Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 krótkich filmów animowanych, które powinieneś obejrzeć

Nie ważne ile masz lat, na pewno kochasz dobre animacje i bajki. Być może pamiętasz jeszcze czasy pierwszych Wieczorynek w TVP1, całodniowego oglądania bajek na Cartoon Network lub nowych animacji na Disney Chanel lub Nickelodeon. Może być też tak, że nie masz dostępu do najnowszych bajek na kanale satelitarnym lub kablowym, jednak czytając ten wpis na pewno masz dostęp do YouTube.

W dzisiejszych czasach na YouTube znajdziesz wiele ciekawych, krótkich animacji. Te krótki filmiki tworzone są przez twórców niezależnych i większe studia, które przy ich pomocy prowadzą promocję. Dziś wytypowaliśmy dla was 10 krótkich animacji obok których nie sposób przejść obojętnie. Poczytajcie i obejrzyjcie, w wolnej chwili umieścicie własne typy w komentarzach.

1. Zaburzenie częściowe, org. Partly Cloudy.

Skąd się biorą dzieci? Niektórzy z nas pewnie wciąż pamiętają jak rodzice mówili, że „dzieci przynoszą bociany". Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym skąd bociany biorą dzieci? Poniższy klip pokazuje, że dzieci biorą się z chmur. Niektóre bociany mają sporo trudności z dostarczeniem dziecka pod wskazany adres, zwłaszcza kiedy chmura robi same niebezpieczne i trudne do dostarczenia dzieci.

2. Francuski klops, org. French Roast.

Ten krótki film animowany daje nam bardzo ważną lekcję: nie należy oceniać książki po okładce. Jest to historia francuskiego biznesmena, który spędzając wolny czas w kawiarni orientuje się, że zapomniał portfela. Nie wiedząc jak wyjść z opresji nasz bohater kupuje kolejną kawę, a po niej następną i następną. Film był nominowany do Oskara w kategorii najlepszy animowany film krótkometrażowy. Obejrzyj a zobaczysz jak kończy się ta historia.

3. Ośmiorniczki, org. Oktapodi.

Jak daleko można się posunąć gdy jest się zakochanym? Oktapodi to francuski krótkometrażowy film animowany, który pokazuje nam do czego są zdolne dwie małe ośmiorniczki, które zostały rozdzielone przez restauracyjnego kucharza. Bardzo ciekawe jest to, że firm rozpoczynał jako studencki projekt. Mimo tego zdobył kilka nagród oraz nominację do Oskara w kategorii najlepszy animowany film krótkometrażowy.

4. Gra Geriego, org. Geri's Game.

Geri, główny bohater tego krótkiego filmu animowanego, udaje się do parku by zagrać w szachy. Jako, że brakuje mu przeciwnika, postanawia stawić czoła sam sobie. Czy rzeczywiście można wygrać w takiej grze? Czy warto spędzić kilka minut przy tym filmie? Za rekomendację niech robi fakt, że w roku 1997 film Gra Geriego został uhonorowany Oscarem za najlepszy film krótkometrażowy. Obecnie dostępny również na YouTube.

5. Alarm.

Zapewne wielu z nas odnajdzie w tym filmie część własnej historii. Bo czy przynajmniej raz w życiu nie ustawiliście kilku alarmów tylko po to by upewnić się, że na pewno obudzicie się o wyznaczonej godzinie? Nasz bohater boryka się z tym samym problemem, tylko na zupełnie innym poziomie. On swoje budziki ustawia nie tylko w sypialni, ale i w całym domu. Film stworzony przez grupę niezależnych animatorów z Korei Południowej.

6. Dzień i noc, org. Day & Night.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się tego co da połączenie animacji 2D i 3D powinieneś zobaczyć film Day & Night studia Pixar. W filmie pogodny dzień spotyka ponurą noc przez co dochodzi między nimi do konfliktu. Z czasem bohaterowie zaczynają się zaprzyjaźniać. Coraz więcej dowiadują się o sobie oraz o innym postrzeganiu świata przez każdego z nich. Film wygrał nagrodę Annie dla Najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego w 2011 roku.

7. Alma.

Masz już dość filmów ciepłych i słodkich? W takim razie powinieneś zobaczyć coś ciemniejszego, animację opowiadającą o małej dziewczynce imieniem Alma. Film został stworzony w 2009 roku przez byłego animatora studia Pixar: Rodrigo Blaasa. W filmie możemy zobaczyć małą dziewczynkę przechadzającą się zaśnieżonymi ulicami Barcelony, dziewczynkę która w pewnym momencie zauważa lalkę w oknie starego sklepu z zabawkami. Co z tego wynikło? Zobaczcie.

8. Nie przeszkadzać, org. Lifted.

Na YouTube znajdziemy wiele krótkich animacji studia Pixar, Lifted jest jedną z najlepszych. Chociaż ciężko powiedzieć by ta animacja chwytała za serce, to na pewno nie można jej zarzucić braku humoru. Animacja opowiada o kosmicie, który przechodzi egzamin praktyczny z uprowadzania ludzi. Zadanie wydaje się proste, jednak potrzeba do tego dużej precyzji. Nie przeszkadzać był wyświetlany w kinach przed seansami animacji Ratatuj.

9. Kiwi!

Ciężko stwierdzić czy ta animacja napawa inspiracją czy smutkiem, na pewno chwyta za serce. Kiwi to ptaki, które nie potrafią latać. Szkopuł w tym, że jeden z przedstawicieli tego gatunku tak bardzo pragnie posmakować lotu, że jest zdolny do wszystkiego – nawet zrobić coś co mogło by doprowadzić do jego śmierci. Chociaż film jest krótki, doczekał się wielu interpretacji. Po obejrzeniu zapewne i ty będziesz miał o nim własne zdanie.

10. ZERO.

Nie ma na świecie człowieka których chociażby raz w życiu nie spotkał by się z dyskryminacją ze strony innych ludzi. Po raz pierwszy mogliśmy jej doświadczyć w szkole, towarzyszyła nam podczas pracy zawodowej jak i na emeryturze. Dyskryminacji ze strony innych doświadczył również ZERO. Dopiero kiedy spotyka dziewczynę o tym samym numerku, razem udowadniają, że wiele można osiągnąć: chociażby startując z kompletnym zerem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane