Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najlepszych seriali animowanych z Japonii z zimy 2016 roku

Seriale animowane z Japonii, tak zwane anime, zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Nie ma się temu co dziwić, skoro w kraju Kwitnącej Wiśni każdego sezonu (co trzy miesiące) tworzy się nawet 60-70 nowych seriali anime. Znajdziemy wśród nich treści dla dzieci, nastolatków, a nawet dla dorosłych. Dramaty, thrillery, horrory, sci-fi, fantasy, obyczajowe – cała gama gatunków.

Jeżeli nie przeszkadzają ci napisy w animacjach, to zachęcamy do wybrania chociaż jednego tytułu z poniższej listy i obejrzenia go w wolnym czasie. Specjalnie dla ciebie wybraliśmy wyłącznie seriale animowane, które w sezonie zimowym 2016 (okres od stycznia do końca marca) emitowały w TV pierwszy sezon – zazwyczaj trwający 12 odcinków.

1. Boku dake ga Inai Machi

Najlepsze anime sezonu zimowego, oraz mocny kandydat do tytułu anime roku 2016. Głównym bohaterem serialu jest Satoru Fujinuma, człowiek który posiada zdolność cofania się w czasie, uaktywniającą się kiedy dochodzi do tragedii. Kiedy ginie ktoś bliski sercu Satoru, ten przenosi się w przeszłość aż do czasów szkoły podstawowej. Okazuje się, że kluczem do ocalenia bliskiej osoby może być uratowanie przed śmiercią dziewczyny imieniem Kayo Hinazuki.

2. Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

Wypuszczony z więzienia Yotarou, swoje pierwsze kroki na wolności kieruje do artysty Yakumo, który na co dzień zajmuje się rakugo – sztuką opowiadania dowcipnych historyjek. Yotarou z całych sił pragnie zostać uczniem Yakumo, jednak artysta nigdy nie brał pod swoje skrzydła ucznia. W serialu możemy obserwować drogę jaką przebywa Yotarou, a także lepiej poznać kolejny element japońskiej kultury – rakugo oraz zawód rakugoki.

3. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Kazuma Satou to licealista kochający gry wideo. Pewnego dnia, jego pasja do gier doprowadza go do śmierci. Na szczęście trafia do zaświatów, gdzie bogini Aqua postanawia dać mu drugą szansę i wysłać do świata przypominającego grę RPG. Kazuma może z sobą zabrać tylko jedna rzecz, a jego wybór trafia na… boginie. W nowym świecie Kazuma oraz Aqua rozpoczynają swoje życie od zera. Wkrótce dołączają do nich Megumin oraz Lalatina.

4. Hai to Gensou no Grimgar

Rzucony na obcą ziemię, Haruhiro nie pamiętał nic poza swoim imieniem. Nie jest on osamotniony w swojej niedoli, bowiem podobny los spotkał innych, którzy podobnie jak on obudzili się w całkowitej ciemności. Teraz, po wyjściu na światło dnia, Haruhiro i jego towarzysze będą musieli zawiązać drużynę, by wspólnie nauczyć się walczyć i żyć w Grimgar – świecie przypominającym grę wideo. Nikt nie ma pojęcia co przyniesie przyszłość.

5. Ajin

Historia toczy się wokół nastolatka o imieniu Kei Nagai, który po potrąceniu przez ciężarówkę odkrywa, że jest jednym z rasy Ajin. Pierwszych przedstawicieli tego gatunku zaobserwowano siedemnaście lat temu w Afryce, a ich cechą wyróżniającą jest nieśmiertelność. Obecnie rząd prowadzi badania na osobnikach z tego gatunku, hojnie wynagradzając każdego, kto dostarczy Ajin'a. Dla młodego Kei'a potrącenie przez ciężarówkę będzie początkiem nowego życia.

Źródło opisów anime: Animeholik.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane