Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych filmów w karierze Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence to amerykańska aktorka, która rozwinęła skrzydła w ostatnich latach, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek Hollywood. Pierwszą poważną rolę dostała w 2007 roku, w serialu "Terapia domowa". Kolejnym przełomem był film "Do szpiku kości" za który w 2011 roku była nominowana do Oscara. Tamta nominacja nie zakończyła się zwycięstwem, jednakże już w 2013 roku Lawrence otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia".

W niespełna dekadę aktorka zagrała w wielu dobrych filmach, kilka z najlepiej ocenianych znajdziesz w rozwinięciu rankingu.

1. Poradnik pozytywnego myślenia (2012) / Silver Linings Playbook.

Amerykański komediodramat z elementami filmu romantycznego. Opowieść o człowieku, który po opuszczeniu szpitala psychiatrycznego poznaje ekscentryczna kobietę, która oferuje mu pomoc w odzyskaniu żony.

2. Do szpiku kości (2010) / Winter's Bone.

Amerykański dramat będący adaptacją powieści Daniela Woodrella z 2006 roku. Nastoletnia dziewczyna musi odnaleźć ojca, aby chronić swoją rodzinę przed eksmisją. Film otrzymał cztery nominacje do Oscara.

3. American Hustle (2013).

Christian Bale i Amy Adams jako para oszustów współpracująca z agentem FBI. Jennifer Lawrence gra tu nieprzewidywalną żonę Irvinga Rosenfelda (Christian Bale). Więcej o filmie powie wam zwiastun.

4. X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) / X-Men: Days of Future Past.

Siódma odsłona serii X-Men. Historia skupia się wokół Wolverine'a, który wyrusza w przeszłość, by ocalić przyszłość mutantów i całej ludzkości. Lawrence wciela się tu w Mystique, która odgrywa ważną rolę w fabule.

5. Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (2013) / The Hunger Games: Catching Fire.

Druga część filmu "Igrzyska śmierci" zyskała nieco lepsze oceny od części pierwszej – biorąc pod uwagę widzów i krytyków. Główni bohaterowie odbywają obowiązkowe Tournée Zwycięzców, by w końcu znów stanąć do walki.

6. Igrzyska śmierci (2012) / The Hunger Games.

Igrzyska śmierci to film nakręcony w oparciu o powieść pod tym samym tytułem, napisaną przez Suzanne Collins. Jennifer Lawrence gra tu główną rolę, wcielając się w dziewczynę zmuszoną do walki na śmierć i życie.

7. X-Men: Pierwsza klasa (2011) / X-Men: First Class.

Piąta odsłona serii X-Men. Historia rozgrywa się przede wszystkim w 1962 roku, podczas kryzysu kubańskiego, i skupia się na działaniach Charlesa Xaviera i Erika Lehnsherra (Magneto) gromadzących drużynę mutantów.

8. Do szaleństwa (2011) / Like Crazy.

Dramat romantyczny opowiadający historię brytyjskiej studentki, która zakochuje się w Amerykaninie. Ich miłość zostaje wystawiona na próbę, kiedy dziewczynie odmawia się ponownego wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

9. Podwójne życie (2011) / The Beaver.

Film z udziałem Mela Gibsona, Jodie Foster, Antona Yelchina i Jennifer Lawrence. Historia właściciela fabryki zabawek, który po niepowodzeniach w życiu prywatnym i zawodowym rozwija w sobie alternatywną osobowość.

10. The Poker House (2008).

Film skupia się na jednym dniu z życia trzech sióstr z patologicznej rodziny: 14-letniej Agnes (Jennifer Lawrence), 12-letniej Bee (Sophi Bairley), oraz 8-letniej Cammie (Chloë Grace Moretz).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane