Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najlepszych filmów animowanych 2014 roku

W minionym roku wyszło kilkadziesiąt filmów animowanych, które rywalizowały z sobą na dużym ekranie o najmłodszych widzów oraz ich rodziców. Za najjaśniejsze gwiazdy 2014 roku można uznać animacje „Jak wytresować smoka 2", „Wielką Szóstkę" oraz „Pingwiny z Madagaskaru" – te ostatnie weszły do kin na świecie 8 listopada 2014, a u nas pojawią się pod koniec stycznia 2015.

Jeżeli szukasz fajnego filmu animowanego, który miał swoją premierę w 2014 roku, to w rozwinięciu artykułu znajdziesz aktualny ranking wraz ze zwiastunami. Tworząc zestawienie bazowaliśmy na ocenach i liczbie głosów z serwisów Filmweb, IMDb oraz Metacritic.

1. Wielka Szóstka (Big Hero 6).
Amerykański film animowany wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i wydany przez Walt Disney Pictures. Jego światowa premiera miała miejsce 23 października 2014, zaś na ekrany polskich kin zawitał 28 listopada 2014. Historia młodego geniusza, który wraz ze swoim robotem podejmuje misję ratowania miasta.

2. Jak wytresować smoka 2 (How to Train Your Dragon 2).
20 czerwca 2014 w kinach w całej Polsce mogliśmy zobaczyć premierę filmu „Jak wytresować smoka 2". Tym razem Czkawka i Szczerbatek podczas odkrywania świata trafiają na tajemniczego Smoczego Jeźdźcę oraz grupę złoczyńców próbujących przejąć kontrolę nad smokami. Więcej o animacji powie wam poniższy zwiastun.

3. Pingwiny z Madagaskaru (Penguins of Madagascar).
Animacja, której światowa premiera miała miejsce 8 listopada 2014 wejdzie do naszych kin 30 stycznia 2015. Po raz pierwszy paczka znanych nam pingwinów dostała własny film kinowy, nakręcony zresztą za 132 miliony dolarów. Skipper, Kowalski, Rico oraz Szeregowy łącza siły z organizacją Wiatr Północy, w walce przeciw super złoczyńcy.

4. Księga życia (Book of Life).
Amerykański film animowany z 2014 roku wyprodukowany przez Reel FX Creative Studios i wydany przez 20th Century Fox. Produkcja tej animacji kosztowała 50 milionów dolarów, zaś przychody z kin wyniosły 91 milionów dolarów. Historia dwóch mężczyzn rywalizujących o względy pięknej i niezależnej księżniczki Marii.

5. LEGO Przygoda (The Lego Movie).
Animacja LEGO Przygoda to komedia dystrybuowana przez studio Warner Bros. Pictures. Film okazał się dużym sukcesem finansowym, bowiem przy budżecie wynoszącym 60 milionów dolarów, zarobił w kinach całego świata 468 milionów dolarów. Animacja opowiada historię ludzika Lego o imieniu Emmet, który zostaje legendarnym wybrańcem.

6. Justice League: War.
Film animowany opowiadający o superbohaterach wchodzących w skład tak zwanej Ligi Sprawiedliwych (ang. Justice League). Animacja została stworzona za kwotę 3,5 miliona dolarów, a następnie wydana w Internecie, na Blu-ray i DVD. Bohaterowie animacji, z Batmanem na czele, jednoczą siły by powstrzymać inwazję obcych.

7. Pan Peabody i Sherman (Mr. Peabody & Sherman).
Pan Peabody i Sherman to film animowany dla całej rodziny, opowiadających historię bardzo inteligentnego pas, wychowującego samotnie chłopca imieniem Sherman. Dzięki wehikułowi czasu bohaterowie filmu zobaczą na własne oczy najważniejsze wydarzenia w historii ludzkości oraz przeżyją wiele niesamowitych przygód.

8. Dzwoneczek i tajemnica piratów (The Pirate Fairy).
14 sierpnia 2014 na ekrany kin w Polsce wszedł film animowany „Dzwoneczek i tajemnica piratów", kierowany zwłaszcza do żeńskiej części najmłodszych odbiorców. W szóstej części serii Dzwoneczek i jej przyjaciółki wyruszają na wyprawę, mającą na celu odzyskanie skradzionego magicznego pyłu z rąk tajemniczej Zariny.

9. Rio 2.
Jeżeli przypadła ci do gustu pierwsza część animacji „Rio" to w 2014 roku w kinach wyświetlana była jej kontynuacja – dostępna już na DVD w cenie około 30-35 złotych. Papugi Blu i Jewel są już parą z trójką dzieci. Wkrótce wyruszają razem do dżungli, by pokazać swojemu potomstwu jak to jest być wolnym ptakiem.

10. Samoloty 2 (Planes: Fire & Rescue).
Amerykański film animowany wyprodukowany przez DisneyToon Studios , oraz wydany przez Walt Disney Pictures w dniu 18 lipca 2014. Po awarii silnika samolot Dusty jest zmuszony zakończyć swoją karierę w wyścigach. Nie siedzi bezczynnie, tylko przyłącza się do ekipy samolotów zajmujących się gaszeniem pożarów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze