Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 niewiarygodnie dobrych seriali anime

Jeżeli wciąż myślisz, że anime to bajki, to jesteś w błędzie. Anime, czyli japońskie filmy i seriale animowane, to bardzo skomplikowane dzieła. Fabularnie jest im dużo bliżej do filmów i seriali aktorskich, aniżeli do prostych bajek w zachodnim stylu.

Podobnie jak klasyczne seriale i filmy, również anime możemy podzielić na kilka gatunków. Znajdziemy tu horrory, dramaty, komedie romantyczne, sci-fi i fantasy, a nawet anime wojenne. W przypadku gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z oglądaniem anime, mamy dla ciebie kilka serii, które pod względem fabuły i jakości wykonania stoją na bardzo wysokim poziomie, zaspokajając gusty nastolatków, studentów i dorosłych.

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009).
Japoński serial animowany z 2009 roku, będący adaptacją mangi Fullmetal Alchemist. Jest to historia dwóch braci, którzy po śmierci matki złamali zakaz transmutacji człowieka. W wyniku tego jeden z nich stracił rękę, a dusza drugiego została uwięziona w zbroi. Teraz jako alchemicy podróżują po świecie w nadziei znalezienia sposobu na odzyskanie ciał.

2. Code Geass (2006).
Code Geass to anime składające się z kilku sezonów, którego premiera miała miejsce w 2006 roku. Historia rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym świat jest podzielony pomiędzy trzy mocarstwa: Święte Imperium Brytyjskie, Unia Europejska oraz Federacja Chińska. Bohaterem jest chłopak, który posiadł moc kontrolowania innych, dzięki której planuje stworzyć lepszy świat.

3. Cowboy Bebop (1998).
Cowboy Bebop to jeden z najlepiej ocenianych seriali anime w historii. Akcja tego serialu ma miejsce w latach 70. XXI wieku, kiedy to ludzkość rozprzestrzeniła się po całym układzie słonecznym, a do łaski wróciła profesja łowcy nagród. Bohaterami serialu jest grupa łowców nagród, którzy latają od planety do planety statkiem Bebop.

4. Attack on Titan (2013).
Wzruszające, zaskakujące i trzymające w napięciu anime. Akcja tego serialu dzieje się w alternatywnym świecie, który niemal w całości jest zdominowany przez tytanów zjadających ludzi. Ludzie zostali zmuszeni do życia za ogromnymi murami, jednak nawet te mogą nie dać im przetrwania. Poniżej możesz zobaczyć jeden z kilku zwiastunów.

5. Steins;Gate (2011).
Steins;Gate to misternie wykonane anime, którego akcja kręci się wokół podróży w czasie. Chociaż seria zaczyna się powoli, to w kolejnych odcinkach podnosi swoje tempo, szybko zmierzając do niesamowitego finału. Inteligentny scenariusz, głębokie postacie oraz niewiarygodnie dobra warstwa audio-wizualna każą zaliczyć to anime do grona najlepszych.

6. Hunter × Hunter (2011).
Serial Hunter × Hunter zadebiutował w TV w 1999 roku, jednak w 2011 doczekał się kolejnej odsłony, wierniejszej mandze (japoński komiks). Głównym bohaterem serialu jest młody chłopak, który pragnie zdać egzamin na łowcę i znaleźć swojego ojca. Akcja anime dzieje się w świecie w którym świat współczesny miesza się ze światem fantasy.

7. Berserk (1997).
Berserk (jap. Kenpū Denki Berserk) to anime skierowane do dorosłych widzów, pełne krwi i przemocy. Serial opowiada historię najemnika, któremu czas upływa na licznych walkach. Mimo młodego wieku świetnie radzi sobie z mieczem, dzięki czemu wkrótce trafia do większej drużyny najemników. W 2012 wyszedł pierwszy film z serii Berserk.

8. Death Note (2006).
Death Note to kolejny przykład świetnego kawałka japońskiej animacji. Serial opowiada historię licealisty, który znajduje notatnik Boga Śmierci. Notes posiada niesamowitą moc, wystarczy wpisać do niego imię i nazwisko osoby, której twarz jest dla nas znajoma, by ta osoba umarła w ciągu 40 sekund. Serial doczekał się również filmów aktorskich.

9. Naruto (2002).
Jeżeli mowa o najlepszych serialach anime nie można zapominać o Naruto. Serial opowiada historię młodego ninja o imieniu Naruto Uzumaki, w którego ciele został zapieczętowany potężny lisi demon. Do chwili obecnej wyemitowano ponad 600 odcinków obu serii Naruto, co czyni zeń jeden z największych tasiemców japońskiej animacji.

10. Dragon Ball (1986).
Kolejnym serialem na kilkaset odcinków jest Dragon Ball. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Son Gokū, który wyrusza na poszukiwanie siedmiu Smoczych Kul. Legenda głosi, że ten któremu uda się zebrać kule, spotka smoka, który spełni jedno życzenie. Historia przedstawiona w serialu jest niedorzeczna, a postacie ekscentryczne, ale anime dostarcza wiele zabawy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze