Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 dobrych filmów opowiadających o życiu po śmierci

Jest kilka pytań, które człowiek zadaje sobie przez całe życie. Co się dzieje, gdy umieramy? Która religia jest najbliższa prawdy, dotyczącej życia po życiu? Czy po śmierci zobaczę zmarłych, najbliższe mi osoby? Na te i wiele pokrewnych pytań próbują odpowiedzieć autorzy książek, naukowcy a nawet filmowcy.

W 2014 roku na ekranach kin mogliśmy zobaczyć dwa dobre filmy dotyczące życia po śmierci, były to „Niebo istnieje... naprawdę" oraz „Zostań, jeśli kochasz". Jeżeli lubisz oglądać takie filmy, stworzyliśmy dla ciebie listę najlepszych filmów o życiu po życiu. Niektóre z nich są inspirujące, inne mogą przerażać, jeszcze inne zostały oparte na prawdziwych wydarzeniach.

1. Szósty zmysł / The Sixth Sense (1999).
Szósty zmysł to thriller psychologiczny, nakręcony w 1999 roku przez reżysera M. Nighta Shyamalana. Głównym bohaterem filmu jest psycholog dziecięcy (w tej roli Bruce Willis), który próbuje pomóc chłopcu (Haley Joel Osment) widzącemu zmarłych. Chociaż film był nominowany do Oscara w sześciu kategoriach, nie zdobył żadnego.

2. Między piekłem a niebem / What Dreams May Come (1998).
Między piekłem a niebem to jeden z najlepszych filmów w karierze niedawno zmarłego Robina Williamsa. Główny bohater filmu ginie w wypadku samochodowym i trafia do nieba. Tam dowiaduje się, że jego żona z rozpaczy popełniła samobójstwo, a jej dusz znajduje się na samym dnie piekła. Bohater wyrusza ocalić żonę.

3. Joe Black / Meet Joe Black (1998).
Joe Black to amerykański dramat obyczajowy w reżyserii Martina Bresta, będący jednocześnie remakem filmu z 1934 r. pod tytułem Śmierć odpoczywa (Death Takes a Holiday). Głównym bohaterem filmu jest anioł śmierci (Brad Pitt), który decyduje się opóźnić śmierć milionera, w zamian za co oczekuje od człowieka przybliżenie sensu życia.

4. Pięć osób, które spotkamy w niebie / The Five People You Meet in Heaven (2004).
Nakręcony na potrzeby telewizji, amerykański film obyczajowy z 2004 roku na podstawie powieści Mitcha Alboma. Głównym bohaterem filmu jest 83-letni Eddie (Jon Voight) – mechanik z wesołego miasteczka, który po śmierci trafia do nieba. Tam spotyka pięć osób, których los był ściśle związany z jego życiem, a które teraz pomogą mu odnaleźć sens życia.

5. Miasto aniołów / City of Angels (1998).
Miasto Aniołów to amerykański film fabularny z 1998 roku w reżyserii Brada Silberlinga. Obraz opowiada historię lekarki (Meg Ryan) oraz zakochanego w niej anioła Setha (Nicolas Cage). Jedną z piosenek do filmu - If God Will Send His Angels - nagrał irlandzki zespół rockowy U2. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun Miasta aniołów.

6. Zostań, jeśli kochasz / If I Stay (2014).
Tegoroczny „Zostań, jeśli kochasz" to aktualnie jeden z najlepiej ocenianych filmów opowiadających o życiu po życiu. Bohaterką filmu jest Mia Hall, która traci wszystkich bliskich członków rodziny w wypadku samochodowym. Sama również doznaje poważnych obrażeń, przez co jej dusza zostaje zawieszona pomiędzy życiem a śmiercią.

7. Uwierz w ducha / Ghost (1990).
Uwierz w ducha – z Patrickiem Swayze oraz Demi Moore w rolach głównych – to film mogący się pochwalić piękną i wciągającą fabułą, oraz wpadającą w ucho ścieżką dźwiękową (piosenka Unchained Melody). Historia miłości młodej pary, miłości której nie jest w stanie przerwać nawet śmierć. Mimo iż chłopak ginie od postrzału, jego duch wciąż towarzyszy dziewczynie.

8. Linia życia / Flatliners (1990).
Linia życia to amerykański thiller Sci-Fi z 1990 roku w reżyserii Joela Schumachera. Opowieść o młodych studentach medycyny, którzy na własnej skórze chcą się przekonać co się dzieje z człowiekiem po śmierci. W filmie wystąpili między innymi: Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldwin i Oliver Platt.

9. Charlie St. Cloud (2010).
W 2010 roku w kinach pojawił się film Charlie St. Cloud, w którym w rolę tytułowego bohatera wciela się Zac Efron. Film opowiada o młodym człowieku, który w wypadku samochodowym traci młodszego brata. Mimo, że był utalentowanym żeglarzem porzuca dotychczasowe życie i zaczyna pracę na cmentarzu. Dzięki temu może widywać ducha zmarłego brata.

10. Nostalgia anioła / The Lovely Bones (2009).
Film opowiada historię 14-letniej Susie Salmon, która zostają wykorzystana i zamordowana przez swojego sąsiada. Dusza dziewczyny zostaje zawieszona pomiędzy niebem a ziemią, dzięki czemu jest ona w stanie obserwować cierpiących bliskich, którzy z całych sił starają się ją odnaleźć, oraz kolejne poczynania swojego oprawcy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane