Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 filmów Bożonarodzeniowych dla dorosłych

Jak każdego roku, tak i teraz kanały telewizyjne przygotowały świąteczną ramówkę, którą uraczą nas przy okazji Świat Bożego Narodzenia. Polsat w Wigilię tradycyjnie puści film „Kevin sam w domu", który ma równie dużo zwolenników co przeciwników. TVN wyemituje „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra", Puls pokaże „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian", zaś na TVP 1 będziemy mogli posłuchać kolęd.

Jeżeli świąteczna ramówka nie przypadnie ci do gustu, i miałbyś ochotę na jakiś film dla dorosłych, poniżej znajdziesz 10 tytułów filmów, które powinieneś zobaczyć w te święta. Dominują filmy z humorem dla dorosłych i horrory dotyczące Świąt Bożego Narodzenia.

1. W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju / Christmas Vacation (1989).
Komedie z serii „W krzywym zwierciadle" zawsze odznaczały się obecnością humoru dla dorosłych, i film „Witaj, Święty Mikołaju" nie odbiega od tego schematu. Bohaterem filmu jest Clark Griswold, który mimo pragnienia zorganizowania pamiętnych Świąt Bożego Narodzenia, nie może pozbyć się pecha – począwszy od nieproszonych gości, po brak premii z zakładu pracy. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun widowiska.

2. Spec / The Ref (1994).
Bożonarodzeniowa komedia kryminalna opowiadająca o młodym złodziejaszku i jego zakładnikach, małżeństwie które nieustannie się kłuci. Pewnego dnia złodziej Gus bierze na zakładników skłócone małżeństwo, chcąc przeczekać w ich domu policyjną obławę. Niestety ciągle kłótnie pary dają się przestępcy ostro we znaki, a na domiar złego wkrótce do małżeństwa mają przyjechać goście.

3. Zły Mikołaj / Bad Santa (2003).
Mikołaj kocha dzieci i uwielbia dawać prezenty. Racja? Niestety Mikołaj z tego filmu jest przeciwieństwem wzorowego Mikołaja. Ten Mikołaj nie znosi dzieci i kocha robić prezenty – tylko sobie. Film opowiada historię złodzieja, uzależnionego od alkoholu, który święta wykorzystuje do robienia zyskownych przekrętów i kradzieży. W rolę Złego Mikołaja wciela się Billy Bob Thornton. A oto zwiastun filmu.

4. Rodzinny dom wariatów / The Family Stone (2005).
Niby sympatyczna komedia, a jednak ma w sobie to coś, co każe trzymać z daleka najmłodsze dzieci. Historia wielopokoleniowej rodziny Stone'ów, dla których nie ma tematów tabu – chętnie rozmawiają zarówno o paleniu trawki, jak również o utracie dziewictwa. Gdy na Święta Bożego Narodzenia syn Everett Stone przyjedzie wraz z dopiętą na ostatni guzik narzeczoną, rodzinę czeka małe trzęsienie ziemi.

5. Harold i Kumar: Spalone święta / A Very Harold & Kumar 3D Christmas (2011).
Harolda i Kumara, dwóch przyjaciół, którzy nie stronią od trawki, mogliśmy już poznać w poprzednich częściach serii. Tym razem nasi bohaterowie spotykają się po wielu latach rozłąki, i niemal natychmiastowo dopada ich pech. Kiedy choinka Harolda staje w ogniu, Kumar postanawia pomóc przyjacielowi znaleźć idealne drzewko, które zrobi wrażenie na teściu tego pierwszego. Z ich poszukiwań wyniknie wiele groteskowych sytuacji.

6. Rare Export: Opowieść wigilijna / Rare Exports (2010).
Fiński horror z elementami filmu fantasy, w którym to Święty Mikołaj gra rolę tego złego. Film skupia się na grupie pasterzy reniferów, których Boże Narodzenie jest zakłócane przez wykopaliska prowadzone na górze Korvatunturi. Wkrótce ekipa naukowców dokopuje się świętego grobowca, którego mieszkaniec jest wciąż żywy – w niedługim czasie da się on ostro we znaki wszystkim mieszkańcom okolicznego miasteczka.

7. Cztery Gwiazdki / Four Christmases (2008).
Cztery Gwiazdki to komedia z humorem dla dorosłych, opowiadająca o parze, która w Wigilię musi odwiedzić swoich rodziców. Niestety oboje pochodzą z rozwiedzionych rodzin, a to oznacza, że zamiast dwóch kolacji wigilijnych, czekają ich cztery. W rolach głównych wystąpili Vince Vaughn i Reese Witherspoon. Film był ostatnio emitowany w telewizji 13 grudnia 2014 o godzinie 22:25 na TVN.

8. Wesołych Świąt / Deck the Halls (2006).
Kolejna komedia warta obejrzenia w serwisach VOD lub na DVD. Film rozgrywa się podczas świąt Bożego Narodzenia, w stanie Massachusetts, a jego bohaterami są dwaj mężczyźni i ich rodziny, rywalizujący z sobą o to, kto lepiej ozdobi dom. Jedne z panów ma nawet ambicje, by jego dekoracja była widoczna z kosmosu. Jak zostanie rozwiązany ten spór, i jakie zabawne sytuacje wydarzą się podczas rywalizacji? To już musicie zobaczyć sami.

9. Krwawe święta / Black Christmas (2006).
Krwawe święta to brutalny horror, którego akcja została osadzona na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to historia grupy studentek, które podczas burzy śnieżnej są nękane oraz mordowane przez jednego z byłych mieszkańców swojego domu. Warto wspomnieć, że jest to remake horroru z 1974 roku pod tym samym tytułem. Film jest dostępny w serwisie VOD ipla.pl w cenie 6,90 zł. Poniżej zwiastun.

10. Święty / Sint (2010).
Święty to holenderski horror z elementami czarnej komedii, w którym głównym czarnym charakterem jest Sinterklaas, postać będąca odpowiednikiem Świętego Mikołaja. Historia nie trzyma się tradycyjnego wizerunku Sinterklaasa, zamiast tego przedstawia go jako ducha, który podczas pełni księżyca w noc piątego grudnia morduje dużą liczb ludzi. Więcej światła na fabułę rzuci wam zwiastun filmu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze