Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 dobrych filmów z 2014, o których mogłeś nie słyszeć

Śledzenie najgłośniejszych premier kinowych jest łatwe, ponieważ producenci filmów wydają ogromne pieniądze na reklamę danego tytułu w telewizji, Internecie oraz kinie. Pieniądze wydane na reklamę robią swoje, bo chyba nikt z was nie powie, że nie słyszał o takich zeszłorocznych hitach jak Bogowie, Strażnicy Galaktyki lub Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz.

Hollywood produkuje rocznie kilkaset filmów, a jeżeli doliczymy do tego produkcje innych państw, to zrozumiałe, że wszystkiego śledzić się nie da. Jeżeli nie masz czasu na własne badania, a chciałbyś obejrzeć coś ciekawego, przedstawiamy dziesięć dobrych filmów z 2014 roku, o których mogłeś nie słyszeć.

1. Mama / Mommy.
Mama to kanadyjski dramat w reżyserii Xaviera Dolana. Film opowiada historię owdowiałej matki, która jest przytłoczona wychowywaniem agresywnego syna. Z czasem zaczyna otrzymywać pomoc od swojej sąsiadki.

2. Lewiatan / Leviafan.
Lewiatan to rosyjski dramat zajmujący się niektórymi z najważniejszych problemów społecznych współczesnej Rosji. Fabuła filmu toczy się wokół Koli oraz jego rodziny, która staje w obliczu eksmisji z własnego domu.

3. Nie jesteś sobą / You're Not You.
Trzecie miejsce zajmuje kolejny wysoko oceniany dramat, tym razem produkcji USA. Film jest oparty na powieści pod tym samym tytułem. Opowiada historię młodej studentki, która zostaje opiekunką chorej na ALS.

4. W dobrej wierze / The Good Lie.
Historia czterech młodych sudańskich uchodźców, którzy z pomocą pracownicy socjalnej Carrie Davis, mają szansę na nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Więcej światła na fabułę filmu rzuci poniższy zwiastun.

5. Początek / I Origins.
Amerykański dramat science fiction, który miał swoją premierę podczas Sundance Film Festival 2014. Historia biologa molekularnego badającego ewolucję ludzkich oczu, który pewnego dnia spotyka dziewczynę o niesamowitych oczach.

6. Dla ciebie wszystko / The Best of Me.
Amerykański melodramat oparty na powieści z 2011 roku pod tym samym tytułem. Historia dwojga ludzi, którzy kiedyś byli w sobie szaleńczo zakochani, a teraz spotykają się na pogrzebie najlepszego przyjaciela.

7. The Raid 2: Infiltracja / Serbuan maut 2: Berandal.
Indonezyjski film akcji z elementami sztuk walki, będący kontynuacją filmu Raid z 2011 roku. Tym razem główny bohater będzie zmuszony działać pod przykrywką, by chronić swoją rodzinę. Tak przedstawia się zwiastun filmu.

8. Śmieć / Trash.
Przygodowy thriller na podstawie powieści Andy'ego Mulligana pod tym samym tytułem. Historia trzech brazylijskich nastolatków żyjących z grzebania w śmieciach. Pewnego dnia znajdują portfel, który całkowicie zmieni ich życie.

9. Jamesy Boy.
Bazujący na prawdziwej historii dramat kryminalny. Fabuła toczy się wokół nastoletniego członka gangu, który trafia do więzienia pełnego recydywistów. Mimo iż nie przypadł do gustu krytykom, spodobał się widzom.

10. When the Game Stands Tall.
Na koniec polecamy amerykański dramat sportowy. Fabuła filmu toczy się wokół trenera futbolu amerykańskiego, który w latach 1992–2003 wraz z drużyną Spartan wygrał 151 meczów z rzędu. Oto zwiastun filmu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze