Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych filmów w karierze Willa Smitha

Will Smith to jeden z najbardziej znanych czarnoskórych aktorów. Karierę rozpoczynał jako autor tekstów i raper, jednak już w 1990 roku przeniósł się na małe ekrany, występując w serialu "Bajer z Bel-Air". Pokaz okazał się sukcesem i pozwolił Smithowi zbudować karierę aktora.

Dużym przełomem okazała się rola w filmie "Szósty stopień oddalenia" z 1993 roku, która ugruntowała jego pozycje jako aktora i sprawiła, że do Smitha zaczęły napływać kolejne propozycje głównych ról. Dziś Will Smith ma na swoim koncie wiele interesujących filmów, zaś karierę zaczęły robić również jego dzieci. Poniżej możesz zobaczyć zwiastuny dziesięciu najlepszych filmów Willa Smitha.

1. W pogoni za szczęściem / The Pursuit of Happyness (2006).
Amerykański dramat biograficzny oparty na bestsellerowym pamiętniku Chrisa Gardnera. Mimo, że w wieku 30 lat stracił dach nad głową i wraz z synem został bez domu, wciąż dążył do wymarzonej pracy maklera giełdowego.

2. Siedem dusz / Seven Pounds (2008).
Historia człowieka o trudnej przeszłości, który decyduje się odkupić swoje winy przez pomoc siedmiu zupełnie obcym osobom. Swoją misję wypełnia podszywając się pod agenta podatkowego. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu.

3. Faceci w czerni / Men in Black (1997).
Faceci w czerni to film kultowy, opowiadający o tajnej organizacji, która sprawuje opiekę nad kosmitami odwiedzającymi Ziemię. Smith wciela się w filmie w jednego z najnowszych agentów organizacji.

4. Ali (2001).
Film biograficzny oparty na historii jednego z najsłynniejszych bokserów w historii, Muhammada Aliego. Obraz zdobył dwie nominacje do Oscara, trzy nominacje do Złotego Globu oraz wygrał statuetkę Złotego Popcornu.

5. Szósty stopień oddalenia / Six Degrees of Separation (1993).
Jeden z pierwszych i najlepszych filmów w karierze Willa Smitha. Film jest ekranizacją sztuki Johna Guare'a. Ciekawy komediodramat w którym obok Smitha zagrała nominowana do Oscara Stockard Channing.

6. Dzień Niepodległości / Independence Day (1996).
Dzień Niepodległości to niesamowicie widowiskowy film, który w 1997 roku otrzymał Oscara za najlepsze efekty specjalne. Obraz opowiada historię heroicznej obrony Ziemian przed inwazją obcych.

7. Wróg publiczny / Enemy of the State (1998).
Historia dobrze zapowiadającego się prawnika, który zostaje uwikłany w zbrodnię dokonaną przez rządowych agentów na wpływowym kongresmenie. Filmowi udało się zarobić około 250 milionów dolarów.

8. Jestem legendą / I Am Legend (2007).
Akcja filmu rozgrywa się w świecie, w którym tajemniczy wirus doprowadził do zmiany ludzi w krwiożercze potwory. Z apokalipsy ocalał tylko naukowiec Robert Neville, który stara się znaleźć lekarstwo odwracające mutację.

9. Bad Boys (1995).
Komedia sensacyjna w której obok Willa Smitha wystąpił Martin Lawrence. Film opowiada historię dwóch policjantów z wydziału antynarkotykowego, którzy próbują odzyskać ogromny depozyt heroiny.

10. Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta / Hitch (2005).
W tym filmie Will Smith wciela się w doradcę, który pomaga nieśmiałym mężczyznom podrywać piękne kobiety. Chociaż jest sławny, stara się zachowywać anonimowość. Pewnego dnia poznaje piękną dziennikarkę i sam wpada w sidła miłości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze