Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 seriali, które odbiegają od materiału źródłowego

Kiedy dostosowujesz istniejący materiał źródłowy do serialu telewizyjnego, to naturalne, że czasem trzeba iść na pewne ustępstwa i dokonać zmian. Czasem zmiany te są małe i niezauważalne, innym razem idą tak daleko, że denerwują fanów materiału źródłowego.

Niezależnie od tego co jest materiałem źródłowym – film, książka, komiks, czy inny serial – fani zawsze mają nadzieję, że nowe widowisko nie będzie mocno odbiegało od tego co znają i kochają. Jednakże sytuacja, w której serial mocno odbiega od materiału źródłowego nie jest rzadka. Poniżej znajdziecie przykłady seriali, które poszły innym torem niż materiał źródłowy. Jeżeli macie więcej przykładów, napiszcie o tym w komentarzach.

1. Plotkara.

Jest bardzo dużo elementów w jakich książka i serial rozmijają się. Wielu fanów twierdzi, że poza tym samym tytułem serial nie dzieli dużo z materiałem źródłowym. Dla przykładu w książce Nate ma problemy z narkotykami, a w serialu jest złotym chłopcem.

2. The Walking Dead.

Twórcy serialu The Walking Dead mają bardzo dużo swobody w adaptacji komiksu o tym samym tytule. Np. w komiksie nie ma Daryla, który w serialu odgrywa jedną z głównych ról i jest bardzo lubiany przez fanów show.

3. Czysta krew.

Serial czysta krew powstał na podstawie cyklu "The Southern Vampire Mysteries" autorstwa Charlaine Harris. Jednocześnie jest to kolejny serial, który bardzo mocno rozmija się z materiałem źródłowym.

4. Gra o tron.

Nawet niezwykle popularny serial Gra o tron mocno odchodzi od książek, z każdym sezonem coraz bardziej. To tak zwany efekt motyla. Niewielkie zmiany fabularne w pierwszym sezonie powodują, że w kolejnych różnica się powiększa.

5. Zemsta.

Inspiracją dla nakręcenia serialu była książka "Hrabia Monte Christo", czyli powieść z 1844 roku. Pierwszy raz o tym słyszysz? Nic dziwnego, tylko zagorzali fani wiedzą o tym, że serial z 2011 roku bazował na tak starym źródle.

6. Główny podejrzany.

Amerykański serial "Główny podejrzany" z 2011 roku został bardzo luźno oparty na brytyjskim serialu pod tym samym tytułem, wydanym w 2011 roku. Mimo, że w wielu kwestiach serial rozmija się ze źródłem, to kawał dobrego widowiska.

7. Bates Motel.

Bates Motel to serial luźno oparty na filmie Alfreda Hitchcocka "Psychoza" z 1960 roku. Mimo,że film opowiada o młodości psychopatycznego mordercy Normana Batesa, to jego akcja dzieje się we współczesności.

8. iZombie.

iZombie to jeden z najnowszych seriali w naszym zestawieniu. Serial został nakręcony na podstawie komiksu, jednak fani tego drugiego nie są zbyt zachwyceni dużymi rozbieżnościami. Poniżej zwiastun serialu iZombie.

9. Jeździec bez głowy.

Serial telewizyjny "Jeździec bez głowy" powstał na podstawie opowiadania Washingtona Irvinga pod tytułem "Legenda o Sennej Kotlinie" z 1820 roku. Serial różni się od opowiadania na kilku poziomach, zwłaszcza biorąc pod uwagę głównego bohatera.

10. 12 małp.

Znacząco od źródła odbiega serial "12 małp" nakręcony na podstawie filmu pod tym samym tytułem. Istnieje bardzo niewiele podobieństw między serialem a filmem, co jednym się podoba, a innym niekoniecznie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze