Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Oscary 2015: 10 wybranych zwycięzców Oscara

Oscary za ubiegły rok rozdane! Tym samym 87. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej jest już przeszłością. Największym wygranym tegorocznej gali rozdania Oscarów został film "Birdman", który otrzymał aż 4 statuetki, w tym tą najważniejszą, w kategorii "Najlepszy film". Cztery Oscary zdobył też "Grand Budapest Hotel" w reżyserii Wesa Andersona.

Dla nas najważniejsze jest to, że polski film "Ida" reżysera Pawła Pawlikowskiego zdobył statuetkę Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Więcej na temat poszczególnych zwycięzców nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej znajdziesz w rozwinięciu artykułu.

1. Najlepszy film: "Birdman".

Oscar dla najlepszego filmu powędrował do "Birdmana", który zdobył również statuetki za reżyserię, scenariusz oraz zdjęcia. Film opowiada historię zapominanego aktora, który w przeszłości grał postać superbohatera.

2. Najlepszy film nieanglojęzyczny: "Ida".

Po nagrodzie BAFTA dla "Najlepszego filmu nieanglojęzycznego" przyszła pora na Oscara w tej samej kategorii. Tym samym polski film "Ida" jest jednym z najlepszych filmów zeszłego roku. Obecnie film jest dostępny do obejrzenia w Ipla.

3. Najlepszy aktor: Eddie Redmayne, "Teoria wszystkiego".

Oscara dla najlepszego aktora zgarnął Eddie Redmayne za rolę w filmie "Teoria wszystkiego", w którym wcielił się w Stephena Hawkinga. Ten biograficzny dramat opowiada historię genialnego naukowca. Oto zwiastun.

4. Najlepsza aktorka: Julianne Moore, "Still Alice".

Najlepszą aktorką została uznana Julianne Moore, która swojego Oscara zawdzięcza filmowi "Still Alice". Jest to historia pani profesor, która odkrywa u siebie pierwsze objawy Alzheimera. Więcej na temat filmu powie wam zwiastun.

5. Najlepszy aktor drugoplanowy: J.K Simmons, "Whiplash".

Najlepszym aktorem drugoplanowym został J.K. Simmons, który Oscara zawdzięcza roli okrutnego nauczyciela w filmie "Whiplash". Obraz opowiada historię młodego perkusisty, który dołącza do szkolnej orkiestry jazzowej.

6. Najlepsza aktorka drugoplanowa: Patricia Arquette, "Boyhood".

Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej otrzymała Patricia Arquette, za rolę w filmie "Boyhood". Boyhood to oryginalny film kręcony między 2002 a 2013 rokiem, opowiadający o dorastaniu pewnego chłopca.

7. Najlepsza scenografia: Adam Stockhausen, Anna Pinnock, "The Grand Budapest Hotel".

Najlepszą scenografią może się pochwalić "Grand Budapest Hotel", który otrzymał także Oscara za kostiumy, charakteryzację oraz muzykę. Historia portiera słynnego hotelu osadzona w okresie międzywojennym.

8. Najlepszy film animowany: "Wielka szóstka".

Oscar dla najlepszej animacji powędrował do "Wielkiej szóstki". Animacja Disneya została zainspirowana komiksem Marvela o tym samym tytule. Historia geniusza Hiro, jego robota oraz ich czwórki przyjaciół.

9. Najlepszy dokument: "CitizenFour".

Oscara dla najlepszego dokumentu zdobył "Citizenfour". Bohaterem tego dokumentu jest Edward Snowden, który ujawnił masową inwigilację obywateli w Stanach Zjednoczonych. Tak prezentuje się zwiastun filmu dokumentalnego.

10. Najlepsze efekty specjalne: "Interstellar".

W zeszłym roku najlepsze efekty specjalne mogliśmy zobaczyć w filmie "Interstellar" w reżyserii Christophera Nolana. Obraz opowiada historię podróży w czasoprzestrzeni, które mogą być ostatnią deską ratunku dla ludzkości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane