów fantasy 2013 roku.

3. Noc w muzeum: Tajemnica grobowca / Night at the Museum: Secret of the Tomb.
Trzecia część filmu „Noc w muzeum", a zarazem ostatnia w której zagrał niedawno zmarły aktor Robin Williams. Tym razem główny bohater wyrusza do Londynu, aby przeżyć epicką przygodę i uratować magię.

4. Tajemnice lasu / Into the Woods.
Film, który na świecie debiutował pod koniec 2014 roku, w naszych kinach pojawi się 13 lutego 2015. Bajkowa opowieść, splatająca losy postaci znanych z baśni braci Grimm. Jedną z głównych ról zagrała Meryl Streep.

5. Piękna i Bestia / La Belle & la bête.
12 lutego 2014 roku miała miejsce premiera najnowszego filmu opowiadającego historię Pięknej i Bestii. Film chwalony przez wielu za warstwę wizualną, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy zwiastun.

6. Dracula Historia Nieznana / Dracula Untold.
Dlaczego Vlad Palownik stał się jednym z najstraszniejszych potworów w historii? Jakie wydarzenia do tego doprowadziły? Na te pytania odpowie wam film „Dracula Historia Nieznana" z Luke'm Evans'em w roli głównej.

7. Zimowa opowieść / Winter's Tale.
Opowieść o życiu, śmierci i... reinkarnacji. Historia irlandzkiego rzezimieszka, który plądrując kolejny dom poznaje jego piękną mieszkankę. Nieco więcej światła na fabułę rzuci wam poniższy zwiastun produkcji.

8. Kuroshitsuji / Black Butler.
Rok 2020. Osierocona arystokratka przywołuje demonicznego lokaja, który za cenę jej duszy ma pomóc dziewczynie rozwiązać serię zaginięć kobiet i tajemniczych zgonów. Film chwalona za dynamiczną akcje i trzymającą w napięciu fabułę.

9. Noe: Wybrany przez Boga / Noah.
Film fantasy z plejadą gwiazd w rolach głównych: Russell Crowe, Emma Watson, Ray Winstone, Anthony Hopkins. Zainspirowany biblijną historią Noego reżyser Darren Aronofsky, przedstawia swoją wersję potopu.

10. Ja, Frankenstein / I, Frankenstein.
Temu filmowi nie można odmówić dużej ilości efektów specjalnych i dużego budżetu, jednak sama historia jest po prostu średnia. Historia potwora Frankensteina, który zostaje uwikłany w walkę pomiędzy aniołami a demonami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane