Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 ciekawych seriali animowanych dla dorosłych

W pierwszych latach kina filmy i seriale animowane były przeznaczone dla dzieci i całych rodzin. Trudno było oczekiwać aby jakikolwiek producent zdecydował się na nakręcenie animacji wyłącznie dla dorosłych – a mimo tego zdarzało się, że twórcy animacji przemycali do świata bajek humor rozumiany przez dorosłych.

Dziś twórcy nie muszą ukrywać treści dla dorosłych w bajkach dla dzieci, ponieważ mogą stworzyć animację przeznaczoną tylko dla dorosłych – pełną czarnego humoru, patologii, tematów społecznych i politycznych, wulgaryzmów i odniesień do seksu. Poniżej mamy dla was 10 seriali animowanych, które powinni oglądać przede wszystkim dorośli.

1. Miasteczko South Park / South Park.
Mimo, że głównymi bohaterami tego serialu są dzieci, to jest tu pełno czarnego humoru – narkotyki, seks, terroryzm, naśmiewanie się z aktualnych wydarzeń na świecie i wiele więcej. Serial otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym kilka nagród Emmy dla „Najlepszego programu animowanego". Emitowany od 1997.

2. Simpsonowie / The Simpsons.
Skoro był South Park, to nie mogło zabraknąć rodzinki Simpsonów, która gości na ekranach telewizorów od 1989 roku. Simpsonowie to zabawny serial opowiadający o losach pięcioosobowej rodziny z miasteczka Springfield. Najbardziej dysfunkcyjnymi członkami rodziny Simpsonów jest ojciec Homer, oraz syn Bart.

3. Beavis i Butt-head / Beavis and Butt-Head.
Ten serial jest uważany za klasyczny przykład animacji przygotowanej z myślą o dorosłych i nastolatkach. Seria obraca się wokół dwóch wyrzutków społecznych lubiących rocka, lecz kochających inne zespoły. Wielu krytyków uważało, że serial propagował złe wzorce zachowania wśród dzieci i młodzieży. Emitowany w latach 1993-2011.

4. Głowa rodziny / Family Guy.
Kolejny znakomity serial dla dorosłych, który jest emitowany od 1999 do chwili obecnej. Seria znana jest z surowego poczucia humoru i poruszania tematów przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych. Często krytykowana za robienie żartów z religii, gwałtu i przemocy domowej. To na pewno nie jest spektakl dla dzieci.

5. Robot Chicken.
Niezwykły serial animowany, stworzony przez Setha Greena i Matthew Senreicha, zrealizowany techniką poklatkową. Serial znany jest z gęstego humoru i robienia sobie jaj z tematów tabu. Serial doczekał się również kilku filmów parodiujących pierwszy, drugi i trzeci epizod Gwiezdnych Wojen. Emitowany od 2005 do chwili obecnej.

6. The Boondocks.
Serial opowiada historię dwóch amerykańskich braci, którzy wraz ze swoim dziadkiem wyprowadzają się do spokojnego miasteczka zamieszkanego w większości przez białych. Seria porusza takie tematy jak odmienne style życia, różne kultury, stereotypy i rasizm. Serial słynie z przekleństw oraz rasistowskich obelg.

7. Przerysowani / Drawn Together.
Przerysowani to niezwykle niegrzeczna parodia postaci z kreskówek, gier i komiksów w realiach Reality Show. Seria znana jest z czarnego humoru i naśmiewania się z tematów tabu, takich jak gwałt, kazirodztwo i rasizm. Seria zajmuje się również takimi tematami jak aborcja oraz homoseksualizm. Serial emitowany w latach 2004-2007.

8. Ren i Stimpy / The Ren & Stimpy Show.
Bohaterami serialu „Ren i Stimpy" są Ren Hoek i Stimpson J. Cat – niestabilny emocjonalnie Chihuahua i ociężały umysłowo kot. Seria jest uważana za przełomową i pomogła utorować drogę wielu innym serialom dla dorosłych. Serial znany z szorstkiego języka, gęstego humoru i insynuacji seksualnych. Emitowany w latach 1991-1996.

9. Duckman: Private Dick/Family Man.
Serial dla dorosłych emitowany w latach 1994-1997, w liczbie czterech sezonów. Fabuła serialu toczy się wokół życia prywatnego detektywa/kaczki Eric'a T. Duckman'a, któremu głos podkłada Jason Alexander. Duckman jest leniwym i niekompetentnym detektywem, będącym dodatkowo zboczeńcem seksualnym.

10. Futurama.
Futurama to serial animowany science-fiction, którego głównym bohaterem jest niezbyt inteligentny młody mężczyzna imieniem Philip Fry. Bohater przez przypadek hibernuje się i budzi się w odległej przyszłości. Tam jego pierwszym przyjacielem zostaje robot ze słabością do alkoholu i kradzieży. Serial emitowany z przerwami, w latach 1999-2013.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze