Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 filmów świątecznych, które zarobiły ogromne pieniądze

Już dziś Wigilia a jutro Boże narodzenie, więc z tej okazji przygotowaliśmy dla was kolejne zestawienie obejmujące najpopularniejsze filmy świąteczne – tym razem ze względu na Box Office, łączny zarobek w kinach całego świata. Macie okazję poszukać tych filmów w programach telewizyjnych lub serwisach VOD, oferujących wideo na żądanie.

Ranking obejmuje najbardziej dochodowe filmy bożonarodzeniowe wszech czasów. Królują w nim zwłaszcza filmy familijne i komedie z gwiazdorską obsadą. Pamiętajcie, że bezpośrednio pod artykułem możecie wpisać wasze ulubione filmy świąteczne, lub skorzystać z opcji tworzenia nowego rankingu.

1. Grinch: świąt nie będzie / How the Grinch Stole Christmas – 345,1 miliona dolarów.
Amerykańska komedia familijna z 2000 roku, nakręcona kosztem 123 milionów dolarów. Ostatecznie filmowi udało się zarobić ponad 345 milionów dolarów w kinach całego świata. Film opowiada o zielonym stworku niecierpiącym Bożego Narodzenia.

2. Opowieść wigilijna / A Christmas Carol – 325,2 miliona dolarów.
Jeden z najdroższych i najlepiej zarabiających filmów świątecznych wszech czasów. Nakręcony za 200 milionów dolarów, przyniósł wytwórni 325 milionów dolarów. Adaptacja popularnej książki „Opowieść wigilijna" w animowanej oprawie.

3. Ekspres polarny / The Polar Express – 307,5 miliona dolarów.
Reżyserem Opowieści wigilijnej oraz Ekspresu polarnego był ten sam człowiek, w osobie Roberta Zemeckisa. Animacja opowiada o chłopcu, który wsiada do magicznego pociągu zmierzającego na Biegun Północny, do siedziby Świętego Mikołaja.

4. Elf – 220,4 miliona dolarów.
Elf to jeden z najbardziej dochodowych filmów świątecznych w historii. Film którego budżet wynosił zaledwie 33 miliony dolarów, zarobił w kinach całego świata ponad 220 milionów dolarów. Komedia familijna opowiadająca o mężczyźnie wychowanym na Elfa Świętego Mikołaja.

5. Śnięty Mikołaj / The Santa Clause – 189,8 miliona dolarów.
Budżet wynoszący 22 miliony dolarów i zarobek z kin szacowany na niemal 190 milionów dolarów – oto osiągnięcia Śniętego Mikołaja. Historia 35-letniego rozwiedzionego businessmana, który jest zmuszony zastąpić Świętego Mikołaja.

6. Śnięty Mikołaj 2 / The Santa Clause 2 – 172,8 miliona dolarów.
Chociaż budżet drugiej części Śniętego Mikołaja wzrósł niemal trzykrotnie, do 65 milionów dolarów, to jednak film zarobił mniej od części pierwszej. Mimo wszystko wynik nadal jest bardzo dobry, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej kasowych filmów świątecznych w historii kina.

7. Cztery Gwiazdki / Four Christmases – 163,7 miliona dolarów.
Komedia romantyczna opowiadająca o parze, która będzie zmuszona odwiedzić swoich rozwiedzionych rodziców, spędzający przy tym cztery gwiazdki. Produkcja tego filmu kosztowała 80 milionów dolarów. Możemy w nim zobaczyć Reese Witherspoon oraz Vince'a Vaughn'a.

8. Świąteczna gorączka / Jingle All the Way – 129,8 miliona dolarów.
Historia zapracowanego biznesmena, który tuż przed Wigilią stara się zdobyć dla swojego dziecka wymarzoną zabawkę. W roli głównej wystąpił Arnold Schwarzenegger a towarzyszył mu David Adkins. Budżet komedii wyniósł 60 milionów dolarów.

9. Śnięty Mikołaj 3: Uciekający Mikołaj / The Santa Clause 3: The Escape Clause – 110,7 miliona dolarów.
Trzecia część Śniętego Mikołaja mogła liczyć tylko na 11 milionów budżetu, jednak udało jej się zarobić aż 110 milionów dolarów na całym świecie, w tym 19,5 miliona tylko w weekend otwarcia. Głównym przeciwnikiem Mikołaja w tej części jest Jack Frost.

10. Fred Claus - Brat Świętego Mikołaja / Fred Claus – 97,8 miliona dolarów.
Amerykańska komedia świąteczna z Vince'm Vaughn'em w roli zgorzkniałego brata Świętego Mikołaja, która w kinach gościła 7 listopada 2007 roku. Można powiedzieć, że ten film wyszedł praktycznie na zero, bowiem źródła mówią, że jego budżet mógł wynosić nawet 90-100 milionów dolarów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze