Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej dochodowych chińskich filmów 2014 roku

Po sukcesach komercyjnych takich chińskich filmów jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok" oraz "Hero" nastąpił rozkwit chińskiego kina, a same filmy zaczęły sobie radzić coraz lepiej na rynku lokalnym i międzynarodowym.

Obecnie Chiny są domem dla największej wytwórni filmowej na świecie – mowa o Hengdian World Studios – a w 2014 roku box office brutto w Chinach wyniósł około 4,82 miliarda dolarów. Duża w tym zasługa dziesiątki poniższych filmów, z których każdy zarobił ponad 80 milionów dolarów. Dzisiejszy ranking przedstawia dziesiątkę najbardziej dochodowych filmów chińskich w 2014 roku, ich zwiastuny oraz opisy.

1. Wan Ming Xie Hou (ang. Breakup Buddies).

Z zarobkiem rzędu 190 milionów dolarów, to najbardziej dochodowy film 2014 roku w Chinach. Połączenie komedii romantycznej z filmem drogi. Były wokalista i jego najlepszy przyjaciel wyruszają w szaloną podróż.

2. Dà Nào Tiān Gōng (ang. The Monkey King).

Kolejnemu na naszej liście Malpiemu Królowi udało się zarobić około 168 milionów dolarów. Fabuła filmu została oparta na jednej z czterech klasycznych powieści chińskiej literatury "Wędrówka na Zachód".

3. Zhì qu weihu shan (ang. The Taking of Tiger Mountain).

Epicki film akcji w reżyserii Tsui Hark'a. Historia jest oparta na konflikcie pomiędzy Armią Ludowo-Wyzwoleńczą, a rebeliantami. Filmowi udało się zarobić około 141 milionów dolarów.

4. Ba Ba Qu Na Er (ang. Where Are We Going, Dad?).

Chiński film z elementami dramatu i komedii oparty na telewizyjnym reality show o tej samej nazwie. Filmowi zarobił 14,6 miliona dolarów w dniu otwarcia, by ostatecznie wyciągnąć z kin około 112 milionów dolarów.

5. Fen Shou Da Shi (ang. The Breakup Guru).

Chiński komediodramat romantyczny w reżyserii Deng Chao i Yu Baimei. Film został wydany w dniu 27 czerwca 2014 roku i zarobił około 107 milionów dolarów. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun z angielskimi napisami.

6. Hou Hui Wu Qi (ang. The Continent).

Chińska komedia i film drogi, wydana 24 lipca 2014 roku. Trzech mężczyzn udaje się w podróż, by znaleźć nowe miejsce do życia z dala od wyspy na której mieszkają. Filmowi udało się zarobić około 101 milionów dolarów.

7. Cong Cong Na Nian (ang. Back in Time).

Chiński romans, będący adaptacją powieści pod tym samym tytułem. To opowieść o grupie przyjaciół i ich doświadczeniach związanych ze szkołą średnią, studiami i dorosłością. Film zarobił 94 miliony dolarów.

8. Du Cheng Feng Yun (ang. From Vegas to Macau).

Chińska komedia kryminalna, opowiadająca o drobnym oszuście szukającym zemsty za śmierć przyrodniego brata. Film wyciągnął z kin około 84,5 miliona dolarów. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

9. Xiao Shi Dai 3 (ang. Tiny Times 3).

Chiński dramat z elementami komedii i romansu, wydany 17 lipca 2014 roku – trzeci film z serii "Tiny Times". Film zarobił 17,8 miliona dolarów w dniu otwarcia, a jego ostateczny zarobek wyniósł około 83,5 miliona dolarów.

10. Yi Bu Zhi Yao (ang. Gone with the Bullets).

Akcja filmu ma miejsce w latach 20. XX wieku w Szanghaju. Film miał swoją premierę 18 grudnia 2014, a przez cały czas wyświetlania udało mu się zarobić około 83 miliony dolarów. Fabułę przybliży wam zwiastun z angielskimi napisami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane